Журнали

Професійний бухгалтер

Професійний бухгалтер 04.05.2020

21-22

Тема номера


Правила доставки та вручення поштових відправлень тимчасово змінені. Як це вплине на платників податків?

На час карантину Укрпошта частково змінила умови доставки та вручення поштових відправлень. Наразі платники податків не отримуватимуть листів від податківців «у руки».
Давайте розбиратися, які загрози несе ця ситуація?

Документи та коментарi

Терміново в номер! Увага! «Карантинна» допомога по частковому безробіттю: Кабмін затвердив Порядок (c. 3)

(коментар до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306; далі — Порядок № 306)

Анна Хомюк
«Старі знайомі» у податковій накладній: кількість знаків після коми та розбіжності з первинкою (c. 4)

(коментар до ІПК ДПС України від 26.03.2020 р. № 1276/6/99-00-07-03-02-06/ІПК)

Євгенія Волох
Дата складання розрахунку коригування: розбір ситуацій від фіскалів (c. 5)

(коментар до ІПК ДПС України від 06.03.2020 р. № 970/6/99-00-07-03-02-06/ІПК)

Анна Хомюк

Статтi

Форма № Д4 за часів «корони» (c. 7)

Мало хто із суб’єктів господарювання не зазнав впливу карантину й продовжував роботу в березні та квітні у звичному для себе режимі. Більшості ж суб’єктів довелося так чи інакше перебудовувати трудові відносини з працівниками. А це, своєю чергою, позначається на заповненні звітності з ЄСВ.
У цьому матеріалі ми вирішили відповісти на найпопулярніші запитання щодо заповнення форми № Д4 у період карантину.

Анна Хомюк
«Пільгове» місце в декларації з податку на прибуток: знайомимось з додатком ПП (c. 10)

Ми вже неодноразово звертали увагу наших читачів на те, що з початку 2020 року суб’єкти господарювання мають відображати суми податкових пільг безпосередньо в податковій звітності.
І оскільки ми впритул підійшли до декларування податку на прибуток, знайдемо разом «пільгове» місце в декларації з ПНП1, а також згадаємо, як саме слід обраховувати прибуткові пільги.

Декларація з податку на прибуток, затверджена наказом МФУ від 20.10.2015 р. № 897 (у редакції наказу МФУ від 14.11.2019 р. № 481).
Світлана Куртенок
Дорога ложка до обіду, або Особливості надання матеріальної допомоги на різні цілі (c. 14)

Юридичні та фізичні особи за власним бажанням можуть надавати матеріальну допомогу. Причому її отримувачами можуть бути не лише їхні працівники. На щастя, законодавчих обмежень у цьому питанні немає. Проте без обмежень податкових не обійтися. Річ у тому, що залежно від цілей, на які надається така допомога, різними будуть способи її оподаткування.
Сподіваємось, що у ці непрості для бізнесу часи ви знайдете можливість творити добро. Зараз це питання досить актуальне, адже велика кількість працівників на період карантину знаходиться у відпустці без збереження зарплати, і підтримка роботодавців у вигляді матдопомоги як ніколи доречна. В цій статті ми розглянемо найпоширеніші цілі надання матеріальної (благодійної) допомоги. Обирайте найбільш принагідну до вашої ситуації допомогу, та нехай завжди буде достатньо коштів на її виплату!

Людмила Сабадаш

Зворотний зв'язок

Правила доставки та вручення поштових відправлень тимчасово змінені. Як це вплине на платників податків? (c. 22)

На час карантину Укрпошта частково змінила умови доставки та вручення поштових відправлень. Наразі платники податків не отримуватимуть листів від податківців «у руки».
Давайте розбиратися, які загрози несе ця ситуація?

Світлана Куртенок
Податкова накладна за п. 198.5 ПКУ: безвихідь номенклатурних помилок (c. 24)

Підприємство є платником ПДВ. У січні 2020 року ми використали придбані з ПДВ товари у негосподарській діяльності. З метою нарахування «компенсуючих» ПЗ за п. 198.5 ПКУ ми склали зведену ПН та зареєстрували її в ЄРПН. Наразі виявилося, що в гр. 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» розд. Б табличної частини ПН ми припустилися помилки, а саме вказали неправильні реквізити «вхідної» ПН.
Як виправити таку помилку?

Світлана Куртенок
У статистику — річна, податківцям — квартальна: подаємо фінзвітність за І квартал (c. 26)

Підприємство (платник податку на прибуток) подавало річну фінансову звітність за формами № 1-мс та 2-мс, оскільки з дати заснування за критеріями належало до мікропідприємств та звітувало в 2019 році з податку на прибуток за річним базовим звітним періодом, бо дохід 2018 року не перевищував 20 млн грн. У 2019 році підприємство вже відповідало критеріям малого.
За якою формою складати фінзвітність у 2020 році?
Крім того, за підсумками 2019 року підприємство перевищило 20-мільйонний поріг доходу, тож, відповідно, звітувати з податку на прибуток у 2020 році має поквартально. Чи потрібно подавати квартальну фінзвітність у статистику та в який строк?
Чи потрібно наводити показники минулого року в Звіті про фінансові результати, адже квартальний звіт в попередньому році не подавався?

Євгенія Волох, Олександра Паненко
Зменшення або скасування орендної плати: наслідки для орендодавця (c. 28)

Підприємство займається здаванням нежитлових приміщень в оренду. У зв’язку із карантином частина наших орендарів або взагалі не використовує приміщення, або використовує їх частково. Ми вирішили скористатися нормами ч. 4 та 6 ст. 762 ЦКУ та переглянути орендну плату на період карантину.
Чи слід виставляти нульові рахунки тим орендарям, яких звільнили від орендної плати взагалі?
Які податкові наслідки таких операцій?

Анна Хомюк, Світлана Куртенок

Довідкова інформація

Судова практика: огляд податкових спорів (c. 30)

Навряд чи знайдеться таке підприємство чи ФОП, якого б оминула судова тяганина (або хоча б адміністративне оскарження), адже поганий той платник податків, який не судився з податківцями! Але заради справедливості слід зазначити, що і платнику податків інколи трапляється помилитися.
проаналізуємо кілька судових рішень, які, сподіваємося, стануть у пригоді.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хв (c. 33)

Кабінет Міністрів України
Постанова від 22.04.2020 р. № 306

Кабінет Міністрів України
Щодо формування податкового кредиту на підставі податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, в яких вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки (c. 34)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 26.03.2020 р. № 1276/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалів:

Державна податкова служба України
Щодо дати складання розрахунку коригування до податкової накладної при перегляді ціни товару (c. 35)

Державна податкова служба України
Індивідуальна податкова консультація від 06.03.2020 р. № 970/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Щодо порядку скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної (c. 36)

Який порядок скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо формування таблиці 1 додатка 4 до звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, якщо роботодавець має одну найману працівницю, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (c. 37)

Чи повинен страхувальник (роботодавець), штатна чисельність якого складається з одного найманого працівника, який знаходиться у відпустці по вагітності та пологам, формувати таблицю 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ?
(категорія 201.06.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо платників податку на прибуток, які мають пільги в оподаткуванні податком на прибуток підприємств (c. 38)

Які платники податку на прибуток мають пільги в оподаткуванні податком на прибуток підприємств?
(категорія 102.19 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку розрахунку пільги з податку на прибуток підприємств у разі застосування норм міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування (c. 39)

Як розраховується пільга з податку на прибуток підприємств у разі застосування норм міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування та у разі виплати доходів нерезидентам у вигляді процентів, доходів (дисконту) на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями, процентів за отримані державою або до бюджету Автономної Республіки Крим чи міського бюджету позики (кредити або зовнішні запозичення), які відображаються в Державному бюджеті України або місцевих бюджетах чи кошторисі НБУ, або за кредити (позики), які отримані СГ та виконання яких забезпечено державними або місцевими гарантіями?
(категорія 102.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку розрахунку суми пільги з податку на прибуток, у т. ч. якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний, але звітний період збитковий без урахування збитків попереднього року (c. 40)

Як розраховується сума пільги з податку на прибуток у т. ч., якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний, але звітний період збитковий без врахування збитків попереднього року?
(категорія 102.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДФО суми коштів, яку надає благодійна організація як допомогу на лікування або медичне обслуговування ФО в Україні або за кордоном (c. 41)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума коштів, що надається благодійною організацією як допомога на лікування або медичне обслуговування ФО в Україні або за кордоном, і які необхідно підтвердні документи для цілей оподаткування?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ознаки доходу, за якою відображають у податковому розрахунку за ф. 1ДФ суму допомоги на поховання, яку виплачує роботодавець родичам померлого працівника (c. 42)

За якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума допомоги на поховання, що виплачується роботодавцем родичам померлого працівника за останнім місцем роботи, в тому числі у розмірі, що перевищує подвійний розмір суми, визначеної в абз. першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо надсилання платникам податків ППР в електронній формі та дати його вручення (c. 43)

Яким чином надсилаються платникам податків ППР в електронній формі та яка дата є датою вручення?
(категорія 130.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення розрахунку коригування до податкової накладної в разі зміни опису (номенклатури) товарів / послуг (у т. ч. в разі виправлення помилок під час заповнення) (c. 44)

Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної у разі зміни опису (номенклатури) товарів/послуг (у т.ч. у разі виправлення помилок при їх заповненні)?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, яка допущена у графі 2 зведеної податкової накладної (c. 45)

Яким чином виправити помилку, допущену у графі 2 зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, яка не призводить до змін обсягів постачання або зменшення/збільшення податкових зобов’язань, зокрема, якщо платником податку у такій графі зазначено неправильний номер податкової накладної, складеної на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо фінансової звітності (звітної / нової звітної / уточнюючої), яка створюється в Електронному кабінеті (c. 46)

Як створюється фінансова звітність (звітна/нова звітна/уточнююча) в Електронному кабінеті та які електронні формати («S» чи «J») при цьому використовуються?
(категорія 102.20.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку