Журнали

Професійний бухгалтер 07 серпня, 2017
29
Щ

Щодо порядку заповнення графи 1 розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 13.07.2017 р. № 1165/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Коментар до документу:

-A
A+

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення графи 1 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

Пунктом 201.1 <…> ПКУ встановлено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункт 201.1 <…> ПКУ).

Статтею 192 ПКУ передбачена можливість платників податку складати розрахунок коригування у разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Форму та Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307 <…> (далі — Порядок № 1307).

Відповідно до пункту 21 Порядку № 1307 у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних, крім випадків, передбачених Порядком № 1307.

У разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у розрахунку коригування зазначають виправлені дані.

Згідно з формою додатка 2 до податкової накладної у графі 1 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується» зазначається порядковий номер рядка податкової накладної, який коригується.

Як зазначено у зверненні, постачальник платника неправильно заповнив графу 1 розділу Б розрахунку коригування, а саме помилково зазначив не порядкові номери рядків податкової накладної, що коригуються, а номери за порядком рядків такого розрахунку коригування.

Таким чином, при допущенні помилки у графі 1 розрахунку коригування платнику податку — постачальнику з метою виправлення такої помилки доцільно скласти другий розрахунок коригування до тієї ж самої податкової накладної, в якому вказати правильні показники. При цьому розрахунок коригування до податкової накладної, до якої вже складався розрахунок коригування, складається з урахуванням показників попереднього розрахунку коригування.

№ 29, 2017  (с. 40)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку