Журнали

Професійний бухгалтер 20 березня, 2017
11
П

Про надання консультації

Державна податкова служба України
Лист від 15.06.2012 р. № 10112/16/18-3115

-A
A+

Державна податкова служба України розглянула лист <...>  щодо надання консультації з окремих питань оподаткування та повідомляє таке.

Відповідно до пункту 63.3 статті 63 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс) платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби.

Порядок надання інформації про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, визначено розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 <...> (далі — Порядок обліку платників податків і зборів).

Повідомлення про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткування або через які провадиться діяльність, за ф. № 20-ОПП подається всіма платниками податків незалежно від організаційно-правової форми у разі наявності, виникнення, зміни стану об'єктів оподаткування.

Інформація про об'єкти оподаткування, такі як товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) відображається у відповідній податковій звітності платника податків (податкова декларація з податку на прибуток, з податку на додану вартість, податковий розрахунок за ф. № 1ДФ та інші), тому про такі об'єкти оподаткування не потрібно повідомляти у повідомленні за ф. № 20-ОПП.

Враховуючи, що повідомлення за ф. № 20-ОПП запроваджено з 14.01.2011 р., то платники податків, створені після 14.01.2011 р., зобов'язані подати до органу ДПС за місцезнаходженням об'єкта оподаткування зазначене повідомлення протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об'єкта (з дати оформлення договору купівлі-продажу, оренди чи іншого документа на право володіння, користування або розпорядження майном тощо).

Для платників податків, створених до 14.01.2011 р., строк подання повідомлення за ф. № 20-ОПП не визначено. Але оскільки його подання є обов'язковим, то такі платники податків зобов'язані подати зазначене повідомлення з ознакою щодо первинного надання інформації про об'єкти оподаткування. При цьому слід урахувати, що у разі встановлення під час документальної перевірки випадків неподання повідомлення за ф. № 20-ОПП до платників податків застосовуються штрафні санкції відповідно до статті 117 ПКУ.

Основною метою запровадження повідомлення за ф. № 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про наявні в них об'єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, в якому вони фактично перебувають (використовуються, тимчасово не використовуються, не використовуються тощо).

Додатково повідомляємо, що роз'яснення з питань подання повідомлень про об'єкти оподаткування та об'єкти, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, містяться в Єдиній базі податкових знань на офіційному веб-сайті ДПС України.

Щодо питання податку на доходи фізичних осіб повідомляємо таке.

Відповідно до п.п. 169.4.2 п. 169.4 ст. 169 Кодексу роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, з урахуванням положень абзацу третього п. 167.1 статті 167 Кодексу, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2 цієї статті;

в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

Згідно з п.п. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.

Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

Враховуючи зазначене вище, перерахунок сум доходів, нарахованих платнику, проводиться роботодавцем для визначення правильності оподаткування і полягає в уточненні виплачуваних протягом року місячних доходів з урахуванням сум, які вже були нараховані безпосередньо за відповідні звітні місяці (відпускні, лікарняні тощо).

Згідно з п.п. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку — члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу IV Кодексу до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо.

Тобто вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення членів сім'ї віком після 18 років, обкладається податком на доходи фізичних осіб як додаткове благо, за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Кодексу (15 % та/або 11 % залежно від розміру отриманого доходу). Сімейна профспілкова путівка, надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім'ї після 18 років, оподатковується у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім'ї.

Заступник голови А. Ігнатов

№ 11, 2017  (с. 39)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку