Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 23.01.2023

4

Тема номера


ПСП-2023: відповідаємо на актуальні запитання

Правила застосування податкової соціальної пільги (ПСП) з року в рік залишаються незмінними. Однак запитання стосовно застосування ПСП все одно виникають. Відповіді на на них надамо в матеріалі.

Документи та коментарi

Зміна № 11 до Класифікатора професій: військові професії та інші зміни (c. 8)

(коментар до наказу Мінекономіки «Про затвердження Зміни № 11 до національного класифікатора ДК 003:2010» від 29.12.2022 р. № 5573)

Алла Головко
З 01.01.2023 р. лікарняні виплачуються тільки за одним місцем роботи (за основним або за сумісництвом): позиція ПФУ (c. 11)

(коментар до листа ПФУ від 16.01.2023 р. № 1468-1025/Я-03/8-2800/23)

Алла Головко

Статтi

Екологічний податок: долаємо черговий квартальний рубіж (c. 13)

Коли в країні війна, у кожного своя лінія фронту. Наше з вами бойове завдання — подолати квартальну, а заразом й річну звітність і своєчасно сплатити всі податки. Сьогодні атакуємо екологічний податок. Відступити ми не можемо, просто не звикли. Тож без довгих розмов берімося за справу!

Олена Лозова

Зворотний зв'язок

Відшкодування різниці в тарифах на ЖКП: дії місцевих рад (c. 19)

Селищна рада має відшкодувати різниці в тарифах комунальному підприємству. На який рахунок здійснюється перерахування: на казначейський чи напряму на рахунок підприємства?

Людмила Линник
Податкова накладна за щоденним підсумком операцій: якщо сума повернень перевищує суму денних продажів (c. 21)

Установа — платник ПДВ здійснює реалізацію товарів кінцевим споживачам — неплатникам ПДВ та складає податкові накладні за щоденним підсумком операцій. Інколи покупці повертають раніше придбаний товар. Як скласти «підсумкову» податкову накладну, якщо за день сума коштів, видана покупцям за повернений товар, перевищує суму надходжень від покупців за придбаний товар?

Євгенія Волох
Частковий простій (на окремі дні чи для окремих працівників): чи можливо? (c. 24)

Просимо надати відповіді на такі запитання щодо запровадження простою.
1. В установі в економічному відділі працює чотири економісти. Наразі є потреба в запроваджені простою, але не в повному обсязі. Тому прийнято рішення, що два працівники підуть на простій на тиждень, потім вийдуть на роботу, а на простій підуть наступні два працівники. І так будуть мінятися. Чи не є це порушенням?
​2. Для певних категорій працівників немає потреби у веденні повного простою, простій необхідний тільки частково — на певні дні тижня. Наприклад, з понеділка по середу — робочі дні, а з четверга по п’ятницю — простій. Чи можна так?

Алла Головко
Чи має батько дітей право на відпустку «на дітей», якщо його дружина — ФОП? (c. 26)

Працівник прийнятий на роботу 23.01.2023 р. Він одружений і має двох дітей віком до 15 років. При цьому його дружина зареєстрована як ФОП. Чи може працівник у 2023 році взяти відпустку «на дітей»? На яку кількість днів відпустки «на дітей» він має право, адже працює не з початку року?

Людмила Балла

Довідкова інформація

ПСП-2023: відповідаємо на актуальні запитання (c. 27)

Правила застосування податкової соціальної пільги (ПСП) з року в рік залишаються незмінними. Однак запитання стосовно застосування ПСП все одно виникають. Відповіді на на них надамо в матеріалі.

Людмила Балла

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку