Журналы

Профессиональный бухгалтер

Профессиональный бухгалтер 10.09.2018

34

Тема номера


Заказчик отказал в подписании акта: что с НДС?

Выполнили работы и направили заказчику акт на подпись. Он отказывается подписывать акт и оплачивать работы, мотивируя это низким качеством работ. НН была составлена на дату оформления акта и зарегистрирована в ЕРНН.
Можем ли мы откорректировать НО по НДС?

Документы и комментарии

Новый Закон о валюте: так ли хорош, как рекламируют? (c. 5)

(комментарий к Закону Украины «О валюте и валютных операциях» от 21.06.2018 г. № 2473-VIII)

Влада Карпова

Статьи

«А если..?»: НДС-корректировки на разные случаи жизни (c. 9)

Опытные плательщики НДС знают, что корректировка налоговых обязательств и кредита — не такое уж и легкое дело. А если ситуация «со звездочкой», то вопросов возникает больше, чем ответов в НКУ. В дополнение фискалы время от времени вносят свои порции «креатива».
Узнаем о нюансах осуществления корректировок в интересных ситуациях с оглядкой на законодательные нормы, здравый смысл и фискальные прихоти.

Светлана Куртенок
Классификатор профессий: правильные названия должностей — это просто! (c. 13)

О Классификаторе профессий сейчас говорят буквально в каждой бухгалтерии (отделе кадров)... Не то, чтобы ранее этот документ был никому не нужен: и в трудовой книжке, и в штатном расписании должности, названия профессий должны быть указаны строго в соответствии с этим Классификатором. Но актуальность этого вопроса выросла в разы из-за того, что, начиная с отчета за август, в таблице 5 формы № Д4 нужно указывать данные о профессиональном названии работы с кодами из Классификатора.
В этой статье рассмотрим, как работать с Классификатором, что делать, когда вы не нашли соответствующую должность, и другие вопросы.

Вита Макаренко, Жанна Семенченко

Обратная связь

Командировка и доплата до МЗП (c. 21)

Работник предприятия с 27 по 30 августа 2018 года был в командировке. За время командировки оплата произведена по среднему заработку.
Как в августе 2018 года провести доплату до МЗП?

Ирина Долгая
Обмен электронными документами: если контрагент — «обычное» физлицо (c. 23)

В прошлом номере прочли вашу статью об электронном документообороте и заинтересовались: можем ли мы при помощи ЭЦП подписывать договоры, акты с нашими контрагентами, которые являются «обычными» физлицами (не ФЛП)?

Леся Михаленко, Валентина Борисенко
Заказчик отказал в подписании акта: что с НДС? (c. 24)

Выполнили работы и направили заказчику акт на подпись. Он отказывается подписывать акт и оплачивать работы, мотивируя это низким качеством работ. НН была составлена на дату оформления акта и зарегистрирована в ЕРНН.
Можем ли мы откорректировать НО по НДС?

Александра Паненко
Перепродажа сельхозпродукции: как не заплатить НДС больше, чем нужно (c. 26)

Сельскохозяйственное предприятие решило торговать не только выращенной собственными силами, но и приобретенной у физических лиц сельскохозяйственной продукцией.
Существуют ли особенности определения базы налогообложения при реализации такой продукции?

Николай Проценко

Справочная информация

Таблица 5 отчета по ЕСВ в вопросах-ответах (c. 28)

Недавно в Отчет по форме № Д4 были внесены существенные изменения (см. «Изменения в отчетности по ЕСВ» // «ПБ», № 27/2018, с. 4).
Впервые по обновленной форме отчитываемся за август 2018 года (
категория 301.06 ЗІР), в связи с чем мы собрали самые часто задаваемые вопросы от наших читателей о новшествах таблицы 5.

Жанна Семенченко
Налоговая накладная: экспертиза на пригодность и варианты исправления (c. 30)

От правильного заполнения налоговой накладной зависит право покупателя на налоговый кредит.
Из нашего справочника вы узнаете, какие ошибки в реквизитах НН лучше исправить и как это сделать.

Александра Паненко

Дополнительные материалы

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо найменування посад (професій) працівників (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.03.2016 р. № 106/13/116-16

Министерство социальной политики Украины
Щодо анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП у разі наявності податкового боргу з податків (c. 35)

Чи є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП наявність податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив податкові зобов’язання такій особі як не СГ?
(категорія 107.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо нарахування суми неустойок (штрафів чи пені) в разі порушення правил провадження господарської діяльності (c. 35)

Чи враховуються суми неустойок (штрафів чи пені) у разі порушення правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов’язання при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток?
(категорія 102.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо ПДВ за операціями з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються / не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів (c. 36)

Як в податковому обліку з ПДВ продавця/покупця відображається операція з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються/не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо заповнення табличної частини розрахунку коригування, який продавець складає у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / повернення йому товарів (c. 37)

Який порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування, що складається продавцем у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / поверненні йому товарів?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг (c. 38)

На яку дату та яким чином складаються розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо дій постачальника — платника ПДВ, якщо було складено податкову накладну на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі, а потім внесли зміни до умов договору (c. 39)

Які дії в обліку з ПДВ повинен здійснити постачальник — платник ПДВ, якщо на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі була складена податкова накладна, потім були внесені зміни до умов договору в частині збільшення ціни товару/послуги та покупець здійснив доплату?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо складання податкових накладних за операцією з виконання підрядних будівельних робіт, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт (c. 40)

Чи складаються податкова накладна та розрахунок коригування до податкової накладної за операцією з виконання підрядних будівельних робіт у разі, якщо замовник відмовився підписувати акт виконаних робіт?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Об’єктом оподаткування ПДВ у платника податку буде встановлена ним торгова націнка (c. 41)

Що є об’єктом оподаткування ПДВ при здійсненні платником податку операцій з постачання сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки особам, які не зареєстровані як платники ПДВ, у разі якщо така продукція раніше придбавалася таким платником у населення та/або в осіб, які не є платниками цього податку?
(категорія 101.21 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Про особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій (c. 42)

Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Про подання оновленого звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (c. 43)

За який період необхідно вперше подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ за оновленою формою з урахуванням змін, передбачених наказом МФУ від 15.05.2018 № 511?
(категорія 301.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо помилок у податковій накладній (c. 44)

Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/малі) такої назви не співпадає?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо виправлення помилок у заголовній частині розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (c. 45)

Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок у заголовній частині?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» під час складання податкової накладної (c. 46)

Чи зазначаються при складанні податкової накладної, в якій рядок «Індивідуальний податковий номер» отримувача (покупця) є 10-значним, нулі та чи є помилкою відсутністність/наявність нулів перед таким 10-значним номером?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР
Щодо виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН (c. 47)

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

По материалам ЗІР

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи