Анонси

Як зареєструвати прострочене зобов’язання? Відповідає Казначейство

(коментар до листа ДКСУ від 22.05.2020 р. № 16-04-01/8933)

Вчитель → асистент вчителя: чи зберігається педагогічне звання «старший вчитель»

Вчителя, який має педагогічне звання «старший вчитель», переведено в цьому ж закладі на посаду асистента вчителя. Чи зберігається звання «старший вчитель» до наступної атестації?

(лист МОН від 18.09.2020 р. № 4/3210-20 (витяг))

Індексація стипендій: головні цифри 2020 року
Якщо хвороба працівника припадає на період до і після звільнення: рекомендації ФСС та Мінсоцполітики

(коментар до листів Мінсоцполітики від 03.02.2020 р. № 1463/0/290-20/45 та ФСС від 24.02.2020 р. № 506-11-1)

Як робота у святковий день впливає на «базовий» місяць і розрахунок індексації

Поповнимо нашу «скарбничку» знань про оплату за роботу у святковий (неробочий) день1. Сьогодні розглянемо вплив «святкових» на індексацію. Як завжди: теорія + практика!

Подробиці про оплату роботи у святковий (неробочий) день читайте в «ЗКС», № 20/2020, с. 17.
Відпрацювання днів у разі звільнення за угодою сторін

Чи можна зобов’язати працівника відпрацювати 20 днів перед звільненням за угодою сторін?

Діти від різних тат: нюанси застосування ПСП

У працівниці двоє дітей (5 та 3 роки). Із батьком старшої дитини жінка в розлученні, а з батьком молодшої — проживає в цивільному шлюбі. Як правильно застосувати ПСП в цьому випадку?

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Перехідні операції у юросіб у разі зміни системи оподаткування

Зміна звичного порядку ведення справ — це завжди додаткова увага й навантаження на бухгалтера. У разі зміни системи оподаткування суб’єкт намагається максимально погасити заборгованості, щоб увійти в нове податкове життя, як-то кажуть, з чистого аркуша. Але, на жаль, це не завжди виходить.
У цьому матеріалі розглянемо найпоширеніші випадки, коли операції залишилися у підприємства незакритими під час переходу зі спрощеної (група 3) на загальну систему оподаткування й навпаки.

ФОП змінює систему оподаткування: загальна система ⇔ єдиний податок

Багато хто з нас планує розпочати нове життя з нового року. Тому не дивно, що перехід на нову систему оподаткування багато які ФОП планують здійснити з 01.01.2021 р.
Про те, що їм потрібно знати щодо процедури переходу, розповімо в цій статті. Крім того, окремим категоріям зробити це слід обов’язково.

Сільгоспник-єдинник стає загальносистемником: головні акценти переходу

Перехід з однієї на іншу систему оподаткування завжди тримає бухгалтера в напрузі, адже потрібно чемно попрощатися зі «старим життям» та швидко зорієнтуватися в новому.
В межах цього матеріалу розглянемо порядок «переїзду» спрощенця групи 4 на загальну систему оподаткування.

Поки ще не замело — час проходити ТО

Роботи, які проводять з автомобілем, можуть бути класифіковані як технічне обслуговування, капітальний чи поточний ремонт, а також поліпшення. І якщо вдосконалюємо автомобіль або ремонтуємо його за потреби, то здійснювати технічне обслуговування маємо як годиться — за планом. Про це наша стаття.

Облаштування пандусом: чи збільшиться вартість будівлі?

Наш ЦНАП у 2016 році було обладнано зовнішнім пандусом, але аудитом доступності для МГН (маломобільних груп населення) адмінбудівель установлено, що конструкція не відповідає чинним будівельним нормам (немає двобічної огорожі з поручнями, завищено кут нахилу, поверхня не є шорсткою). Виникла необхідність провести відповідні роботи. Плануємо одночасно встановити відкидний внутрішній пандус на виконання бюджетної програми за кошти міськради. До якого виду робіт віднести зазначені роботи та як відобразити в бухобліку?

Електронний ПДВ-рахунок: правила обліку

Наша установа щойно зареєструвалась платником ПДВ. Чи не могли б ви пояснити призначення електронного рахунку для оплати ПДВ та відображення в бухобліку операцій на цьому рахунку?

Твердопаливний облік

Наша школа в зимовий період для опалення приміщень використовує вугілля та дрова, які закуповує восени. Як нам правильно розрахувати, скільки твердого палива необхідно, щоб не придбати зайвого? Чи варто обліковувати шлак, який залишиться, бо ми його плануємо використовувати замість щебеню для ямкового посипання ґрунту?

Зміни до Порядку електронного адміністрування ПДВ

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» від 28.10.2020 р. № 1024)

Звіт з ЄСВ. Доплата згідно з постановою № 610 за вересень у жовтні

У жовтні 2020 року донараховуємо за вересень 2020 року доплату до зарплати лікарям та іншому персоналу, які надають медичну допомогу хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, за постановою № 6101. Підкажіть, як показувати таку доплату у формі № Д4 за жовтень. Окремо цікавить відображення в цьому звіті доплати працівнику, якого було звільнено у вересні.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19.06.2020 р. № 610.
КЕП на токені в ЗОЗ: обов’язково чи ні?

Добрий день. Підкажіть, будь ласка: чи правильно ми розуміємо, що після 07.11.2020 р. наше КНП не зможе використовувати КЕП, якщо він не міститься на токені?

Інвестиції у комунальні підприємства: як відображати в обліку

(коментар до листів МФУ від 09.11.2020 р. № 05210-14-2/34221 та від 13.03.2019 р. № 35220-06-10/7010)

Виконання робіт з благоустрою за відсутності комунального підприємства: відповідає Мінфін

(коментар до листа МФУ від 13.10.2020 р. № 05120-01-2/31557)

Новоутворені громади та райони після виборів: реорганізація ОМС, виконання бюджетів та майнові питання

Виборчі перегони завершились. Результати виборів підраховано, перші сесії заплановано, призначено, а подекуди і проведено. Втім, це тільки початок. Попереду вирішення організаційних, майнових та кадрових питань, пов’язаних з реорганізацією органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) сформованих територіальних громад та новоутворених районів. Законодавча база у цьому питанні ще доопрацьовується. Принаймні на момент підготовки номера 03.11.2020 р. відповідний законопроєкт № 3651д1 ВРУ прийняла за основу зі скороченою підготовкою до другого читання. Побачить світ новий Закон вже після виходу цього номера нашої газети чи раніше — поки що невідомо. Проте, судячи з проєкту, можна сказати, що процедура реорганізації відбуватиметься за сценарієм, схожим на добровільне об’єднання громад. Що ради можуть зробити вже зараз і що їх очікує найближчим часом, спробуємо спрогнозувати у цій статті.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій.
Облік активів спадщини згідно з МСФЗ

У березні 2020 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж 43 ікони, які перебувають на балансі АТ «Родовід Банк», що ліквідується. Усі ікони пройшли незалежну оцінку, що підтвердила їхню цінність як твору мистецтва та активів.
Подібні культурні та історичні цінності, що їх називають активами спадщини (heritage assets), дедалі частіше трапляються на балансах підприємств та організацій. В умовах поширення МСФЗ актуальним є питання обліку таких активів.

Облік ОЗ: дострокове списання компонента

Наше підприємство складає фінансову звітність за МСФЗ. У непоточних активах обліковується декілька скловарних печей та печей для ф’юзингу і молірування скла (основні засоби), які з метою обліку розділено на компоненти, зокрема, такі як басейни печей. Визнані компоненти амортизуємо окремо від інших частин печей.
Ґрунтуючись на технічних можливостях та минулому досвіді експлуатації, для одного з таких компонентів із метою бухгалтерського обліку встановили строк корисної експлуатації 4 роки, у податковому обліку — 5 років (група 4 «машини та обладнання»).
За фактом компонент (басейн) остаточно вийшов з ладу трохи більше ніж через 3 роки експлуатації, і зараз його замінюють на новий.
Чи потрібно переобчислювати минулу бухгалтерську амортизацію?
Чи буде компонент амортизуватися в податковому обліку впродовж залишку мінімально допустимого терміну корисного використання (тобто ще майже 2 роки)?

Вплив спалаху: covid-звітування

Пандемія, зумовлена covid-19, — серйозний виклик для різних сфер нашого життя. Фінансова звітність компаній узагалі та способи донести до її користувачів інформацію про «пандемічні» втрати не виявилися винятком. Скільки ще буде тривати пандемія, наскільки серйозно вона вплине на діяльність компаній — ці запитання залишаються відкритими.
У центрі нашої уваги опинився чи не найпопулярніший non-GAAP-показник — EBITDA. Це один із ключових індикаторів кредитоспроможності компанії (на ньому часто «зав’язані» умови банківських ковенантів), який також часто використовують під час оцінки бізнесу в угодах M&A. Зацікавленість ним змусила нас зануритися глибше в тему відображення у фінансовій звітності інформації про вплив на фінансовий стан і фінансові результати компаній наслідків пандемії. Адже завдяки covid-19 EBITDA перетворився в неоднозначний EBITDAC…

Календар бухгал­тера
30.11.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за жовтень 2020 року (гірничі підприємства)

Авансовий внесок з туристичного збору за листопад 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за жовтень 2020 року

ПДВ за жовтень 2020 року

Акцизний податок за жовтень 2020 року

Плата за землю за жовтень 2020 року

Рентна плата за жовтень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку