Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет

09.06.2014
23

Тема номера


Якщо установі потрібна допомога працівника: як врахувати особисті речі, матеріали, послуги

Сьогодні бюджетні установи часто нарікають на брак бюджетних коштів на поточні і невідкладні потреби. У такій ситуації працівники можуть надати установі благодійну допомогу або особисте майно у тимчасове користування. Як установі правильно оформити такі операції, чи потрібно враховувати майно працівників і як відзвітувати за отримані цінності — розглянемо в цій статті.

Статтi

Якщо установі потрібна допомога працівника: як врахувати особисті речі, матеріали, послуги (c. 11)

Сьогодні бюджетні установи часто нарікають на брак бюджетних коштів на поточні і невідкладні потреби. У такій ситуації працівники можуть надати установі благодійну допомогу або особисте майно у тимчасове користування. Як установі правильно оформити такі операції, чи потрібно враховувати майно працівників і як відзвітувати за отримані цінності — розглянемо в цій статті.

Ганна Даниленко
Повна матеріальна відповідальність працівників (c. 19)

Напевне, кожен роботодавець хотів би повністю довіряти своїм працівникам, бути впевненим, що вони з належною увагою і педантичністю виконують свої трудові обов’язки і дбайливо ставляться до матеріальних цінностей, до яких вони отримують доступ у процесі виконання роботи. Так і має бути в ідеалі. На практиці, на жаль, буває й інакше. І хоч би як хотів роботодавець отримати повну компенсацію матеріальної шкоди, заподіяної працівником, трудове законодавство дозволяє за загальним правилом покласти на працівника відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше його середнього місячного заробітку. Проте законом встановлені і випадки, коли на працівників можна покласти повну матеріальну відповідальність. Саме їх ми і розглянемо в цій статті.

(Додаток № 1 до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28 грудня 1977 р. № 447/24)

Катерина Марченко

Зворотний зв'язок

Вартість матеріалів зростає. Чи може збільшитися вартість ремонту? (c. 26)

Бюджетна установа уклала договір про ремонт приміщення за рахунок бюджетних коштів. Виконавець робіт — приватна фірма. Чи можна під час виконання робіт збільшити вартість матеріалів, якщо вони дійсно подорожчали?

Оксана Верхогляд
Чи бути надбавці за складність і напруженість у роботі? Рішення за керівником (c. 27)

Працюю бухгалтером по зарплаті у професійному училищі. У штаті не передбачено посади економіста, тому всі розрахунки до штатного розпису виконую я. Із 01.01.2014 р. мені зняли надбавку за складність і напруженість, хоча економія фонду зарплати дозволяє провести цю виплату. Підкажіть, чи правильно це? Якщо ні, куди можна поскаржитися?

 
 
Алла Головко
Як розрахувати відпускні для відпустки, що починається на початку місяця (c. 29)

Бухгалтер сільради йде у відпустку з 02.06.2014 р., а відпускні і допомога на оздоровлення фактично виплачені у травні 2014 року (наказ також видано у травні). Підкажіть, будь ласка, яким буде розрахунковий період для нарахування відпускних і для нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати, адже на день виплати відпускних ще невідомі нарахування за останні числа травня, і це ускладнює точність розрахунків?

Неля Синько
Багато відпусток — одна середня зарплата для оплати усіх днів (c. 30)

Держслужбовець йде у відпустку з 25 червня 2014 року. Спочатку він бере щорічну відпустку на 30 календарних днів (з 25.06.2014 р. по 25.07.2014 р.). Потім використовує 15 днів відпустки за стаж держслужби (з 26.07.2014 р. по 09.08.2014 р.). А після цієї відпустки бере 10 календарних днів відпустки «на дітей» (з 10.08.2014 р. по 19.08.2014 р.). Який розрахунковий період у даному випадку? Чи потрібно розраховувати окремо середню зарплату для кожного виду відпустки?

Неля Синько
Розрахунковий період: працівника прийняли на роботу у перший робочий день, але не 1 числа місяця (c. 31)

Працівника прийняли на роботу 02.12.2013 р. — у перший для нього робочий день (йому встановлено п’ятиденний робочий тиждень з вихідним у суботу та неділю). Він йде у відпустку з 10 червня 2014 року. Який розрахунковий період у цьому випадку? Чи включається грудень 2013 року до розрахункового періоду, якщо працівник відпрацював усі дні за графіком роботи?

Неля Синько

Додатковi матерiали

Щодо списання майна бюджетних установ (c. 5)

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Лист від 31березня 2014 року № 17-09/322-7303

Додаток до матеріалу:

Державна казначейська служба України
Щодо оплати праці тренерів (c. 8)

МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Лист від 12 лютого 2014 року № 5.5/1159

Додаток до матеріалу:

Міністерство молоді та спорту України
Щодо застосування заходу впливу за порушення бюджетного законодавства (c. 10)

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

Лист від 3 лютого 2014 року № 17-10/108-2503

Додаток до матеріалу: 

Державна казначейська служба України
Перелік посад і робіт, які заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для (c. 25)

Держкомпраці СРСР і Секретаріат ВЦРПС

Додаток № 1 до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28 грудня 1977 р. № 447/24

Додаток до матеріалу:

 

Держкомпраці СРСР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку