(коментар до постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 19.08.2025 № 28-1)
Тема номера
(коментар до постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 19.08.2025 № 28-1)
Документы и комментарии
(коментар до постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 19.08.2025 № 28-1)
Судебная практика
Зазвичай при отриманні послуг від нерезидента будь-який суб’єкт господарювання, незалежно від його ПДВ-статусу, усвідомлює, що має нарахувати і сплатити ПДВ (звісно, якщо місцем постачання таких послуг визначається територія України).
Проте Верховний Суд нещодавно здивував неочікуваним поглядом на ситуацію.
Обратная связь
Зовнішній сумісник (працює на 0,5 ставки), який прийнятий на роботу 16.09.2025, захворів 30.09.2025.
Загальний страховий стаж — 11 років.
Страховий стаж за останні 12 місяців, що передують місяцю хвороби, — більше 6 місяців.
Протягом розрахункового періоду (з 16 по 29 вересня 2025 року) працівнику нараховано 1818,18 грн.
На всі виплати нараховано ЄСВ. Кількість календарних днів у розрахунковому періоді — 14 (немає днів, не відпрацьованих з поважних причин).
За який період з основного місця роботи він повинен надати довідку про середню зарплату?
Працівниця хворіла, перебуваючи у щорічній основній відпустці.
За невикористані через хворобу дні відпустки вона отримала компенсацію, яка нарахована в серпні 2025 року.
У жовтні 2025 року працівниця знову захворіла.
Чи враховується компенсація за невикористану відпустку під час розрахунку середнього заробітку для оплати днів тимчасової непрацездатності?
20.08.2025 помер працівник, який перебував на лікарняному.
Наказ про звільнення (причина — смерть) було видано 01.09.2025.
У вересні 2025 року такому працівнику нарахували лікарняні та компенсацію за невикористану відпустку.
Чи нараховується в такому разі ЄСВ на суми лікарняних та компенсації за невикористану відпустку, що нараховані померлому 20.08.2025 працівнику у вересні 2025 року?
Архив номеров
На этой неделе
событий нет
Под использованием понимается любое воспроизведение, опубликование, копирование, перепечатка, распространение, перевод, переработка и другие способы, предусмотренные действующим законодательством Украины. Использование с любой целью любых материалов, размещенных на сайте возможно только при условии соблюдения норм лействующего законодательства и с разрешения редакции сайта. В случае использования на страницах интернет-изданий материалов из любого раздела сайта обязательна прямая гиперссылка, открытая для поисковых систем, которая должна быть размещена в первом абзаце материала независимо от полного или частичного использования материала. Также необходимо указать автора статьи и внизу ссылку на источник.
Нарушение этих условий будет расцениваться как нарушение прав интеллектуальной собственности и права на информацию, которые защищены законом.