Журнали

Професійний бухгалтер 01 травня, 2017
17
П

Погодинна оплата праці й мінзарплата

(коментар до листа Мінсоцполітики від 20.03.2017 р. № 766/0/101-17/28)

-A
A+

Лист, що коментується, зацікавить тих роботодавців, які застосовують погодинну оплату праці. Як у такому разі виконати вимоги законодавства про мінімальну планку в оплаті праці, адже є встановлений мінімальний розмір МЗП у погодинному розмірі (МЗПгод у 2017 році — 19,34 грн) і є мінімальна місячна зарплата (МЗПм у 2017 році — 3200,00 грн)?

Скажемо кілька слів про те, що таке погодинна форма оплати праці. Це підвид почасової простої або почасово-преміальної системи оплати праці, які є системами почасової форми оплати праці. При такій оплаті праці працівник отримує фіксовану плату за кожну годину роботи (а не за кожен місяць, як при місячній оплаті). Якщо встановлено почасово-преміальну систему оплати праці, то, окрім заробітку за фактично відпрацьовані години, працівники отримують премію за виконання кількісних та/або якісних показників роботи.

Згідно зі ст. 92 КЗпП при почасовій оплаті працівникам установлюють нормовані завдання (на годину праці). Для виконання окремих функцій та обсягів робіт можуть бути встановлені норми обслуговування або норми кількості працівників.

При погодинній оплаті праці встановлюються тарифи (розцінки) в розрахунку за 1 годину роботи. І, як ви розумієте, їх розмір у 2017 році не може бути менше 19,34 грн на годину. У разі якщо фактичний заробіток працівника за годину менше МЗПгод, то за кожну фактично відпрацьовану годину роботодавець має зробити доплату до МЗПгод.

Місячний заробіток працівника з погодинною оплатою праці (ЗПфакт) розраховують так:

ЗПфакт = ТСгод × ГОДвідпр, де

  • ТСгод — годинна тарифна ставка (не може бути менше 19,34 грн/год; інакше потрібно нарахувати доплату виходячи з цього показника);
  • ГОДвідпр — кількість фактично відпрацьованих годин у місяці.

Чи потрібно розраховану в такий спосіб зарплату працівника за місяць потім ще порівнювати і з показником 3200,00 грн, тобто з МЗПм? Ні, не потрібно. Такого висновку Мінсоцполітики дійшло в листі, що коментується сьогодні: для погодинників доплата до місячного розміру МЗП не здійснюється.

Сподіваємося, що після появи цього роз’яснення у роботодавців, які використовують погодинну систему оплати праці (за кожну фактично відпрацьовану годину), не буде проблем при перевірці у разі, якщо зарплата погодинника(ів) за місяць не «дотягне» до позначки «3200, 00».

Катерина Скрипкіна, бухгалтер-експерт
Вероніка Чернишова, консультант

№ 17, 2017  (с. 15)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку