Анонси

Знов про локалізацію в публічних закупівлях: вивчаємо роз’яснення Мінекономіки

(коментар до листа Мінекономіки від 30.08.2022 р. № 3323-04/62315-06)

Простій та відпустка без збереження зарплати держслужбовця: чи входять до стажу для надання додаткової відпустки та надбавки за вислугу років?

(коментар до роз’яснень НАДС від 13.04.2022 р. № 156-р/з та від 13.04.2022 р. № 157-р/з)

Облік акумуляторів: багатогранність вибору

Акумулятор в автомобілі хоча не найдорожча запчастина, але зазвичай має суттєву вартість. Ще й потребує особливих умов утилізації, має свій ресурс (тобто може з часом переставати функціонувати без жодних зовнішніх порушень). А тому до питання обліку таких активів бухгалтери зазвичай ставляться прискіпливо. Одразу скажемо, що практикують кілька варіантів обліку акумуляторів, кожен з яких загалом може бути обґрунтований, а тому має право на життя. Щоб варіативність обліку не ставила вас у глухий кут, а навпаки — ставала в пригоді, розберемось з цим питанням детальніше.

Учитель викладає світову літературу: чи має він право на доплату за перевірку письмових робіт?

Учитель закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) викладає світову літературу. Чи має він право на доплату за перевірку письмових робіт?

Не можна!.. захисникам замість середнього заробітку виплатити відпускні

(коментар до листа Мінекономіки від 01.09.2022 р. № 4712-06/62843-07)

Інструкція з подання скан-копій

Щасливчики ті працівники, чиї роботодавці не стали чекати відведені 5 років і оцифрували трудові книжки… до війни. Однак це зробили далеко не всі, тому, як то кажуть, актуальність цієї статті зашкалює. Але як саме це реалізувати? Які дані вносити? Куди «клацнути»? На що не звертати увагу? Пропонуємо наші інструкції для роботодавців.
(Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затверджений постановою правління ПФУ від 12.03.2021 р. № 11-1 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами правління ПФУ від 23.06.2021 р. № 21-1, від 01.06.2022 р. № 8-3 (враховуючи зміни, внесені постановою правління ПФУ від 20.06.2022 р. № 9-1)), лист ПФУ від 10.08.2021 р. № 2800-030102-8/38983)

Спрощений режим регулювання трудових відносин: нюанси та тонкощі

19 липня 2022 року ВРУ прийняла Закон № 24341, яким запропоновано реформаторські зміни у трудовому законодавстві України. Метою зазначеного Закону є спрощення регулювання трудових відносин для певних категорій суб’єктів господарювання. В цьому матеріалі розберемося, кого саме зачеплять зміни та як вони працюватимуть на практиці.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» від 19.07.2022 р. № 2434-IX.
Звільнення й проблеми з видачею копії наказу та трудової під час війни

Працівник з початку війни перебуває за кордоном і нещодавно вирішив звільнитися з обійманої посади. Як правильно це зробити в умовах, коли відсутня безпосередня комунікація з працівником? І як надіслати трудову книжку працівнику, що перебуває за межами України, за його вимогою?

Інформація про місце діяльності ФОП-єдинника

Як зазначити в Реєстрі платників ЄП місце провадження діяльності єдинника?
Якщо це визначена адреса, то з внесенням даних питань немає, але є й нестандартні випадки, наприклад дистанційна торгівля тощо.
Що саме треба врахувати під час зазначення місця торгівлі в Реєстрі платників ЄП, розкажемо в цій статті.

Доставка товару «Новою поштою»: чи замінить експрес-накладна ТТН?

mail Підприємство не має власного транспорту та для доставки товару покупцям використовує послуги «Нової пошти».
На підтвердження перевезення «Нова пошта» видає експрес-накладну, проте покупець вимагає від підприємства окремо складати ще й ТТН 1на вантаж.
Чи правомірні вимоги покупця?
Чи замінює експрес-накладна ТТН?

Товарно-транспортна накладна.
Працівники з нефіксованим робочим часом: чи слід повідомляти податкову?

mail Наше підприємство вирішило укласти кілька трудових договорів із нефіксованим робочим часом.
Однак виникло питання, чи маємо ми повідомити податкову про початок роботи таких працівників відповідно до ст. 24 КЗпП?

Від первинного документа до облікового регістра

Відображення будь-якої господарської операції починається з первинного документа й завершується звітністю. Пропонуємо пригадати й узагальнити вимоги до складання первинних документів та облікових регістрів.

Бухдокументи бюджетної установи: зберігаємо, знищуємо, відповідаємо за втрату та інше

Ані кроку без папірця. І це не примха керівника чи бухгалтера, а вимога бухгалтерської нормативки. Саме тому фіксувати кожен крок, тобто господарську операцію, так важливо та необхідно. Та не менш важливим є життя документів уже після їх складання та підписання — на етапі перебування в установі на поличці або в електронному «сховищі». Відповімо на найбільш поширені запитання щодо цього.

Оформлюємо передання майна: внутрішнє, безоплатне, примусове, благодійне

Передання майна, як і будь-яка господарська операція, супроводжується не лише відображенням на рахунках бухобліку, а і складанням певних документів первинного обліку, які надалі слугуватимуть підставою для внесення даних до регістрів бухобліку. Розглянемо, як різнитиметься документальне оформлення залежно від способу та умов передання й отримання майна бюджетною установою.

Локалізація в публічних закупівлях: вивчаємо винятки, пов’язані з міжнародними договорами

(коментар до листа Мінекономіки «Щодо локалізації» від 30.08.2022 № 3323-04/62315-06)

На тих, хто може та не може виконувати податкові обов’язки, розрахуйсь!

Нарешті ми дочекалися! Світ побачив наказ МФУ «Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України, та переліків документів на підтвердження» від 29.07.2022 № 225 (далі — наказ № 225). Розберімося, кого це стосується і як працює.

Квартирний облік в ОМС: визначаємо основні положення

Кожен має право на житло. Воно гарантоване ст. 47 Конституції1 та ст. 1 ЖКУ2. Реалізувати його громадяни можуть як своїми силами і коштом, придбавши чи побудувавши житло, так і отримавши його з державного житлового фонду, розпоряджаються яким органи місцевого самоврядування (далі — ОМС), чи відомчого житлового фонду, якщо такий є на підприємстві, в установі чи організації, де працює відповідна особа. Втім, у наш час громадяни здебільшого сподіваються на місцеві ради, які покликані дбати про жителів своїх громад, зокрема й щодо забезпечення їх житлом. ОМС ще з радянських часів ведуть квартирний облік (облік громадян, що потребують поліпшення житлових умов). І оскільки житлове законодавство мало змінилося, нюанси цього процесу відомі майже кожній раді. Однак у невеликих громадах переважно сільської місцевості, де житловим фондом опікувались сільгосппідприємства (колгоспи), робота в цьому напрямку налагоджується тільки після укрупнення. І останнім часом ми отримуємо чимало запитань з цього приводу. Тож у цій статті розглянемо основні моменти квартирного обліку в ОМС.

Конституція України від 28.06.1996 р. № 254к/96-ВР.
Житловий кодекс України від 30.06.1983 р. № 5464-X.
Переведення на неповний робочий час в період воєнного стану: що потрібно знати

В період воєнного стану почастішали випадки переведення працівників на неповний робочий час. В цій статті розглянемо, які особливості при цьому потрібно врахувати.

Звільнення від орендної плати за комунальне майно: кого і за яких обставин може звільнити рада

Чи може місцева влада, керуючись п. 12 постанови КМУ від 27.05.2022 р. № 634, звільнити будь-якого орендаря або групу орендарів від орендної плати? І стосовно самого звільнення: рішення починає діяти з моменту прийняття, чи з дати введення воєнного стану?

Погодження радою договорів комунальних підприємств: в яких випадках допускається?

Чи погоджують місцеві ради договори підпорядкованих їм комунальних підприємств, сума яких перевищує 200 тис. грн, і на якій підставі?

Як ескалація війни вплинула на діяльність АССА?

У серпневому номері «Практики МСФЗ» опубліковано інтерв’ю з Олесею Ододюк, яка посіла перше місце з ДипІФР у червневій сесії АССА, де Олеся розповіла про особливості підготовки за теперішніх воєнних реалій.
Це інтерв’ю і спонукало мене до написання цієї короткої замітки, як ескалація війни вплинула на діяльність АССА.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку