Анонси

Типові форми для запасів: нове чи добре забуте старе?

(коментар до наказів МФУ «Про затвердження типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» від 13.12.2022 р. № 431 та «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 грудня 2022 року № 431» від 02.01.2023 р. № 2)

Викладацька робота керівних та інших працівників можлива: відповідає МОН

(коментар до листа МОН від 25.01.2023 р. № 1/1164-23)

Лікарняні сумісникам: історія триває

(коментар до листа ПФУ від 24.01.2023 р. № 2371-2159/Я-03/8-2800/23)

Декларація із земельного податку на 2023 рік: звітуємо за оновленою формою

Як це не прикро, але ДПСУ і досі не визначилася з уточненням минулорічних декларацій із плати за землю на підставі п.п. 69.14 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ1.
Через це будь-які поради із цього питання вважаємо передчасними. Хай уточнення трохи зачекає. Сьогоднішня розмова присвячена виключно складанню звітності із земельного податку на 2023 рік. Причому основну увагу приділимо саме заповненню оновленої звітної форми. Про порядок розрахунку податку теж розповімо, але мимохідь, бо він, на щастя, не змінився.

Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.
 
Про зарплату працівників сфери охорони здоров’я з 1 січня 2023 року

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 13.01.2023 р. № 28; текст постанови див. у газеті «Зарплата та кадрова справа», № 1/2023, с. 5)

2023 рік без індексації… Ну-ну

Ще з листопада 2022 року (коли було представлено проєкт закону про держбюджет-2023) бухгалтерам відомо, що «на 2023 рік індексацію призупинили». Наче радісна новина, адже бухгалтери зазвичай індексацію не жалують. А звідки ж тоді іронія у заголовку? Зараз все розповімо. І звісно ж підкажемо, як виплутуватися.

Як підтвердити, що немає можливості подати Податковий розрахунок під час війни?

Приводом для написання матеріалу стало запитання від читача: «Знаходимося у «прифронтовому» місті. Через періодичне посилення активних бойових дії на території населеного пункту не мали змоги подати, зокрема, Податковий розрахунок за ІІІ квартал 2022 року. Оскільки ситуація не покращилася, то, скоріш за все, і за IV квартал 2022 року Податковий розрахунок також подати не зможемо. Що нам загрожує? Чи можна якось захиститися від штрафів, адже причини в нас об’єктивні і за минулі періоди, коли була можливість, ми звітували як належить?» Давайте розбиратися.

Зміни у порядку ведення військового обліку з 05.01.2023

З 5 січня 2023 року оновлено правила організації та ведення військового обліку У цьому матеріалі міститься коментар до постанови КМУ «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» від 30.12.2022 р. № 1487.

Декларація з плати за землю на 2023 рік: звітуємо за оновленою формою

Як це не прикро, але ДПС України й досі не визначилася з уточненням минулорічних декларацій із плати за землю на підставі п.п. 69.14 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ. Через це будь-які поради щодо цього питання вважаємо передчасними. Хай уточнення трохи зачекає.
Сьогоднішню розмову присвячено виключно складанню звітності з плати за землю на 2023 рік, причому основну увагу приділимо саме заповненню оновленої звітної форми.
Про порядок розрахунку податку теж розповімо, але мимохідь, бо він, на щастя, не змінився.

Податок на нерухомість: нова форма декларації та воєнні особливості декларування

Цього року в царині справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, революційних змін не відбулося.
Проте без новинок також не обійшлося. По-перше, звітуємо на 2023 рік вже за оновленою формою декларації. По-друге, на цьогорічне декларування наклала свій відбиток війна.
Тож про це і поговоримо в матеріалі.

Працівника прийняли, а податкову не повідомили: чим загрожує така забудькуватість роботодавцю? Чи є воєнні послаблення?

mail Наше підприємство забуло подати до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу, схаменулись лише зараз sad.
Чи маємо ми подати повідомлення із запізненням? Чи загрожує підприємству штраф? Чи є якісь послаблення з огляду на війну?

Зміни до НС 121 «Основні засоби». Уточнювальні

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 “Основні засоби”» від 03.10.2022 № 312)

Типовим формам з обліку та списання запасів бути!

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору та порядку їх складання» від 13.12.2022 № 431)

Обліковуємо придбання, безоплатне отримання генератора

Реальність сьогодення така, що в умовах дефіциту електроенергії для безперебійної роботи установи доводиться шукати альтернативні способи забезпечення електроенергією. Одним із найпоширеніших варіантів є використання генератора. Деякі установи купують генератори, а деякі отримують безоплатно — часто як гуманітарну допомогу. Тож, що це за об’єкт обліку, як його обліковувати, як відобразити споживання пального для роботи генератора, розглянемо у статті.

ДКХП. Випуск 78: вивчаємо нові та оновлені кваліфікаційні вимоги

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 “Охорона здоров’я”» від 25.01.2023 № 138)

Е-дата: яка інформація підлягає оприлюдненню?

Ми медичне КНП, яке є одержувачем бюджетних коштів. Які саме форми звітності наше підприємство повинно оприлюднювати на вебпорталі використання публічних коштів (Е-дата)?

Депутати не дійшли згоди і рішення про місцевий бюджет прийнято несвоєчасно. Чи можна їх притягнути до відповідальності?

(коментар до листа МФУ від 11.01.2023 р. № 05120-02/Ш-400/3/66)

400 кв. м і не більше! Така норма площі для балансоутримувача-орендодавця

(коментар до листа ФДМУ від 08.11.2022 р. № 10-16-16300)

Посадова особа з військовим званням: як встановити ранг?

Чи застосовується постанова КМУ від 20.04.2016 р. № 306 до служби в органах місцевого самоврядування? Зокрема, якщо, наприклад, на посаду до органу місцевого самоврядування приймається особа, яка має військове звання, чи необхідно застосовувати додаток 2 до цієї постанови? Чи такій особі ранг присвоюється відповідно до ст. 15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», не зважаючи на військове звання та залежно від категорії посади, на яку приймається?
(лист НАДС від 18.11.2022 р. № 4706/10.3-22)

Рада припинила зберігати середній заробіток мобілізованому працівнику. Працівник невдоволений. На чиєму боці суд?

19.07.2022 р. скасовано збереження середнього заробітку за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту (див. газету» «Бухгалтерія: бюджет», № 28/2022, с. 9). Тож з 19.07.2022 р. роботодавці припинили зберігання середнього заробітку призваним/мобілізованим працівникам, окрім педагогів, гарантія для яких встановлена профільним законодавством (див. газету» «Бухгалтерія: бюджет», № 33/2022, с. 20 та № 37/2022, с. 11). Звісно для працівників це стало неприємним сюрпризом і, як наслідок, з’явилися численні позови. Рішень за результатами розгляду таких справ у Єдиному реєстрі судових рішень вже більш ніж достатньо. Розглянемо одне з них у цьому матеріалі.

Воєнне звільнення від плати за землю

З 1 березня по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховують та не сплачують плату за землю за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації. Проте, щоб це звільнення почало діяти, Кабмін мав затвердити відповідний перелік. Такий перелік набув чинності 27.12.2022. І кожна компанія здійснила різні кроки. Хтось до кінця року встиг уточнити дані декларації, хтось уточнився в січні, а хтось досі чекає роз’яснень від податкових органів. Проте головбуху, зважаючи на те, що суми можуть бути суттєвими, вкрай важливо розуміти, до якого періоду віднести зменшення податкових зобов’язань.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку