Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 16.05.2022
18

Тема номера


Допорогових закупівель більше не буде, або Що приховує оновлена Інструкція № 10

(коментар до наказу ДП «ПРОЗОРРО» «Про внесення змін до Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в частині 3 статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”, затвердженої наказом ДП "ПРОЗОРРО" від 19.03.2019 р. № 10 (зі змінами)» від 10.05.2022 р. № 13)

Документи та коментарi

Допорогових закупівель більше не буде, або Що приховує оновлена Інструкція № 10 (c. 3)

(коментар до наказу ДП «ПРОЗОРРО» «Про внесення змін до Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в частині 3 статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”, затвердженої наказом ДП "ПРОЗОРРО" від 19.03.2019 р. № 10 (зі змінами)» від 10.05.2022 р. № 13)

Людмила Линник
Держслужбовець тимчасово відсутній: як замінити? Роз’яснює НАДС (c. 8)

(коментар до роз’яснень НАДС від 28.04.2022 р. № 152-р/з та від 06.02.2020 р. № 84-р/з)

Наталія Алейнікова

Зворотний зв'язок

Постачальник звільнений від обов’язку нарахування та сплати ПДВ на період воєнного стану. Чи вносити зміни до договору про закупівлю? (c. 18)

21.03.2022 р. нашою установою було укладено договір з постачальником — платником ПДВ. Зараз (з квітня 2022 року) він використовує особливості оподаткування, встановлені п.п. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (звільнений від обов’язку нарахування та сплати ПДВ, і його реєстрація платником ПДВ є призупиненою). У рахунках він виставляє ту саму суму за товар (ціна + ПДВ), але вже не уточнює, що в складі суми є ПДВ. Що робити в такому разі? Чи потрібно вносити зміни до договору?

Людмила Линник
Учитель отримав диплом магістра: як підвищити посадовий оклад? (c. 20)

Чи потрібно проводити позачергову атестацію, якщо вчителю під час прийняття на роботу було встановлено 10 тарифний розряд, оскільки він не мав диплома спеціаліста або магістра (ще навчався), але зараз він завершив навчання і приніс на роботу диплом магістра?
(лист МОН від 30.06.2021 р. № 4.5/1882-21)

Катерина Проценко
Військові в закладі: як оформити перебування в будівлі та хто оплатить комунальні послуги? (c. 22)

У закладі загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади тимчасово дислокуються військові. Як оформити користування будівлею закладу та оплатити комунальні послуги, спожиті за час користування військовими цією будівлею?
(лист МФУ від 11.05.2022 р. № 05120-02/277-ЗПІ/234)

Людмила Линник
Коштів не вистачає: чи обов’язково платити індексацію? (c. 26)

У травні 2022 року через високу інфляцію з’являється велика сума індексації зарплати та стипендії. А фінансування, навпаки — зменшують. Підкажіть:
1) чи можна не індексувати зарплату працівникам через брак коштів?
2) чи має право заклад освіти не нараховувати індексацію стипендії в разі відсутності фінансування?
(лист Держпраці від 07.05.2018 р. № 3570/4.1/4.1-ДП-18)

Алла Головко

Довідкова інформація

Індексація стипендій у травні–червні 2022 року: з’явилось право на індексацію академічних стипендій (c. 30)

У матеріалі розглянемо нюанси індексації стипендій у травні–червні 2022 року. Адже привід є — з’являється право на індексацію академічних стипендій та соціальних стипендій для дітей-сиріт.

Алла Головко

Додатковi матерiали

Щодо переведення на нижчу або рівнозначну посаду (c. 9)

Національне агентство України з питань державної служби
Роз’яснення від 06.02.2020 р. № 84-р/з
Додаток до матеріалу:

Національне агентство України з питань державної служби
Щодо призначення на посаду державної служби на період заміщення тимчасово відсутнього державного службовця, за яким зберігається посада (c. 10)

Національне агентство України з питань державної служби
Роз’яснення від 28.04.2022 р. № 152-р/з
Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Щодо зміни тарифного розряду працівників відповідної кваліфікації (c. 21)

Міністерство освіти і науки України
Лист від 30.06.2021 р. № 4.5/1882-21
​Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України
Щодо компенсації видатків на оплату комунальних послуг (c. 23)

Міністерство фінансів України
Лист від 11.05.2022 р. № 05120-02/277-ЗПІ/234
Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Щодо відповідальності за ненарахування індексації зарплати та нарахування в меншому розмірі (c. 27)

Державна служба України з питань праці
Лист від 07.05.2018 р. № 3570/4.1/4.1-ДП-18
​Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку