Журналы

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 17.06.2024

11

Тема номера


Праця жінок: усі нюанси в одному матеріалі

Жінки — прекрасна половина людства. Їм присвячені вірші та пісні, заради них здійснюють подвиги. Жінки надихають та творять дива, їх треба оберігати й підтримувати. Тож недаремно трудове законодавство надало жінкам пільги та гарантії. Саме про особливості жіночої праці йтиметься в цьому матеріалі.

Кадровые вопросы

Праця жінок: усі нюанси в одному матеріалі (c. 20)

Жінки — прекрасна половина людства. Їм присвячені вірші та пісні, заради них здійснюють подвиги. Жінки надихають та творять дива, їх треба оберігати й підтримувати. Тож недаремно трудове законодавство надало жінкам пільги та гарантії. Саме про особливості жіночої праці йтиметься в цьому матеріалі.

Диана Свиридова
Все про заповнення трудової книжки: не забуваємо правила прийняття на роботу (c. 24)

Вже четвертий рік триває переведення трудових книжок в електронний формат. Тож кожен роботодавець повинен відсканувати трудові книжки працівників та передати ці сканкопії до Реєстру застрахованих осіб. І війна в країні — не перешкода для цього процесу.
А чи все правильно записано до трудової книжки? Саме перед скануванням час усе перевірити.
Також і після 10.06.2021 за бажанням працівників мають бути внесені записи до наявних у працівників трудових книжок, а тим, хто вперше приймається на роботу, — за бажанням працівника роботодавець повинен її завести. У цій статті розберемося, як коректно заповнювати трудові книжки працівників та акуратно виправляти в них помилки згідно з Інструкцією № 581 з прикладами на кожну ситуацію. Адже і досі чинна Інструкція № 58… хоча ще у 2021 році мали намір її замінити. Тож уперед!

Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.

Обратная связь

Чи може працівник-сумісник працювати без вихідних? (c. 30)

Чи може працівник працювати за основним місцем роботи за графіком з вівторка по суботу 40 годин на тиждень, а за сумісництвом — в неділю 8 годин та з понеділка по четвер по 3 години? Тобто виходить, що у працівника не буде вихідних, оскільки субота в установі вихідна, а працівник має намір за основним місцем роботи працювати за індивідуальним графіком з робочою суботою, а вихідним у понеділок.

Диана Свиридова
Відпустка з виплатою матеріальної допомоги одна — накази два! (c. 31)

Законодавством встановлено категорію працівників, яким надається допомога на оздоровлення, без якої вони не уявляють своєї відпустки, оскільки від суми підтримки залежить розмір виплат при виході у відпустку. А от у роботодавця з цього приводу виникає певний клопіт. До нашої редакції неодноразово надходили запитання про те, як правильно оформити цей вид допомоги, а саме: чи необхідно до наказу «про відпустку» видавати окремий наказ «про надання матеріальної допомоги»? Відповімо на це запитання.

Диана Свиридова

Справочник бухгалтера и кадровика

Документи та скорочення номера (c. 3)
Індексація у червні та липні 2024 року (c. 32)

З 01.01.2024 відновлено дію Закону про індексацію1. У газеті «Зарплата та кадрова справа», № 1/2024 (с. 7) та № 5/2024 (с. 30) ми роз’яснили, що це означає. Сьогодні визначимо, чи виникло право на індексацію у червні 2024 року, та складемо прогноз на липень 2024 року.

Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII.
Компенсація за затримку зарплати: виплачуємо у червні 2024 року (c. 34)
Виктория Змиенко

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи