(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 23.12.2016 р. № 1135)
Тема номера
(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 23.12.2016 р. № 1135)
Документи та коментарi
(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі» від 23.12.2016 р. № 1135)
Любов Крута(коментар до листа ДФСУ від 30.11.2016 р. № 25852/6/99-99-13-01-01-15)
Вероніка ЧернишоваСтаттi
Непросто складаються стосунки бюджетних установ із земельним податком. Чому так? Переважна більшість бюджетників має 100 % пільгу із цього податку. Тож доки пільга чинна, податкові зобов’язання дорівнюють нулю. Однак «земельноподаткову» звітність подавати все одно треба. А якщо пільгу втратили, то й поготів. Та ще й податок доведеться сплатити. І ось тут виникають певні проблеми...
Як відзвітувати у поточному році 100 % пільговикам? Як розрахувати земельний податок тим, хто свою пільгу втратив? Це два найголовніші запитання серед сили-силенної інших, відповідь на які ви маєте знати просто зараз. Звісно, усі з них в одній статті охопити не вдасться, та допомогти вам під час звітної кампанії-2017 ця стаття, безперечно, зможе.
Олена ЛозоваЗ 01.01.2017 р. набув чинності Закон № 1797, який вніс суттєві корективи до порядку адміністрування ПДВ. Одне з найбільш резонансних нововведень — зміни в оформленні податкової накладної: відтепер код товарів (усіх, а не тільки для імпортних та підакцизних товарів, як було раніше) та послуг є її обов’язковим реквізитом. Про основні моменти, пов’язані з кодуванням товарів та послуг, ви дізнаєтеся з цього матеріалу.
Валентина БорисенкоЗ 01.01.2017 р. діє правило: якщо нарахована зарплата працівника за виконану місячну норму менше мінзарплати (3200 грн), то її слід «дотягнути» до 3200 грн. У зв’язку з цим відкрилися нові питання, пов’язані із цим правилом під час застосування підсумованого обліку робочого часу. Про це й поговоримо у статті.
Віта КолісникЗворотний зв'язок
У 2016 році наша установа підписала з орендарем додаткову угоду, якою призупинено нарахування індексації орендної плати. З 2017 року індексація орендної плати знову є обов’язковою. Чи потрібно складати нову додаткову угоду, яка передбачає індексацію орендної плати протягом 2017 року? Як індексувати орендну плату за договорами, укладеними у 2016 році й пізніше?
Ольга ВітковськаЗ 01.01.2017 р. підвищуються на 2 позиції за ЄТС посадові оклади педагогічних працівників ЗНЗ, зокрема директора. Посадовий оклад заступника директора з господарської роботи не підвищується, але він залежить від окладу директора. Тож чи підвищувати оклад такому працівнику? Чи підвищувати посадові оклади директору та практичному психологу ПТНЗ?
Віта КолісникНавантаження помічника вихователя складає 1,15 ставки (працює 9 год 12 хв. на день). Як має бути оформлена його робота та виконана вимога щодо доплати до МЗП?
Ольга ГаращукДовідкова інформація
Із січня 2017 року підвищено посадові оклади працівникам держорганів (держслужбовці, працівники з обслуговування, патронатна служба). Тому питання щодо проведення коригування середньої зарплати знову актуальне. Про це й поговоримо.
Ольга ВітковськаДодатковi матерiали
Роз’яснення від 12 січня 2017 року б/н (витяг)
Міністерство соціальної політики УкраїниАрхiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.