Анонси

Трудові відносини на карантині: що узаконено, а що заборонено?

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. № 540-IХ)

«Коронавірусне» звільнення від земельного податку: як ним скористатися бюджетникам?

Про яке звільнення йдеться? Повірте, це запитання зовсім не пусте. Адже за досить нетривалий час карантину депутати встигли надати аж два звільнення від плати за землю. Та чи поширюється воно взагалі на бюджетні установи? Якщо так, то що і в які строки треба зробити, щоб скористатися чинним наразі звільненням? І як виплутатися із халепи, якщо ви вже встигли приміряти на себе те, що нині скасовано? Відповіді на ці та інші актуальні «земельні» запитання — у нашій статті.

Спирт → деззасіб: як обліковувати передану на переробку сировину

Установа передає підприємству власний етиловий спирт для виготовлення дезінфікуючого засобу (облікова вартість переданого спирту 5000,00 грн). Підприємство додатково витрачає на виготовлення свої матеріали (гліцерин, перекис водню тощо). Вартість додаткових матеріалів та вартість робіт із переробки становить 7500,00 грн. За доставку деззасобу заплатили 200,00 грн. Спирт у процесі виробництва деззасобу використано повністю. Як установі обліковувати передачу спирту і як оприбуткувати деззасіб?

Карантин у закладах освіти: чи платити стипендію, чи утримувати за харчування?

На період карантину в закладах освіти учні закладів професійно-технічної освіти (далі — ЗПТО) та студенти закладів вищої освіти (далі — ЗВО) переведені на дистанційне навчання. Чи вплине це на порядок виплати стипендії та на утримання із неї за належне учню (студенту) харчування? Про це — далі.

Зміни до трудового законодавства щодо організації робочого процесу в умовах карантину (Закон № 530)
Всеукраїнський карантин: експрес-заходи для роботодавців

З 12 березня до 3 квітня 2020 року на всій території України встановлено карантин. На жаль, але соцмережі вже заполонили «шкідливі поради» для роботодавців, що робити в цей період. Редакція газети «Зарплата та кадрова справа» закликає усіх зберігати спокій і стосовно робочого процесу дотримуватися норм чинного законодавства. Розглянемо все детально.

Нюанси сплати ЄСВ у «карантинному» режимі

Якщо у зв’язку з карантином для окремих категорій працівників встановлено простій, окремим працівникам надана відпустка без збереження зарплати, чи вплине це на порядок нарахування ЄСВ?

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Тимчасовий мораторій на перевірки та штрафні санкції

Звісно, проводити перевірки в умовах карантину як мінімум важко, а як максимум — дивно. Тож цілком логічно, що держава вирішила поставити на паузу перевірочні заходи. Крім цього, суб’єктів господарювання, які стикнулися із фінансовою скрутою, цікавить загроза застосування до них штрафних санкцій. До того ж, відкритим є питання, що буде за недотримання умов карантину.

Форс-мажор в умовах коронавірусу: бути чи не бути відповідальності?

Ніщо так не радує суб’єкта господарювання, як належним чином виконаний договір. Але часто-густо одна із сторін договору (а інколи й обидві), порушують свої зобов’язання, за що їх чекає відповідальність у вигляді штрафу, пені, відшкодування збитків тощо. Але інколи трапляється так, що контрагент порушив зобов’язання, але його вини в цьому немає, оскільки винні в цьому обставини непереборної сили, найбільш відомі як форс-мажорні обставини. У такому разі порушник звільняється від відповідальності, але, щоб мати право на таке «помилування», треба врахувати певні нюанси, адже сам по собі форс-мажор не є універсальним захисним щитом.
Особливо актуальним це питання стало в період всесвітньої загрози — COVID-19, тож детально розповімо про договірні перспективи та можливі наслідки, пов'язані з цим.

Удар коронавірусу по оренді

Зі статі «Форс-мажор в умовах коронавірусу: бути чи не бути відповідальності?» цього номера ви дізналися, що сторони можуть використовувати карантин як форс-мажорну обставину для звільнення від відповідальності за невиконання обов’язків за договором.
А зараз розглянемо можливі варіанти дій орендарів та орендодавців у період карантину, оскільки одними із найболючіших для багатьох суб’єктів господарювання зараз є саме орендні питання1.

В межах матеріалу ми розглядаємо оренду майна, що знаходиться у приватній власності, адже для комунального та державного майна, окрім норм ЦКУ та ГКУ, діють норми спеціального законодавства, які мають пріоритет.
Дезінфекційні заходи: завжди потрібно, а зараз — вкрай необхідно!

Останні кілька тижнів мешканців тримають у напрузі. У зв’язку з оголошеним карантином ще більшої напруги додалося керівникам закладів та установ, оскільки слід попіклуватися не тільки про працівників, а й про відвідувачів. Які саме можуть бути вжиті заходи, як правильно їх здійснити, як закупити дезінфекційні засоби та провести в обліку всі ці операції — поговоримо у статті.

Згадаємо все про амортизацію

Про амортизацію необоротних активів уже багато писали, і, здавалося б, бюджетні установи вже знають усі правила та механізм нарахування амортизації. Однак питання все ж таки залишається актуальним, про що свідчать ваші численні запитання. Тож нагадаємо нюанси нарахування амортизації необоротних активів.

Внесений капітал: не плутаємо із власним

Теоретичні аспекти запроваджених у 2017 році новацій бухобліку в державному секторі давно освоєні, субрахунки вивчені, і відображення господарських операцій уже доведене до стадії механічного. Але наприкінці минулого року під час складання річної фінзвітності ще виникали запитання щодо визначення внесеного капіталу бюджетної установи на кшталт: із чим порівнювати, що входить до складу, які дані вносити в рядок? Саме тому ми підготували цей матеріал, аби вже остаточно розібратися з обліком внесеного капіталу.

Саджанці дерев: посадковий матеріал → молоді насадження → багаторічні насадження

По периметру шкільного подвір’я хочемо посадити хвойні декоративні дерева, аби покращити зовнішній вигляд будівлі та екологічний стан довкілля. Окрім того, на прибудинковій території в нас є сад, який плануємо поповнити новими деревами. Знайшли спонсора, який погодився безоплатно надати фруктові та декоративні саджанці дерев. Запитання: що з обліком та який КЕКВ зазначати в Довідці про надходження в натуральній формі?

Як обліковувати оренду, якщо орендар — ЗОЗ-КНП

Ми вже не раз писали про особливості обліку оренди, якщо ЗОЗ-КНП є орендодавцем, адже на сьогодні це є дуже поширена господарська операція. Втім, ЗОЗ-КНП може бути не лише орендодавцем, а й орендарем, найчастіше — орендарем нерухомості. На що слід звернути увагу бухгалтеру КНП, яке орендує приміщення, — поговоримо у статті.

(Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда», затверджене наказом МФУ від 28 липня 2000 року № 181, зі змінами, останні з яких внесено наказом МФУ від 27.06.2013 р. № 627)

Проводимо остаточний розрахунок з працівником: правила та нюанси

Кожен роботодавець стикається з необхідністю звільняти працівників. Іноді це відбувається з ініціативи працівника, а у деяких випадках ініціатором виступає сам роботодавець, зокрема, коли підставою є скорочення чисельності чи штату. Як би там не було, але з працівником необхідно провести кінцевий розрахунок. Інакше кажучи, йому необхідно сплатити всі належні йому виплати. Що це за виплати, коли саме треба провести кінцевий розрахунок — відповіді на ці запитання ви знайдете у цій статті.

Дезінфекційні заходи: завжди потрібно, а зараз — вкрай необхідно!

Останні кілька тижнів усіх тримають у напрузі. У зв’язку з оголошеним карантином ще більшої напруги додалося керівникам закладів охорони здоров’я, оскільки слід потурбуватися не тільки про працівників, а й про пацієнтів. Які саме можуть бути вжиті заходи, як правильно їх здійснити, як закупити дезінфекційні засоби та провести в обліку всі ці операції — поговоримо у статті.

Залучаємо громадськість до створення бюджету: Мінфін надав рекомендації

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо механізмів участі громадськості у бюджетному процесі на місцевому рівні» від 03.03.2020 р. № 94)

Закон про місцеве самоврядування: зміни-2020

Понад 20 років діє Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР (далі — Закон про МС). Здавалося б, усе в ньому зрозуміло і незмінно. І ми вже встигли запам’ятати, що ст. 26 цього Закону регулює питання виключної компетенції сесії сільської, селищної, міської ради, а глава 2 розділу ІІ присвячена повноваженням виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, ст. 42 — повноваженням сільського, селищного, міського голови, а ст. 55 — голови обласної, районної ради та ін. Однак життя не стоїть на місці, і той, для кого цей Закон як настільна книга, знає, що за час свого існування він зазнав чимало змін. Не став винятком і поточний рік. Про зміни-2020 стисло розповімо у цій статті.

Надбавка за розроблення нормативно-правових актів: чи можлива в ОМС?

Чи мають право посадові особи ОМС на встановлення надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі до 100 % посадового окладу за розроблення нормативно-правових актів? Розглянемо це питання у запропонованому матеріалі.

Чи може бути для кожного орендаря землі свій розмір орендної плати? Про неправильне розуміння норм законодавства та його наслідки

А як ваша рада приймає рішення про визначення розміру орендної плати за землю: залежно від категорії земельних ділянок та їх використання чи застосовує індивідуальний підхід до кожного суб’єкта окремо? Якщо ваш варіант останній, то це порушення, що може призвести до судової тяганини та скасування такого рішення ради. І навіть попереднє встановлення «вилки» для певної групи користувачів з подальшим визначенням щодо кожної конкретної ділянки свого коефіцієнта не врятує. Таким є висновок КГС ВС у постанові від 28.01.2020 р. у справі № 904/401/181. У чому суд вбачає порушення, розглянемо далі.

 
Практичні аспекти визначення справедливої вартості корпоративних прав

Ця публікація присвячена визначенню справедливої вартості корпоративних прав, яким не притаманний заздалегідь установлений та хоча б формально гарантований рівень грошових потоків для власника та щодо яких на дату оцінки не існує цін котирування (біржового курсу) або інших прямих ринкових свідчень щодо їхньої вартості.

Позика для працівника

Підприємство видало працівнику безвідсоткову позику.
За умовами договору позику потрібно повернути під час звільнення.
Як її обліковувати?

Житлобуд: списання кредитних відсотків

Маємо: підприємство, основною діяльністю якого є будівництво житлових будинків та продаж квартир, фінансує свій бізнес переважно за позикові кошти і прагне змінити облікову політику щодо капіталізації відсотків за кредитами та списувати їх у витрати звітного періоду. При цьому менеджмент забудовника спирається на параграф 4 (а) МСБО 23 «Витрати на позики».
Запитання: чи можемо ми впевнено сказати, що така позиція є поміркованою з точки зору оподаткування?

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про товарооборот торгової мережі за березень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за березень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

07.04.20

Звіт з праці за березень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт з праці за І квартал 2020 року (форма № 1-ПВ (квартальна))

09.04.20

Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до ФСС за І квартал 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за березень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за березень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку