Анонси

Допорогових закупівель більше не буде, або Що приховує оновлена Інструкція № 10

(коментар до наказу ДП «ПРОЗОРРО» «Про внесення змін до Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в частині 3 статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”, затвердженої наказом ДП "ПРОЗОРРО" від 19.03.2019 р. № 10 (зі змінами)» від 10.05.2022 р. № 13)

Постачальник звільнений від обов’язку нарахування та сплати ПДВ на період воєнного стану. Чи вносити зміни до договору про закупівлю?

21.03.2022 р. нашою установою було укладено договір з постачальником — платником ПДВ. Зараз (з квітня 2022 року) він використовує особливості оподаткування, встановлені п.п. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (звільнений від обов’язку нарахування та сплати ПДВ, і його реєстрація платником ПДВ є призупиненою). У рахунках він виставляє ту саму суму за товар (ціна + ПДВ), але вже не уточнює, що в складі суми є ПДВ. Що робити в такому разі? Чи потрібно вносити зміни до договору?

Військові в закладі: як оформити перебування в будівлі та хто оплатить комунальні послуги?

У закладі загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади тимчасово дислокуються військові. Як оформити користування будівлею закладу та оплатити комунальні послуги, спожиті за час користування військовими цією будівлею?
(лист МФУ від 11.05.2022 р. № 05120-02/277-ЗПІ/234)

Компенсація днів щорічної основної відпустки та відпустки «на дітей»: зважайте на те, що під час війни немає свят

Під час дії воєнного стану немає святкових (неробочих) днів. Як це вплине на розрахунок кількості днів компенсації за невикористані відпустки? Сьогодні дослідимо це питання у розрізі двох видів відпустки: щорічної основної та відпустки «на дітей».

Неповний робочий час під час війни: нюанси запровадження

Одне з найпоширеніших явищ зараз — встановлення неповного робочого часу працівникам. Поговоримо про те, як правильно запровадити неповну зайнятість у період війни.

Як провести остаточний розрахунок у разі смерті працівника

У попередньому номері газети ми розглянули, як оформити припинення трудового договору у зв’язку зі смертю працівника (див. «Як діяти роботодавцю у разі смерті працівника: оформлення», № 9/2022). У цій статті розберемося, як провести остаточний розрахунок у такому випадку. Одразу зазначимо, що нюансів тут чимало. Тож будьте уважні.

Збільшення норми робочого часу під час дії воєнного стану
Звільнення за прогул у період воєнного стану: чи варто ризикувати?

mail Підприємство знаходиться не в зоні бойових дій, під час воєнного стану працює у звичайному режимі (простій не оголошувався, трудові договори не призупинялися), проте одна працівниця не виходить на роботу вже більше місяця.
Є інформація від інших працівників, що жінка разом із дітьми виїхала з міста, а також бачили її дописи у соціальних мережах у робочий час.
Водночас жодних заяв від працівниці (щодо надання відпустки, звільнення за власним бажанням тощо) підприємство дотепер не отримувало.
Отже, керівник серйозно замислився, чи можна звільнити таку працівницю за прогул, зважаючи на ситуацію воєнного стану.

Про нюанси обліку поточного ремонту

Про ремонт капітальний ідеться в багатьох нормативних документах, чого не скажеш про поточний ремонт. Навіть в НС 121 «Основні засоби» поняття ремонту узагальнене, тому у статті пригадаємо надані рекомендації з офіційних джерел щодо цього питання та проаналізуємо нормативку.

Ремонтуємо систему опалення

Інколи трапляється ситуація, коли систему опалення установи пошкоджено, наприклад котел і частину труб для опалення, які обліковуються як складові системи. Установа вирішує їх замінити. У цьому матеріалі розглянемо, як відобразити ці операції в обліку.

Щоб отримати компенсацію за працевлаштування ВПО, змінюємо ознаку неприбутковості

У ЗОЗ-КНП працюють внутрішньо переміщені особи. Коли ми подали документи на компенсацію, нам відмовили, бо ЗОЗ-КНП включений до Реєстру неприбуткових установ та організацій за кодом ознаки неприбутковості 0031 «Бюджетні установи». Як бути? Змінювати ознаку? Як довести податковій цю потребу?

Облік медикаментів у запитаннях і відповідях

Медикаменти — найбільш поширений вид виробничих запасів у ЗОЗ. У цілому їх облік такий самий, як і облік інших виробничих запасів, однак є й певні нюанси. Про це свідчить велика кількість запитань, які ми отримуємо щодо обліку медикаментів. Тож спробуємо їх узагальнити й надати відповіді на найбільш поширені запитання.

Закон про забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану та ОМС: точки дотику

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24.03.2022 р. № 2145-IX)

Фінансування мистецьких шкіл: який код ТПКВКМБ обрати?

(коментар до листа МФУ від 04.04.2022 р. № 07010-06/197-ЗПІ/186)

Медкомісія кандидатів в члени добровольчих формувань територіальних громад: хто оплатить?

(коментар до листа МОЗ від 08.04.2022 р. № 03.1-18/17/645/ЗПІ-22//882)

Поворотна і безповоротна фінансова допомога: надавати чи ні?

Чи може орган місцевого самоврядування, зокрема виконавчий комітет міської ради, надавати поворотну чи безповоротну фінансову допомогу фізичним особам, які не є ФОП? Чи є обмеження щодо юридичних осіб, яким можна надавати допомогу? Чи містяться такі обмеження, зокрема, у ч. 4 ст. 16 БКУ?

Складання фінансової звітності за 2021 рік: Нацбанк дає поради

(коментар до листа НБУ від 18.04.2022 № 60-0005/28391)

«…Аудит як професія наразі дуже важливий і стане ще більш критичним після нашої перемоги…»

Війна досить по-різному позначилася на компаніях в Україні.
Сьогодні хочемо поділитися досвідом нашого партнера KPMG в Україні.
Свої коментарі нам люб’язно надав Сергій Гаспарян (партнер, керівник галузевої практики споживчого сектору KPMG в Україні).

Облік військових облігацій: усе просто

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну Міністерство фінансів почало випускати військові облігації.
Компанії можуть придбавати такі цінні папери, щоби підтримати державу фінансами.
Кошти від продажу облігацій використовують на забезпечення потреб армії та інших потреб держави в умовах воєнного стану (наприклад, виплатити пенсії).
Як будемо обліковувати такі облігації за МСФЗ?

Безповоротна фіндопомога: облік за МСФЗ

Компанії, що займаються соціально значущою діяльністю під час війни, пропонують надавати їм допомогу.
Наприклад, на сайті АТ «Укрзалізниця» міститься публічний договір щодо надання безповоротної допомоги від юридичних осіб і ФОП.
Своєю чергою, «Нова пошта» пропонує донатити на пальне, щоб розвозити гуманітарку.
Як слід обліковувати отримані кошти за МСФЗ, поговоримо в матеріалі.

Примусове відчуження майна на користь ЗСУ: МСФЗ-облік

У матеріалі йтиметься про те, яким чином обліковувати примусове відчуження майна на користь ЗСУ відповідно до Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» від 17.05.2012 № 4765-VI (далі — Закон № 4765).
Одразу зауважимо, що поза нашою увагою зараз лишимо мобілізацію автомобіля (військово-транспортний обов’язок).
Цій ситуації присвятимо окремий матеріал.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку