Анонси

Визначено перелік працівників, які підлягають обов’язковій COVID-вакцинації: які дії

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 р. № 2153)

Компенсація фізособам, які надають соцпослуги: новинки, нюанси, проблеми

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» від 06.10.2021 р. № 1040,  лист ПФУ від 01.10.2021 р. № 2800-050202-1/49115)

Додаток 6 Податкового розрахунку: підбираємо коди підстав для обліку спецстажу в закладах освіти

На черзі дедлайн Податкового розрахунку за ІІІ квартал 2021 року. І вже, напевно, не так страшно, адже ви знаєте, що вас очікує . Але перші кроки подання звітності, окрім численних нововведень та нюансів, виявили доволі неочікуваний факт — додаток 6 хоча майже повністю перекочував зі старої таблиці 7 форми № Д4, але викликав чи не найбільше запитань. У даному матеріалі ми зібрали ТОП закладів освіти, в яких є посади, робота на яких дає право на спеціальний стаж. Отже, зустрічайте незамінного помічника під час заповнення додатка 6!

(листи ПФУ від 12.07.2021 р. № 2800-050101-1/33130 та від 26.08.2021 р. № 2800-030102-8/41493)

Розрахунки із зарплати та стипендії: складаємо меморіальний ордер № 5

У кожній установі щомісяця (як правило, двічі на місяць) відбувається найбільш очікувана працівниками госпоперація — виплата зарплати. А заклади освіти раз на місяць проводять ще й виплату стипендій. Інформацію про такі операції необхідно систематизувати, тож у цьому матеріалі поговоримо, як це робити за допомогою меморіального ордера № 5.

Електронні лікарняні: вдосконалення від МОЗ з 1 жовтня 2021 року

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» від 28.09.2021 р. № 2086)

Обов’язкова вакцинація від COVID-19 та відсторонення через відмову — є наказ МОЗ

(коментар до наказу МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 р. № 2153)

Відпустку завершено: при поверненні на роботу пред’яви ПЛР-тест на COVID-19!

Світова пандемія COVID-19 для багатьох не привід відмовитися від подорожей. Працівники беруть відпустки та попри COVID-19 вирушають у мандрівки, проводячи чимало часу у місцях великого скупчення людей. Усе це значно підвищує ризик зустрічі із хворобою. Саме для того, щоб убезпечити себе та інших працівників, деякі роботодавці вимагають при поверненні від працівників довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, загрожуючи недопуском до роботи і навіть звільненням. Чи законні такі дії роботодавця?

Оформлення наказу не за ДСТУ 4163:2020 = наказ нечинний?

Чи є нечинними накази про прийняття на роботу та звільнення з роботи, якщо вони оформлені не відповідно до норм ДСТУ 4163:2020? Якщо такі накази нечинні, то працівники не вважаються прийнятими на роботу чи звільненими?

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Декларація з податку на прибуток: визначаємося з формою

(коментар до листа ДПС України від 27.09.2021 р. № 21953/7/99-00-21-02-01-07)

«Теорема» вини та умислу: принципи доведення

У матеріалі «Фінансова відповідальність за податкові правопорушення: зсув парадигми» // «ПБ», № 46/2021, с. 7 ми розповідали про оновлену концепцію фінансової відповідальності за податкові правопорушення, запроваджену ПКУ. Тож наші читачі вже знають, що найбільш резонансні нововведення стосуються впровадження категорій «вина» та «умисел».
Наразі поговоримо про те, як їх осмислили податківці.

Довіреність від А до Я: повний курс молодого бійця

Слово «довіреність» можна почути від суб’єктів господарювання не набагато рідше, ніж слово «договір», адже саме завдяки довіреності і керівники підприємств, і ФОП, і, власне, будь-яка особа можуть делегувати усі або частину своїх повноважень та обов’язків замість того, щоб відрощувати собі сто рук .
І хоча довіреність на перший погляд не потребує такої ретельної підготовки, як, наприклад, договір, все одно існує багато питань, з якими довірителю слід визначитися, перш ніж поставити підпис та передати довіреність представнику.
Саме цим «довірительним» питанням присвячений наш матеріал.

ДСТУ 4163:2020: основні новації у складанні документів

Новий стандарт, який установлює вимоги до оформлення документів, набув чинності 1 вересня 2021 року. Тож саме час з’ясувати, які нововведення в обов’язкових реквізитах документів він приніс, та згадати, чи передбачена відповідальність за недотримання стандартів документообігу.

Використання службового автомобіля: нормативна база, документальне оформлення, бухоблік

Згідно з нормами законодавства використовувати легкові автомобілі для поїздок, пов’язаних зі службовою діяльністю посадових осіб, слід відповідно до порядку, затвердженого керівником бюджетної установи. Як урегулювати використання службового автомобіля, поговоримо та покажемо на прикладі в цьому матеріалі.

Обліковуємо об’єкти декору інтер’єру

Нашому інтернату подарували акваріум із рибками, а ще ми плануємо створити зимовий сад і придбати пташок. Це все задля того, щоби створити приємну атмосферу для учнів та працівників інтернату. Як правильно обліковувати ці та подібні об’єкти облаштування інтер’єру?

Орендоване майно потребує ремонту: як діяти, як обліковувати?

Наша установа орендує приміщення для провадження основної діяльності. Зараз це приміщення потребує проведення ремонту, а можливо, і поліпшення. Підкажіть, як правильно здійснити такі роботи та відобразити їхню вартість в обліку.

Кабмін подовжив строки подання фінзвітності: тепер не говоріть, що не встигли…

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 22.09.2021 № 998)

Ковідні закупівлі: довгоочікувані порядок і перелік

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22.09.2021 № 1012)

Приєднання медичних КНП: документальне забезпечення та облік

Останнім часом на багатьох медичних КНП відбулася процедура приєднання первинних закладів до вторинних або, рідше, навпаки. Це досить складний процес, який описано в чинних нормативах дуже лаконічно. Тому природно, що в бухгалтерів КНП виникають запитання, пов’язані з такою реорганізацією. На них ми відповімо у статті.

Оренда майна комунальної власності фізособами
Стара ПКД: як списати з обліку
Земельні торги у формі електронних аукціонів: КМУ затвердив документ, необхідний для старту

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)» від 22.09.2021 р. № 1013)

Водні об’єкти і землі лісогосподарського призначення: що з цього перейде до комунальної власності?

(коментар до листа Держгеокадастру від 27.09.2021 р. № 22-28-0.214-11977/2-21)

«...Фінансова звітність низької якості говорить радше про незацікавленість у ній менеджменту...»

Андрій Трачук має понад 8 років досвіду роботи у сфері аудиту фінансової звітності з різноманітним портфелем клієнтів (виробництво, фармацевтика, надання послуг, торговельна ЗЕД). На цей момент він представляє компанію EY у Чехії.
Андрій люб’язно погодився поділитися з нашими читачами відповідями на актуальні питання розвитку професії бухгалтера та обліку.

«I don’t expect to say goodbye to the accounting profession…»

Marek Muc is a renowned Polish accounting enthusiast who moderates the highly popular professional internet forum IFRScommunity.com. At this forum, accountants around the world are actively discussing the most difficult issues of the practical application of IFRS.
Marek Muc’s opinion is highly valued by practitioners. His experience and the ability to logically comprehend the requirements of the standards helped many colleagues. We are glad that Mr. Muk has kindly agreed to answer a few questions.

Податковий погляд на суттєвий компонент фінансування за МСФЗ 15

Облік контрактів за МСФЗ 15 «Дохід від договорів з клієнтами» із суттєвим компонентом фінансування неодмінно призводить до питань про вплив на податкову позицію компанії.
У цій статті ми розглянемо, з якими викликами щодо ПДВ можуть зіштовхнутися платники податків.

Таксономія МСФЗ для МСП: перспективи в Україні

В експертних та ділових колах не затихає обговорення червневого законопроєкту Мінфіну щодо заборони застосування в Україні МСФЗ для МСП. Усі намагаються знайти пояснення чому. Серед різних версій є така, що регулятору простіше заборонити застосування МСФЗ для МСП, ніж розробляти Таксономію МСФЗ для МСП. Ця версія можлива, оскільки вже ні для кого не новина, що 2021 рік входить в історію українського бухобліку та звітності як рік звітування за Таксономією UA XBRL МСФЗ 2020 у форматі iXBRL, яка базується на повному комплекті МСФЗ без урахування МСФЗ для МСП. Таким чином, якщо згаданий законопроєкт буде ухвалено, то МСП, які застосовували «свій» стандарт, теж матимуть готувати фінзвітність у форматі iXBRL за Таксономією UA XBRL МСФЗ 2020.
Тож виникає запитання: якби існувала можливість звітувати за Таксономією МСФЗ для МСП, чи потрібний був би червневий законопроєкт?
У цій статті спробуємо розібратися в деталях питання та можливих перспективах розвитку подій.

Календар бухгал­тера
25.10.21

Фінзвітність за ІІІ квартал 2021 року до органів статистики

28.10.21

ЄСВ із зарплати (доходу) за вересень 2021 року (гірничі підприємства)

29.10.21

Транспортний податок за ІІІ квартал 2021 року

Податок на нерухоме майно за ІІІ квартал 2021 року

ПДВ за вересень 2021 року

Акцизний податок за вересень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку