Журналы

Зарплата та кадрова справа

Зарплата та кадрова справа 28.04.2025

8

Тема номера


Премія у розмірі середньомісячного заробітку — як розрахувати?

Виплачуємо премію працівникам у розмірі середньомісячної зарплати. Як розрахувати суму премії? Чи потрібно керуватися нормами Порядку № 100? Але який розрахунковий період брати — 2 місяці чи 12 місяців? Які виплати враховувати?
​Чи можна у цьому випадку просто виплатити оклад + надбавки, а не проводити розрахунок?

Документы и комментарии

Надомна та дистанційна робота: зміни прийнято! (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Кодексу Законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи» від 27.03.2025 № 4339-IX)

Диана Свиридова

Обратная связь

Відпустка без збереження зарплати на період дії воєнного стану: чи можна надавати по одному дню? (c. 8)

Чи можна надавати відпустку без збереження зарплати на час воєнного стану (за угодою сторін) по одному дню?

Премія у розмірі середньомісячного заробітку — як розрахувати? (c. 9)

Виплачуємо премію працівникам у розмірі середньомісячної зарплати. Як розрахувати суму премії? Чи потрібно керуватися нормами Порядку № 100? Але який розрахунковий період брати — 2 місяці чи 12 місяців? Які виплати враховувати?
​Чи можна у цьому випадку просто виплатити оклад + надбавки, а не проводити розрахунок?

Історія з оновленням Повідомлення про прийняття на роботу та відповідальністю. Оновлене повідомлення вже в кабінеті (c. 12)

Наприкінці лютого 2025 року оновили форму Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту. Проте оновлена форма Повідомлення з’явилася в кабінеті лише 1 травня 2025 року. Чи буде відповідальність, якщо до 1 травня Повідомлення подавали за старою формою?

Працівниця звільняється у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років — як розрахувати компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку, зароблену до 2024 року? (c. 14)

Працівниця з липня 2022 року перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років. Востаннє зарплату та допомогу по вагітності та пологах їй нараховували у лютому 2022 року. Працює повну норму робочого часу. Працівниця звільняється за власним бажанням 30.04.2025. Як розрахувати їй компенсацію за невикористані 27 к. дн. щорічної основної відпустки, якщо всі ці дні зароблено до 01.01.2024? Оклад у лютому 2022 року був 10000,00 грн, а у квітні 2025 року — 12000,00 грн.

Повідомлення про прийняття на роботу директора не подають, але у додатку Д5 запис вносять (c. 14)

Знаємо, що при прийнятті на роботу директора Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту не подаємо. А у додатку Д5 Податкового розрахунку на нього теж не показуємо інформацію?

Як можна встановити, що у працівника лише одне основне місце роботи, якщо при працевлаштуванні він не надає трудову книжку (c. 16)

При працевлаштуванні працівник не надає трудову книжку, бо її немає (зі слів).
​Чим керуватися при прийнятті на роботу, щоб достовірно знати, що він не оформлений ще й на іншій роботі?

Працівник захворів до звільнення за власним бажанням, а допомогу призначили після: нюанси справляння ЄСВ, ПДФО та ВЗ й заповнення Податкового розрахунку (c. 19)

Працівник підприємства 07.04.2025 написав заяву на звільнення за власним бажанням 22.04.2025. Цей працівник захворів і йому відкрито електронний листок непрацездатності (далі — ЕЛН) з 14.04.2025 по 21.04.2025 (первинний), а також продовження з 22.04.2025 по 24.04.2025. Наказ на звільнення видано 22.04.2025. На момент звільнення ЕЛН має статус «Закритий».
​Як відобразити нарахування і виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у звітності за квітень 2025 року? Нараховувати ЄСВ на всю суму цієї допомоги чи тільки за період до 22.04.2025 (дата звільнення)? Що робити, якщо бухгалтер нарахував і сплатив ЄСВ, керуючись тим, що на момент перебування на лікарняному працівник перебував у трудових відносинах?

На посаду медсестри з косметичних процедур претендує особа, яка має спеціальність «Стоматологія:»: чи можна прийняти? (c. 22)

Чи може особа, яка має повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Стоматологія», пройти спеціалізацію (цикл) з косметології в закладі післядипломної освітити для молодших спеціалістів та бути призначеною на посаду сестри медичної / брата медичного з косметичних процедур?
(лист МОЗ )

Алла Головко

Архив номеров

Календарь

На этой неделе
событий нет

Вверх
Закрыть
Заказать обратный звонок
Будет выполнено оформление подписки на выбранное издание
Телефон
Оформить
Вернуться
Закрыть
Извините, на выбранный вами период подписка не осуществляется. Для того чтобы задать свой вопрос звоните на наши контактные телефоны или воспользуйтесь формой обратной связи