Анонси

Закупівля додаткових робіт: обираємо норму правильно
Наукові установи і заклади освіти: перелік платних послуг розширено

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 28.07.2003 р. № 1180 і від 27.08.2010 р. № 796» від 14.04.2021 р. № 357)

COVID-субвенція для організації навчального процесу в ЗЗСО: розглядаємо порядок та умови

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти» від 21.04.2021 р. № 403)

Турбота в дії: як ОМС допомогти держустановам з придбанням ЗІЗ та інших необхідних речей

(коментар до листа МФУ від 09.11.2020 р. № 05210-14-2/34229)

На шляху до електронних листків непрацездатності

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 31.03.2021 р. № 323)

Єдиний рахунок для сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ

З 01.01.2021 р. запроваджено єдиний рахунок для сплати ПДФО, ВЗ та ЄСВ. Поки що така опція добровільна. Для тих, хто «за» новації, сьогодні розберемо всі нюанси переходу та роботи на єдиному рахунку.
(лист ДПСУ від 02.03.2021 р. № 155/2/99-00-12-09-04-02)

Заповнюємо інформацію про спецстаж в Д6 Податкового розрахунку

З усіх додатків нового Податкового розрахунку найлегше заповнити Д6. Форма практично не змінилася порівняно з попередницею — таблицею 7 форм № Д4. Як і раніше, обов’язок заповнювати та подавати такі відомості покладено на роботодавців у тому випадку, якщо у них є робочі місця, робота на яких дає підстави для зарахування періодів роботи до спеціального стажу. Правила розписані нижче.

«Заголовні 35... і як їх треба заповнять»: заголовна частина в Податковому розрахунку

— Юлю, загадай цифру від 1 до 35, — сказала головний бухгалтер Олена Володимирівна.
— Ой, це якийсь фокус чи ворожіння? Ну, нехай буде «5».
— Чекає на тебе, Юлю, заповнення коду Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад… заголовної частини Податкового розрахунку. Буде непросто, але ти впораєшся легко і без помилок!
— Олено Володимирівно, це гороскоп?
— Ні, Юлечко, це шпаргалки від газети «Зарплата та кадрова справа» із заповнення Податкового розрахунку. Ось, п’ятий рядок у заголовній частині має номер 032 — це якраз той самий КАТОТТГ. А у свіжому номері читаєш пояснення, як заповнити.
— Ну, ви і жартівниця, Олено Володимирівно. Але я кращий спосіб знаю. Ось мега-вебінар від «Зарплата та кадрова справа» на тему «Об’єднана звітність (ЄСВ +
ПДФО + ВЗ): вивчаємо детально разом»1. Зараз послухаємо — і точно все заповнимо легко і з першого разу. До астролога не ходи .

 
Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Доступні кредити «5-7-9»: складнощі первісного визнання та нарахування відсотків

З матеріалу на с. 13 ви можете дізнатися про облік компенсації відсотків від держави за програмою доступного кредитування від фахівців KPMG.
Цей матеріал присвятимо тонкощам обліку власне отриманого кредиту та нарахування процентів за ним.

Придбання бензину для власних потреб: особливості обліку

mail Наше підприємство є платником акцизного податку і має акцизний склад, але не торгує бензином. Бензин іноді купуємо для власних потреб. Платимо за безготівковим розрахунком, але забираємо на АЗС через колонку в бочку. Акцизну накладну не отримуємо.
Як відобразити в обліку таке пальне?
Де зберігати таке пальне: на території акцизного складу чи ні?

Трудові відносини з окремими категоріями працівників

У цій публікації ми зібрали основні питання, пов’язані з виконанням норм трудового й податкового законодавства щодо окремих категорій працівників. Сподіваємося, що ця шпаргалка буде зручною в роботі й дозволить не припуститися помилки.

Уніфікована форма та вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції від Мінекономіки

(коментар до наказу Мінекономіки «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» від 14.12.2020 № 2628)

Корпоративна платіжна картка: обліковуємо та розраховуємось

Навряд чи можна знайти бюджетну установу, яка б не взаємодіяла з банківською установою під час проведення зарплатних розрахунків за платіжними картками. До такої безготівкової операції всі звикли через швидкість та зручність. Та поступово, окрім зарплатних платіжних карток, дедалі більшої популярності набирають корпоративні платіжні картки: їх використовують для готівкових та безготівкових розрахунків довірені особи бюджетної установи. Тож пропонуємо розібратися з тим, як обліковувати самі корпоративні платіжні картки та відображати в обліку операції, пов’язані з їх використанням.

(лист ДКСУ від 11.07.2017 № 16-08/676-11433)

Оформлюємо та обліковуємо видалення зелених насаджень

З настанням весни зрозуміли, що на прилеглій до нашої установи території ростуть два дерева, які слід викорчувати, бо вони сухостійні. Однак вони обліковуються в нас на балансі. Чи потрібні якісь дозволи для видалення дерев і як у бухобліку відобразити списання дерев?

Туристичне спорядження та спортивна форма: як закупити та обліковувати?

Нашій ДЮСШ надано кошти за місцевою програмою на придбання туристичного спорядження для спортсменів туристичного відділення школи. Зокрема, плануємо придбати 4 великих намети, кріплення, мотузки, туристичний посуд, а також командну форму. Підкажіть, як правильно закупити та обліковувати такі речі, якщо плануємо видавати їх учасникам тимчасово, на час проведення виїзних змагань.

Зустрічаємо: електронні лікарняні листки

(коментар до Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 328 (у редакції постанови КМУ від 31.03.2021 № 323))

День огляду МСЕК. Коли оплачуємо, а коли — ні?

(коментар до листа ФСС від 30.11.2020 № 2859-03-1)

Трудові відносини vs відносини ЦПХ: обираємо з розумом

Схожі ззовні, але різні по суті — трудові відносини та відносини цивільно-правового характеру (ЦПХ). Чим регулюються вказані відносини, за якими критеріями розмежовується трудовий договір та договір ЦПХ, а також що вважається прихованими трудовими відносинами, на думку Держпраці, з’ясуймо у статті.

Корпоративна платіжна картка: обліковуємо та розраховуємось

Навряд чи можна знайти підприємство, яке б не взаємодіяло з банком під час проведення зарплатних розрахунків за платіжними картками. До такої безготівкової операції всі звикли через швидкість та зручність. Та поступово, окрім зарплатних платіжних карток, дедалі більшої популярності набирають корпоративні платіжні картки: їх використовують для готівкових та безготівкових розрахунків довірені особи підприємства. Тож пропонуємо розібратися з тим, як обліковувати самі корпоративні платіжні картки та відображати в обліку операції, пов’язані з їх використанням.

Від району до громади: реєстрація права комунальної власності на об’єкти, що передаються у зв’язку з укрупненням районів

(коментар до листа Мін’юсту від 17.03.2021 р. № 11527/1984-26-21/8.4.3)

Податковий розрахунок «ЄСВ + ПДФО + ВЗ»: особливості заповнення для ОМС

Податковий розрахунок1 вперше подається за результатами І кварталу 2021 року. Для розгляду особливостей його заповнення однієї статті замало. Цьому питанню присвячено матеріали в газетах «Бухгалтерія: бюджет», № 6/2021, с. 21№ 14/2021, с. 17 та с. 22; «Зарплата та кадрова справа», № 3/2021, с. 18№ 5/2021, с. 19№ 7/2021. А цей матеріал ми присвятимо особливостям заповнення додатків Податкового розрахунку органами місцевого самоврядування (ОМС).

Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
 
Депутат облради хоче орендувати приміщення для громадської приймальні: розглядаємо нюанси

Депутат обласної ради звернувся до міської ради з заявою про надання в оренду приміщення комунальної власності для розміщення його громадської приймальні. Чи має депутат якісь переваги при передачі в оренду майна комунальної власності та пільги щодо сплати орендної плати?

Встановлення ОМС графіка роботи магазину: повноваження з обмеженням

Нещодавно на сайті ДРС1 з’явилась низка роз’яснень, що стосуються повноважень ОМС у різних сферах. Свою думку служба висловила і щодо місцевих порядків компенсації за пільговий проїзд, і щодо затвердження тарифів на платні послуги закладів культури, і щодо встановлення графіків роботи магазинів, ресторанів та барів (детальніше див. газету «Місцева рада», № 3/2021, с. 3). Стосовно останнього є й доволі напрацьована судова практика. Одне з рішень КАС ВС щодо цього питання розглянемо докладніше.

Державна регуляторна служба України.
Кодекс професійної етики

(коментар до Міжнародного кодексу етики професійних бухгалтерів)

Найкращий вибір — інвестувати в превентивні заходи

Андрій Третяк — лідер практики форензик PwC Україна. Він має 15-річний досвід роботи з клієнтами в приватному та державному секторах як в Україні, так і в країнах Центральної та Східної Європи. Андрій є сертифікованим експертом із питань боротьби із шахрайством — Certified Fraud Examiner (CFE). За останні 5 років він реалізував понад 50 успішних проєктів у сфері запобігання, протидії та подолання наслідків економічних злочинів. Крім того, Андрій працював над низкою проєктів з упровадження інституційних реформ в органах правосуддя та протидії корупції в Україні. Гадаємо, нашим читачам буде цікаво дізнатися про зміст і тенденції в такому важливому напрямі професійного консалтингу, як форензик.

Підходи до створення звітності у форматі iXBRL: переваги та недоліки

Тема впровадження таксономії МСФЗ та подання фінансової звітності у форматі iXBRL стала однією з найактуальніших останнім часом. Існує багато матеріалів, доступних на офіційному сайті frs.gov.ua та інших, щодо цього процесу, але все ж таки питань залишається багато.
У цій статті ми оглянемо основні підходи до створення звітності із застосуванням таксономії МСФЗ у форматі iXBRL та найбільш актуальні питання, пов’язані зі створенням iXBRL-файлу.
Але спочатку розгляньмо, що таке таксономія та iXBRL.

Календар бухгал­тера
14.05.21

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за квітень 2021 року

Довідка про використані РК за квітень 2021 року

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за квітень 2021 року

20.05.21

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку