Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 21.03.2016

11

Тема номера


Інспектор військового обліку​ → секретар сільради: що з надбавкою за вислугу років

​Працівник протягом 10 років працював у сільській раді на посаді інспектора військового обліку і отримував надбавку за вислугу років. У 2015 році він був обраний секретарем цієї ж сільської ради. Чи зараховується попередній стаж роботи на посаді інспектора військового обліку до стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років за посадою секретаря?

Документи та коментарi

Штати вишів — формуємо відповідно до законодавства (c. 4)

(коментар до Закону України «Про внесення зміни до Закону України “Про вищу освіту” щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів» від 18.02.2016 р. № 1017-VIII)

Алла Головко
Хочете безоплатну другу вищу освіту? Поверніть кошти за незакінчену першу! Щоправда, поки що невідомо куди (c. 5)

(коментар до листа МОН від 16.01.2016 р. № 1/11-266)

Віта Колісник
Пільга з компослуг педагогам залежить тільки від доходу пільговика: роз’яснення Мінсоцполітики (c. 8)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 16.01.2016 р. № 68/5/75-16)

Віта Колісник
Атестація педагогів навчальних закладів об’єднаних територіальних громад (c. 10)

(коментар до листа МОН від 16.02.2016 р. №1/9-80)

Ольга Малишева

Статтi

Списання дебіторської заборгованості: умови та алгоритм (c. 12)
Наявність дебіторської заборгованості — взагалі-то факт неприємний. Чому? Відповімо: якщо дебіторка, що утворилася у результаті авансової оплати, не погашена в установлений строк, це розцінюється як бюджетне правопорушення. Чимало запитань виникає й щодо списання дебіторської заборгованості, строк позовної давності щодо якої минув, адже це можливо лише за умови визнання її безнадійною. Тож проаналізуємо, коли й за яких умов можна списати дебіторську заборгованість і який алгоритм її списання.
Світлана Лістрова
Податковою косою по середньому заробітку воїнів-захисників (c. 19)

У 2015 році бюджетні установи отримували компенсацію середнього заробітку мобілізованих працівників, а також контрактників і строковиків. Наразі особливий період в країні ніхто не відміняв. А значить, окремі роботодавці, як і раніше, забезпечують трудові гарантії захисникам Батьківщини. Чи треба продовжувати виплачувати таким працівникам середній заробіток? Якщо так, то як з 01.01.2016 р. оподатковувати таку виплату? Дамо відповідь на усі запитання.

Яна Ярошенко
Антикорупційна декларація: термін подання спливає (c. 23)

Аж до цього часу ми сподівалися, що система декларування доходів держслужбовців кардинально зміниться. Зокрема останні півроку мова йде про електронне декларування. Але внаслідок низки об’єктивних та суб’єктивних чинників поки що не здійснено необхідні кроки у цьому напрямку, тож цьогоріч звітуємо по-старому1.

На минулому тижні Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» від 15.03.2016 р. 
№ 1022-VIII, що повинен забезпечити введення в дію нової системи електронного декларування. Але наразі цей Закон не набрав чинності, тож поки що система декларування залишається незмінною.
Сергій Плотян

Зворотний зв'язок

Земельний податок орендодавців-бюджетників: розраховуємо правильно (c. 25)

​Дитячо-юнацька спортивна школа (ДЮСШ) здає частину своєї будівлі в оренду. Будівля перебуває на земельній ділянці, в техдокументації на яку, окрім цієї і ще декількох капітальних споруд, зазначені також спортмайданчик і футбольне поле. Чи повинні ми при розрахунку земельного податку брати до уваги площу спортмайданчика і футбольного поля як самостійних об’єктів нерухомості?

Олена Лозова
Звільнення батьків дитини з інвалідністю від плати за харчування в ДНЗ (c. 27)

​Які документи необхідні для звільнення батьків дитини з інвалідністю від плати за харчування в дошкільному навчальному закладі?

Ірина Міняйло
Зміни в оплаті харчування дітей з малозабезпечених сімей у ДНЗ (c. 27)

​З 1 січня 2016 року малозабезпечена сім’я звільняється від плати за харчування дітей в дошкільному навчальному закладі. Підставою для звільнення від оплати є довідка про призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Чи треба робити перерахунки за попередні місяці (з дати видачі довідки), чи звільнення відбувається безпосередньо з дати подання довідки доуправління освіти?

Ірина Міняйло
Секретар сільради у декреті: особливості трудових відносин у разі нових виборів (c. 28)

​Секретар сільради перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років по 01.02.2016 р. За результатами виборів, що відбулися у 2015 році, секретарем обрано іншу особу. Проте секретаря, що перебуває у «дитячій» відпустці, звільнено не було (через заборону у ст. 184 КЗпП). 01.02.2016 р. був останній день такої відпустки і цього дня працівниця вийшла нароботу. Їй було запропоновано вільну посаду землевпорядника, на яку працівниця погодилась. Як правильно оформити таку зміну посади?

Сергій Плотян
Інспектор військового обліку​ → секретар сільради: що з надбавкою за вислугу років (c. 30)

​Працівник протягом 10 років працював у сільській раді на посаді інспектора військового обліку і отримував надбавку за вислугу років. У 2015 році він був обраний секретарем цієї ж сільської ради. Чи зараховується попередній стаж роботи на посаді інспектора військового обліку до стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років за посадою секретаря?

Сергій Плотян

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку