Журнали

Професійний бухгалтер
Професійний бухгалтер 28.07.2020
35

Тема номера


Місце постачання товарів та послуг: ключовий ПДВ-аспект

Коли йдеться про оподаткування ПДВ конкретної операції, перш за все потрібно визначитися, чи є вона «об’єктною». І тут доволі часто при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності спотикаються через питання визначення місця постачання товару або послуги — на митній території України або за її межами. Від того, як це питання вирішиться, залежить ПДВ-доля операції.
Розберемося!

Статтi

Постійні представництва нерезидентів: перше знайомство з новаціями оподаткування (c. 3)

Закон № 4661уніс принципові правки в оподаткування податком на прибуток постійних представництв. На жаль, зміни сформульовано в загальних рисах.
Сподіваємося, що офіційні органи згодом нам прояснять деталі цього складного процесу, і ми їх вам повідомимо.
А в цій статті проведемо перше знайомство з «представницькими» новаціями.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX.
Місце постачання товарів та послуг: ключовий ПДВ-аспект (c. 9)

Коли йдеться про оподаткування ПДВ конкретної операції, перш за все потрібно визначитися, чи є вона «об’єктною». І тут доволі часто при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності спотикаються через питання визначення місця постачання товару або послуги — на митній території України або за її межами. Від того, як це питання вирішиться, залежить ПДВ-доля операції.
Розберемося!

Коригування фінрезультату при роботі з нерезидентами (c. 17)

У ПКУ є ціла низка коригувань, які треба робити при здійснені операцій з нерезидентами. Деякі з них застосовуються тільки до контрольованих операцій. Щодо неконтрольованих операцій, то тут є відмінності залежно від змісту операції та статусу нерезидента. Особливу увагу наразі треба приділяти діловій меті будь-якої операції з нерезидентом, адже тепер у контролерів є грізний аргумент: нове збільшувальне коригування для «неділових» операцій, внесене в ПКУ останніми змінами.
Тож метою цього матеріалу є комплексний розгляд, коли і в якій сумі виникає необхідність коригувати фінрезультат.

ФОП-єдинники: знайомимося із ЗЕД (c. 25)

Імпорт, експорт, валютні розрахунки давно вже стали добре знайомими поняттями для ФОП-єдинників.
Оскільки сфера ЗЕД дедалі більше приваблює новачків перспективами отримання великого доходу, то в багатьох єдинників з’явився попит на інформацію про її засади, який задовольнить ця стаття.

Довідкова інформація

Відповідальність у зовнішньоекономічній діяльності: що і за що? (c. 30)

Часто-густо господарська діяльність простягається далеко за межі України. І на відміну від внутрішньогосподарських договорів, роль державного регулювання в яких мінімальна, зовнішньоекономічні контракти знаходяться під пильною податковою та банківською увагою.
В цьому матеріалі розберемося, які санкції загрожують господарюючим суб’єктам за порушення у сфері ЗЕД.

Контрольована іноземна компанія: що за «звір»? (c. 32)

Напевно, найбільш лякаючі із прийдешніх податкових нововведень стосуються контрольованих іноземних компаній (більш відомих як КІК). Що це таке? Кого саме зачепить нова концепція оподаткування КІК? Які правила «гри»? Коли вони запрацюють? Виникає безліч запитань, із якими слід розбиратися.
Не будемо поки заглиблюватися в деталі, адже правила ще можуть бути уточнені, а терміни їх впровадження переглянуті. Наразі окреслимо загальні риси, щоб розуміти, з чим матимемо справу.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 2)
Щодо звітності постійними представництвами нерезидента (c. 33)

За якою формою звітності та за який період вперше звітувати постійним представництвам нерезидента, враховуючи зміни, внесені Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ, до п.п. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України?
(категорія 102.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо бази оподаткування ПДВ (c. 34)

Як визначається база оподаткування для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України та чи включаються до бази оподаткування податки (збори), нараховані (сплачені) нерезидентом на території своєї країни?
(категорія 101.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 35)

В якому звітному періоді отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, повинен відобразити податкові зобов’язання та податковий кредит, якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН вчасно, але в періоді наступному за періодом її складання?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 36)

У якому звітному періоді отримувач послуг від нерезидента на митній території України повинен відобразити податкові зобов’язання та податковий кредит у разі реєстрації податкової накладної в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 37)

Яким чином в податковому обліку з ПДВ відображається отримання послуг від нерезидента на митній території України для використання у не господарській діяльності або у неоподатковуваних операціях?
(категорія 101.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо звітності з ПДВ (c. 38)

Який порядок подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України та який порядок сплати таких зобов’язань?
(категорія 101.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо сплати ПДВ (c. 39)

На який бюджетний рахунок має сплачуватися ПДВ особами, не зареєстрованими платниками ПДВ при отриманні послуг від нерезидентів на митній території України?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 40)

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з отримання послуг від нерезидента, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване за межами митної території України?
(категорія 101.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 41)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентом послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів?
(категорія 101.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 42)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання маркетингових послуг?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДВ (c. 43)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з постачання інжинірингових послуг для об’єкта нерухомості, розташованого на митній території України?
(категорія 101.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про місце постачання послуг з оренди транспортних засобів (c. 44)

Як визначається місце постачання послуг з оренди транспортних засобів (залізничного, морського, річкового, автомобільного, авіаційного та трубопровідного)?
(категорія 101.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування (c. 45)

Чи збільшується фінансовий результат до оподаткування відповідно до п.п. 140.5.4 п. 140.5 ст. 140 ПКУ на суму 30 відс. вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг придбаних у нерезидента, організаційно-правову форму якого включено до переліку, затвердженого постановою КМУ від 04 липня 2017 року № 480, у разі надання таким нерезидентом довідки (іншого офіційного документа) про сплачений нерезидентом податок на прибуток (корпоративний податок)?
(категорія 102.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання уточнюючої Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (c. 46)

Як в уточнюючій Податковій декларації з податку на прибуток підприємств здійснюється виправлення показників додатка ТЦ »Самостійне коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань платника податку», що призвели до заниження податкового зобов’язання з податку на прибуток?
(категорія 102.20.02 ЗІР; відповідь діяла до 23.05.2020 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування фінансового результату до оподаткування (c. 47)

Чи повинен платник податку на прибуток при виплаті суми неустойки (штрафу, пені) у разі порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання на користь нерезидента утримувати податок з доходів нерезидента, та чи коригується фінансовий результат до оподаткування на суму витрат, понесених від визнання такої виплати?
(категорія 102.16 ЗІР; відповідь діяла до 23.05.2020 р.)

Додаток до матеріалів:

Щодо можливости ФОП — платників ЄП першої — четвертої груп здійснювати ЗЕД (c. 48)

Чи можуть ФОП — платники ЄП першої — четвертої груп здійснювати ЗЕД?
(категорія 107.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Які особи відносяться до населення (c. 49)

Які особи відносяться до населення в розумінні п.п.2 п.291.4 ст.291 ПКУ?
(категорія 107.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо перерахунку іноземної валюти ФОП — платником ЄП (c. 50)

Чи здійснюється перерахунок іноземної валюти за офіційним курсом гривні, встановленим НБУ, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку ФОП — платника ЄП?
(категорія 107.01.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо доходу ФОП — платника ЄП (c. 51)

Чи включається до доходу ФОП — платника ЄП позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням такої особи?
(категорія 107.01.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо адмінвідповідальності юридичних осіб за порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів (c. 52)

Чи застосовується до посадових осіб юридичних осіб адміністративна відповідальність за порушення строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів?
(категорія 112.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
10.08.20

Податкова декларація з рентної плати разом з відповідними додатками (залежно від наявного об’єкта оп

Податкова декларація зі збору за місця для паркування транспортних засобів за ІІ квартал 2020 року

Податкова декларація з туристичного збору за ІІ квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за липень 2020 року

Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (форма № 1-ОА) за липень

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку