(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 17.07.2019 р. № 625)
Тема номера
(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 17.07.2019 р. № 625)
Документи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 17.07.2019 р. № 625)
Анна Хомюк(коментар до ІПК ГУ ДФС у Київській обл. від 14.06.2019 р. № 2758/ІПК/10-36-12-01)
Анна ХомюкСтаттi
З матеріалу «Несумові помилки у звітності з ЄСВ» цього номера ви дізнаєтесь, як виправляти у формі № Д4 помилки, що не зачіпають сумових показників.
А зараз ми поговоримо про найбільш болючі для страхувальника помилки, які призвели до заниження або завищення суми ЄСВ.
З матеріалу «Сумові помилки у звітності з ЄСВ» цього номера ви дізналися, як виправляти помилки, що зачепили сумові показники.
Проте звітність з ЄСВ — це не тільки цифри, вона дає повну й детальну інформацію про трудову діяльність працівника: коли прийнятий, на яку посаду, за основним місцем або за сумісництвом, на повний або неповний час, коли хворів, коли був в оплачуваній або неоплачуваній відпустці тощо. Помилки в цих відомостях також стосуються персоніфікованого обліку фізичних осіб, тому їх слід обов’язково виправляти.
Про те, як це зробити, і поговоримо в цьому матеріалі.
Сільськогосподарське підприємство, перебуваючи на єдиному податку групи 4, може здійснювати як виключно сільськогосподарську діяльність, так і вкраплювати до своєї діяльності специфічні операції. Це можуть бути як операції, пов’язані з сільгоспдіяльністю (наприклад, надання сільгосппослуги), так і взагалі не сільськогосподарські операції (продаж старої техніки, надання експедиторських послуг тощо).
Про те, як саме такі операції впливають на сільгоспчастку і що зробити, щоб її дотриматися, здійснюючи такі специфічні операції, поговоримо далі.
Судова практика
Податківці завжди відрізнялися неймовірною вигадливістю у своєму прагненні поширити власні можливості перевіряти платників податків позапланово. Іноді здається, що у фіскальному відомстві існує спеціальний підрозділ, який займається лише тим, що розробляє схеми з перекручування норм ПКУ у «потрібний» формат.
Розглянемо ще одне «ноу-хау» контролерів та подивимось на нього очима Верховного Суду (далі — ВС).
Зворотний зв'язок
Підприємство є платником ПДВ. У договорі на постачання товару на адресу контрагента ціну встановили з ПДВ. Розраховану ціну одиниці товару без ПДВ ми зазначили у гр. 7 розд. Б ПН з трьома знаками після коми.
Наразі покупець переймається, чи не буде це перешкодою для формування ПК?
Приватне підприємство, яке засноване однією фізичною особою, вирішило змінити свою організаційно-правову форму (далі — ОПФ) і перетворитись на товариство з обмеженою відповідальністю (далі — ТОВ).
Які документи необхідно підготувати для цього, які дії здійснити і чи надасть нова ОПФ якісь переваги підприємству?
У результаті виправлення помилки за минулий місяць з’ясувалося, що база нарахування ЄСВ щодо працівника в такому минулому місяці менша за МЗП і слід нарахувати додаткову базу.
Який код КТН проставляти в реквізиті 10 — «2» (донарахування ЄСВ) або «13» (додаткова база з ЄСВ) таблиці 6 форми № Д4?
Додатковi матерiали
Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 14.06.2019 р. № 2758/ІПК/10-36-12-01
Додаток до матеріалу:
В які строки розпорядники акцизних складів зобов’язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі?
(категорія 116.11 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як виправити помилки у таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?
(категорія 301.06.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином страхувальнику у звіті щодо сум нарахованого ЄВ після закінчення терміну його подання, виправити помилки, що стосуються грошових показників?
(категорія 301.06.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Як визначається «повторне» правопорушення з метою застосування адміністративного штрафу до СГ за несплату або несвоєчасну сплату ЄВ?
(категорія 301.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи передбачена відповідальність до страхувальників (в т. ч. до ФОП та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) при самостійному виправленні помилок в звіті щодо сум нарахованого ЄВ, які впливають на суму ЄВ?
(категорія 301.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Протягом якого терміну контролюючий орган має право накладати адміністративний штраф до страхувальників, у тому числі у разі донарахування ЄВ за результатами самостійного виправлення помилок, допущених у попередніх звітних періодах?
(категорія 301.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи передбачена відповідальність при самостійному виправленні у звіті щодо сум нарахованого ЄВ помилок, які не впливають на суму нарахованої заробітної плати/доходу та суму ЄВ?
(категорія 301.09 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.