Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 11.09.2017
34

Тема номера


Створили підприємство? Вирішуємо задачку з поданням Повідомлення про прийняття на роботу директора

Засновниками новостворюваного підприємства (ТОВ) є троє фізичних осіб. Реєстрацію планують провести в листопаді 2017 року. На період проведення підготовчих до діяльності робіт директором тимчасово буде призначений один із засновників (згодом на цю посаду планується прийняти сторонню особу на постійній основі).
Чи потрібно подавати на директора Повідомлення про прийняття на роботу?
Якщо потрібно, то хто і коли це має робити?

Статтi

База віртуальна, ЄСВ реальний, або Як виконати вимогу про сплату ЄСВ з МЗП (c. 8)

Вимога про сплату ЄСВ з МЗП не нова — вона діє з 01.01.2016 р. І, здавалося б, усі крапки над «і» вже розставлені. Та ба! «Білі» плями залишилися. Зокрема, це момент визначення додаткової бази сплати нарахованого на неї ЄСВ.
Наше завдання — висвітлити все, що залишалося нез’ясованим.

МСФЗ 9: розділ 5.5, або знецінення фінінструментів по-новому (c. 13)

МСФЗ 9 «Фінансові інструменти» починає застосовуватися при складанні фінансової звітності за річні періоди, що починаються з/після 1 січня 2018 року.
У цьому випадку йдеться про останню версію цього стандарту, що прийнята в липні 2014 року.

Рентна плата за видобування корисних копалин (c. 19)

Специфікою цього загальнодержавного податку є те, що левова частка інформації, необхідної для його правильного обчислення, лежить не у податковій, а у технічній площині. Інакше кажучи, без досконалого знання технології виробництва та відповідних технічних нормативів, як правило, доволі важко розібратися у тонкощах оподаткування рентною платою за користування надрами.
Сьогодні розглянемо кілька цікавих запитань нашого читача щодо цього податку. Одразу попереджаємо, що з огляду на мінімум конкретики у них продиратися через «технічні хащі» довелося майже навпомацки. Гадаємо, не заблукали.

Зворотний зв'язок

ТМЦ від ліквідації основних засобів: як оприбутковувати? (c. 23)

У результаті ліквідації ОЗ були отримані товарно-матеріальні цінності (ТМЦ), придатні для продажу.
Як оприбуткувати такі активи?
Як вартість оприбуткованих ТМЦ вплине на податок на прибуток?

Створили підприємство? Вирішуємо задачку з поданням Повідомлення про прийняття на роботу директора (c. 25)

Засновниками новостворюваного підприємства (ТОВ) є троє фізичних осіб. Реєстрацію планують провести в листопаді 2017 року. На період проведення підготовчих до діяльності робіт директором тимчасово буде призначений один із засновників (згодом на цю посаду планується прийняти сторонню особу на постійній основі).
Чи потрібно подавати на директора Повідомлення про прийняття на роботу?
Якщо потрібно, то хто і коли це має робити?

Власна продукція та п. 198.5 ПКУ: труднощі співіснування (c. 28)

Підприємство списує власну продукцію після потопу на складі.
У зв’язку з цим виникає запитання: як нарахувати ПЗ за п. 198.5 ПКУ?
Що буде базою для нарахування ПДВ?

Отримання цінностей підприємства сторонньою особою за довіреністю (c. 30)

Підприємство відкриває офіс в іншому місті. Це буде структурний підрозділ. Уже орендували приміщення, зараз займаємося його меблюванням. У зв’язку з цим виникла необхідність отримати у постачальника меблі.
Чи може отримати меблі та організувати їх доставку не працівник такого підприємства?
Як усе це оформити?

Додатковi матерiали

Щодо нарахування пені за ст. 129 Податкового кодексу України (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 23.08.2017 р. № 1733/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Про застосування штрафних санкцій у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (c. 34)

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
Індивідуальна податкова консультація від 16.08.2017 р. № 1619/ІПК/04-36-12-01-16

Щодо відображення сум додаткової бази єдиного внеску за попередні місяці у Звіті з ЄСВ (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Лист від 02.02.2017 р. № 1925/6/99-99-13-02-01-15

Про обчислення допомоги по вагітності та пологах (c. 36)

Міністерство соціальної політики
Лист від 23.06.2016 р. № 215/18/99-16

Щодо застосування норми статті 26 Закону про соцстрахування при наданні допомоги по вагітності та пологах (c. 37)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 22.02.2017 р. № 2.4-17-328

Щодо актуальності міжнародних стандартів фінансової звітності (c. 38)

Міністерство фінансів України
Лист від 18.07.2017 р. № 35230-07/28-530/533

Щодо форми повідомлення про прийняття працівника на роботу (c. 39)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.09.2015 р. № 14209/0/14-15/13

Щодо необхідності надання до ДФС власником підприємства повідомлення про прийняття працівника (керівника підприємства) на роботу (c. 40)

Державна фіскальна служба України
Лист від 02.10.2015 р. № 20929/6/99-99-17-03-03-15

Щодо необхідності надання власником підприємства повідомлення про прийняття працівника (керівника підприємства) на роботу (c. 41)

Державна фіскальна служба України
Лист від 28.10.2015 р. № 22788/6/99-99-17-03-03-15

Щодо можливості управління господарською організацією безпосередньо її власником (c. 42)

Міністерство юстиції України
Лист від 08.09.2015 р. № 1982-0-3-15/8.1

Про надання відповіді (c. 43)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 02.09.2015 р. № 366/06/186-15

Щодо застосування положень постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 (c. 44)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 22.06.2016 р. № 746/13/84-16

Щодо порядку нарахування податкових зобов'язань з ПДВ при здійсненні операцій зі списання втрат, що виникли при зберіганні і транспортуванні виробленої сільськогосподарської продукції (c. 45)

Державна фіскальна служба України
Лист від 06.02.2017 р. № 2103/6/99-99-15-03-02-15

Щодо порядку застосування пункту 198.5 Податкового кодексу України (c. 46)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 10.08.2017 р. № 1567/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо повернутих на рахунок в СЕА ПДВ надмірно сплачених у бюджет коштів (c. 47)

Чи буде змінюватись сума ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, які повернуті на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо нарахування пені на занижену суму податкових зобов’язань за минулі податкові періоди (c. 48)

У якому випадку на занижену суму податкових зобов’язань за минулі податкові періоди платником податків або податковим агентом нараховується пеня при поданні уточнюючої податкової декларації або уточнень податкових зобов’язань у складі звітної (нової звітної) податкової декларації?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності за несплату пені (c. 49)

Чи передбачено відповідальність за несплату пені?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коефіцієнта рентабельності у трикратному розмірі облікової ставки НБУ (c. 50)

У яких випадках СГ повинні застосовувати коефіцієнт рентабельності у трикратному розмірі облікової ставки НБУ для обчислення розрахункової вартості одиниці відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства — видобутої корисної копалини (мінеральної сировини)?
(категорія 130.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ у разі списання товарно-матеріальних цінностей, у тому числі зіпсованих (c. 51)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання товарно-матеріальних цінностей, в тому числі зіпсованих?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Документи та скорочення номера (c. 52)

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку