Анонси

Закупівельні зміни в казначейській нормативці: вивчаємо разом

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 29.05.2020 р. № 244)

Порядок передачі в оренду державного та комунального майна: з чого почати?

(коментар до постанови КМУ «Деякі питання оренди державного та комунального майна» від 03.06.2020 р. № 483)

Залишки освітньої субвенції: на що можна використати?

З минулого року залишилися кошти освітньої субвенції. Чи можна їх використати на оплату матеріалів для поточного ремонту в школі? Які ще можливі напрямки використання залишків освітньої субвенції?

(лист МОН від 30.06.2020 р. № 1/11-4420 (витяг))

Форма № 1ДФ: нові та оновлені ознаки доходів для звіту за ІІІ квартал

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» від 26.05.2020 р. № 2411)

Далі — наказ № 241.
Кінець строку та «до», «по», «включно»: правила від Мін’юсту

(коментар до листа Мін’юсту від 15.06.2020 р. № 26245/14036-33-20/8.1.2)

Допомога по частковому безробіттю та лікарняні/декретні: чи є контакт?

(коментар до листа ФСС від 28.05.2020 р. № 1367-11-1)

Тест на COVID-19 за рахунок роботодавця

Директор відповідально ставиться до встановлення карантину і протиепідемічних заходів. Нещодавно він прочитав, що в Києві власники і керівники торговельних мереж, закладів громадського харчування, сфери побутового обслуговування повинні організувати щомісячне тестування своїх працівників ІФА-тестами. Наше підприємство якраз належить до однієї з вказаних сфер. Бухгалтерії (а кому ж ще?) дано доручення з’ясувати: (1) чи поширюється такий обов’язок і на інші міста; (2) як це організувати й оформити? Зрозуміло, у нас виникло і третє запитання: які будуть податкові наслідки?

Держбюджет-2020: основні орієнтири

(коментар до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 р. № 294-IX)

Накладна за щоденним підсумком операцій: зміни-2020

(коментар до наказу МФУ від 17.09.2018 р. № 763 та ІПК ДПСУ від 28.11.2019 р. № 1639/5/99-00-07-03-02-16/ІПК)

На кого вигідніше оформити нерухомість?

Фізична особа є приватним підприємцем — платником єдиного податку групи 2 і одночасно засновником юридичної особи — також платника єдиного податку. Для здійснення діяльності (а можливо, і для здавання в оренду) було вирішено на початку 2020 року придбати промислову будівлю площею, що перевищує 500 м кв.
На кого краще оформити придбання такої будівлі, щоб платити менше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Річний перерахунок ПДВ: особливості податкового та бухгалтерського обліку

Платники, які протягом року здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ-операції, зазвичай мають додатковий клопіт: річний перерахунок ПЗ за ст. 199 ПКУ.
Пропонуємо розглянути порядок здійснення цієї процедури у податковому та бухгалтерському обліку.

Єдинник-орендодавець: земельний податок з 01.07.2020 р.

Ви знаєте, що з 01.07.2020 р. платники ЄП — несільгоспники, які здаватимуть в оренду земельні ділянки або розташовану на них нерухомість, втрачають звільнення від сплати земельного податку.
Хто саме буде «урізаний у правах» і що потрібно робити у зв’язку з новим обов’язком, розповімо в цій статті.

Возвратная финпомощь: все в одном месте

Предоставление и получение возвратной финпомощи — займа согласно нормам гражданского законодательства — остается самой популярной операцией среди субъектов хозяйствования. Последние же изменения в П(С)БУ добавили перца в учет.
Поэтому наступило время подытожить все, что мы знаем о таких операциях.

Популярні запитання щодо амортизації основних засобів

Після ухвалення Закону № 466 у наших передплатників з’явилася низка запитань щодо змін у визначенні об’єкта основних засобів та нарахування податкової амортизації.
Відповідаємо на запитання, що ставляться найчастіше.

Продовжуємо економити бюджетні кошти, але вже за оновленою постановою № 710

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710» від 20.05.2020 р. № 387)

Замовники. Роздивляємося під мікроскопом

(коментар до листа Мінекономіки від 21.05.2020 р. № 3304-04/32275-06)

Особливості обліку малоцінних необоротних матеріальних активів

Облік малоцінних необоротних матеріальних активів багато в чому ідентичний обліку основних засобів, однак він має і певні нюанси. Тож у цій статті спробуємо визначити основні нюанси та нагадати порядок обліку цих необоротних активів, оскільки вони можуть становити суттєву питому вагу активів установи.

Загублено талони на бензин: хто і скільки відшкодує?

Добрий день! Водій нашого службового авто в установі, на жаль, не може похвалитися особливою відповідальністю та уважністю і загубив талони на бензин. Відновити їх не можна, а сума зовсім не маленька для нас. Чи маємо ми право стягнути з працівника завданий збиток? Як це зробити та в якому розмірі?

Оновлено порядок визначення предмета закупівлі

(коментар до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 р. № 708)

Облік продуктів харчування в КНП

У деяких закладах охорони здоров’я передбачено надання пацієнтам харчування. Звісно, законодавство містить певні вимоги для цього. Харчові продукти потрібно правильно зберігати й використовувати. У бухобліку мають бути відображені всі господарські операції, пов’язані з надходженням, використанням і списанням цих продуктів. Правильно слід вести їх аналітичний облік у місцях зберігання. Тож, як потрібно обліковувати продукти харчування, поговоримо далі.

Коронавірус як професійне захворювання в медиків

Як показав час, лікарі, що працюють на передовій боротьби з коронавірусною інфекцією, на жаль, дуже часто самі стають її жертвою. Тож зараз мова піде про коронавірус як професійне захворювання в медпрацівників. Дізнаємося і про процедуру розслідування випадків зараження медичного персоналу COVID-19, і про виплати, які необхідно здійснити працівнику, в якого виникло професійне захворювання.

Членські внески до асоціації: закупівлі чи ні?
Місцевий порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів: регуляторний акт чи ні?

Чи потрібно місцевій раді затверджувати власний Порядок визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території громади? І якщо так, то чи є такий документ регуляторним актом? Відповідь на ці запитання надала ДРС у Роз’ясненні від 07.05.2020 р.. Далі — детальніше.
(роз’яснення ДРС від 07.05.2020 р.)

Літо, літо, літечко — відпусток це чарівний час, або Тривалість оплачуваних відпусток працівників ОМС

Влітку як ніколи хочеться у відпустку. Мрії щодо цієї теплої пори працівники плекають цілий рік. І ось нарешті ця мить настає smiley. Проте оплачувані відпустки бувають різних видів, від яких залежить їх тривалість та умови надання. Розібратися в хитросплетіннях оплачуваних відпусток для працівників ОМС допоможе цей матеріал.

Керівник зменшив премію, працівник проти: чия правда?

Отримання працівником премії за свою роботу є відзнакою з боку керівництва і гарним матеріальним стимулом до плідної праці. Часто працівники вважають, що премія є невід’ємною складовою їх заробітку, і негативно сприймають її відсутність у певному періоді. Такий негатив інколи приводить працівника та роботодавця до зали суду. Наприклад, у постанові від 22.12.2016 р. у справі № 389/1134/16-а суд вкотре з’ясував, чи є зміною в умовах праці зменшення розміру або позбавлення працівника премії та чи треба попереджати працівника про таке зменшення премії за два місяці. Далі розглянемо детальніше.

Закон суперечить МСФЗ: як вибратися з нормативної пастки?

Якщо вимоги МСФЗ суперечать вимогам українського законодавства, головбух потрапляє в нормативну халепу. На початку цього року ми вже розглядали цю проблему, коли йшлося про облікові особливості концесійних угод1. Тепер, у ході бурхливого обговорення проєкту позиції № 8 ФПБАУ дискусія розгорілася навколо обліку оренди цілісних майнових комплексів (ЦМК): чи можна застосовувати МСФЗ 16 «Оренда», коли спеціальні бухгалтерські приписи національного законодавства2йому суперечать?

«Практика МСФЗ», № 1/2020, с. 50, 54, 55, 57.
Взимку цього року правовий регламент оренди державного майна змінився, але підзаконні акти все ще висувають вимоги до обліку, які базуються на застарілих нормах.

Цілком можливо, що такі диспути будуть виникати й надалі. Це означає, що бухгалтерській спільноті вкрай необхідно проаналізувати проблему в комплексі. Тому ми звернулися до провідних фахівців з проханням надати відповідь на таке загальне запитання:

Чим має керуватися бухгалтер, який складає фінансову звітність за МСФЗ, у разі суперечності між вимогами МСФЗ, які застосовують в Україні, та нормами іншого українського законодавства?

Перший коментар надав відомий правник-міжнародник, один із найавторитетніших вітчизняних знавців законодавства ЄС. Інші коментарі надали знані експерти фінансово-економічного профілю. Таким чином, наші читачі мають змогу розглянути цю складну проблему з різних точок зору.

Невідшкодований ПДВ в орендаря: бухускладнення

Якщо орендар не є платником ПДВ, то як йому обліковувати «вхідний» ПДВ з орендної плати: відносити такі суми на витрати відповідних звітних періодів чи включати до собівартості активу з права користування?

Основні засоби на продаж: без припинення амортизації

Наше підприємство для складання фінансової звітності використовує МСФЗ для МСП. Ситуація з пандемією, викликаною COVID-19, призвела до скорочення обсягів виробництва. Як наслідок, ми вимушені продати частину обладнання цеху. На сьогодні воно готове для продажу та фактично не використовується.
Чи слід припинити нарахування амортизації на такі основні засоби?

Календар бухгал­тера
20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Декларація з акцизного податку за червень 2020 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за червень 2020 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку