(комментарий к ИНК ГФСУ от 30.11.2018 г. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Тема номера
Документы и комментарии
(комментарий к ИНК ГФСУ от 30.11.2018 г. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)
Анна ХомюкСтатьи
Закон о бухучете возложил на украинские предприятия обязанность составлять и подавать абсолютно новый отчет — отчет об управлении.
Рассмотрим, как составлять этот отчет в соответствии с требованиями украинского законодательства. И причина у нас для этого уважительная: Минфин приказом от 07.12.2018 г. № 982 утвердил Методические рекомендации по составлению отчета об управлении (далее — Методрекомендации № 982).
Никто не будет спорить, что НДС — не «самый легкий в использовании» налог. Огромное количество нюансов учета, бесконечные изменения в формах и правилах составления НН/РК и налоговой декларации и т. п. Но едва ли не больше всего хлопот у плательщиков-льготников, ведь на их долю выпал учет НДС «повышенной сложности». Даже опытным НДСникам здесь приходится нелегко, что же говорить о новичках!
Давайте пройдем этот путь вместе: от получения права на НК до его распределения и дальнейшего годового перерасчета.
Обязанность проводить ежегодный перерасчет НДФЛ по доходам в виде зарплаты своих работников закреплена в НКУ.
И хотя никаких особых изменений в этом вопросе нет, мы не можем не напомнить правила его проведения. К тому же рекомендуем при проведении годового перерасчета пересмотреть и прочие доходы физлиц и при необходимости исправить ошибки.
Обратная связь
Предприятие взяло в аренду у сельского совета два участка земли, на которых планирует строить завод.
Как правильно отразить в бухучете платежи по аренде земли, уплаченные во время и после строительства завода?
Предприятие (плательщик налога на прибыль и НДС) с момента своего основания не пользовалось налоговыми льготами. Однако недавно позвонили налоговики и поинтересовались, почему мы не подаем Отчет о суммах налоговых льгот (далее — Отчет).
Подскажите, необходимо ли подавать пустые Отчеты и чем грозит их неподача?
Дополнительные материалы
Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 30.11.2018 р. № 5078/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Додаток до матеріалів:
Державна фіскальна служба України
Лист від 23.11.2016 р. № 20232/5/99-99-13-01-01-16
Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України по товарам/послугам, необоротним активам, які були придбані та/або виготовлені, для часткового використання в оподатковуваних операціях, а частково — ні, якщо під час такого придбання суми податку не були включені до складу податкового кредиту, зокрема з причини відсутності реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідної податкової накладної?
(категорія 101.14 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
По материалам ЗІРЧи може платник ПДВ на виконання вимог п. 198.5 та п.199.1 Податкового кодексу України не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини?
(категорія 101.16 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
По материалам ЗІРЧи враховуються з метою здійснення перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях при заповненні граф 4 та 5 рядка 3.1 таблиці 1 додатка 7 (Д7) до податкової декларації з ПДВ, розрахунки коригування до податкових накладних, складені у поточному календарному році, до податкових накладних, складених у попередньому календарному році?
(категорія 101.23 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
В податковій декларації з ПДВ якого звітного періоду відображається перерахунок сум податкових зобов’язань на підставі розрахунку коригування, складеного за результатами перерахунку, передбаченого п. 199.5 ст. 199 Податкового кодексу України, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням граничного терміну реєстрації?
(категорія 101.23 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
(категорія 103.26 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)
Додаток до матеріалу:
Чи застосовується ПСП до доходу у вигляді середньої заробітної плати, нарахованого (виплаченого) працівнику, якого поновлено на роботі на підставі рішення суду, за час вимушеного прогулу?
Додаток до матеріалу:
Яким чином суми індексації заробітної плати за попередні податкові періоди (місяці) відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ при проведенні річних перерахунків?
(категорія 103.25 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який алгоритм проведення ЮО перерахунку сум доходів та наданих ПСП ФО?
(категорія 103.08.04 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка відповідальність застосовується до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки щодо нарахованої (сплаченої) до бюджету суми військового збору?
(категорія 132.06 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яким чином повернути переплату з ПДФО, що виникає за наслідками проведення ЮО (ФОП) річного перерахунку сум доходу ФО?
(категорія 103.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Яка передбачена відповідальність за непроведення податковим агентом перерахунку сум доходів і сум ПСП, якщо проведення такого перерахунку є обов’язковим згідно з нормами ПКУ?
(категорія 103.26 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
Який порядок подання та за якою формою звіту про суми податкових пільг?
(категорія 135.02 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
По материалам ЗІР