Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 05.12.2016

45

Тема номера


Справедлива вартість основних засобів: як визначати?

​Бухгалтери і раніше стикалися з проблемою: як визначати справедливу вартість основних засобів (ОЗ). З введенням нацстандартів вона стала більш актуальною — термін «справедлива вартість» часто зустрічається в НС 121. Зокрема, його застосовують з метою визначення первісної вартості при визнанні ОЗ та їх переоцінки. Однак чітких приписів, як визначити справедливу вартість активу, немає. Як бути? Про це ми і поговоримо в даній статті.

Документи та коментарi

З 1 грудня підвищено оклади за ЄТС, робітників держорганів та ОМС: вивчаємо зміни (c. 4)

​(коментар до постанови КМУ «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 23.11.2016 р. № 840)

Алла Литвин

Статтi

Справедлива вартість основних засобів: як визначати? (c. 6)

​Бухгалтери і раніше стикалися з проблемою: як визначати справедливу вартість основних засобів (ОЗ). З введенням нацстандартів вона стала більш актуальною — термін «справедлива вартість» часто зустрічається в НС 121. Зокрема, його застосовують з метою визначення первісної вартості при визнанні ОЗ та їх переоцінки. Однак чітких приписів, як визначити справедливу вартість активу, немає. Як бути? Про це ми і поговоримо в даній статті.

Анна Даниленко, Світлана Соколова
Складнощі амортизації, або Як скласти фінзвітність на «відмінно» (c. 11)

​Невдовзі бухгалтерів очікує складна і відповідальна робота — подання звітів за рік. До цього часу усі облікові регістри слід привести до ладу. Важлива складова завершальних операцій періоду — нарахування амортизації. Нагадаємо важливі аспекти цього процесу.

Любов Крута

Зворотний зв'язок

Попередня оплата: як отримати дозвіл? (c. 15)

​Наша установа хоче передплатити газету «Бухгалтерія: бюджет» на наступний рік. Але для оформлення передплати треба надати в Казначейство дозвіл головного розпорядника бюджетних коштів на здійснення попередньої оплати. Як його оформити?

Оксана Верхогляд
Частка орендної плати: на що балансоутримувач може її витрачати? (c. 16)

​Наш навчальний заклад, що фінансується з держбюджету, є балансоутримувачем приміщення, частку якого здано в оренду. Договір оренди нерухомого майна укладено між Фондом держмайна та орендарем. Ми отримуємо частку орендної плати. На які цілі можна використовувати ці кошти? Чи можна їх використати на капітальні видатки?

Оксана Верхогляд
З 1 грудня підвищено мінзарплату та прожитковий мінімум: на що звернути увагу (c. 17)

З 1 грудня 2016 року підвищились мінзарплата та прожитковий мінімум. На які виплати та розрахунки це вплине?

Віта Колісник
Компенсація за невикористану відпустку «із запізненням». Що з формою № Д4? (c. 20)

Працівника звільнено 31.10.2016 р. Зарплату за жовтень йому виплатили в день звільнення, а компенсацію за невикористану відпустку нарахували і виплатили в листопаді. Чи потрібно відображати суму компенсації за невикористану відпустку в формі № Д4 за листопад?

Яна Клиженко
Компенсація за невикористану відпустку після звільнення: податки, ПСП, 1ДФ (c. 21)

Працівник звільнений 31.10.2016 р. Зарплату за жовтень (1900,00 грн) йому виплатили в день звільнення, а компенсацію за невикористану відпустку (2400,00 грн) нарахували в листопаді. Працівник користувався правом на звичайну ПСП (689,00 грн). Як правильно відобразити таку виплату у формі № 1ДФ?

Надія Філіпповських
Компенсація за невикористану відпустку: після звільнення, але в місяці звільнення (c. 22)

​Працівника звільнено 18.11.2016 р. При проведенні остаточного розрахунку до зарплати працівника за листопад (1150,00 грн) була застосована звичайна податкова соціальна пільга (689,00 грн). Помилково при проведенні остаточного розрахунку працівнику не нарахована компенсація за невикористану відпустку. Така виплата нарахована 22.11.2016 р. в сумі 2400,00 грн. Його зарплата за жовтень — 1900,00 грн. Як правильно заповнити форму № 1ДФ?

Надія Філіпповських
Доплата за перевірку зошитів у початкових класах (c. 24)

Учитель початкових класів (2 клас) викладає також у 3 класі російську мову (1 година на тиждень). Підкажіть, чи має він право на доплату за перевірку зошитів з російської мови у 3 класі?

Світлана Меренкова
Викладач коледжу — кандидат наук: чи є право на доплату? (c. 26)

​Викладач хімічних дисциплін («Неорганічна хімія», «Фізична і колоїдна хімія», «Аналітична хімія») коледжу має вищу хімічну освіту та науковий ступінь — кандидат технічних наук за спеціальністю «Технологія харчової продукції». Чи має він право на встановлення доплати за наявність наукового ступеня? Чи встановлювати таку доплату лише за години викладання спеціальних предметів (у разі, якщо вони будуть у навантаженні)?

Ольга Гаращук
Вчитель хімії: чи є доплата «за шкідливість»? (c. 27)

Чи має право шкільний вчитель хімії на доплату за роботу із хімічними реактивами?

Оксана Ткаченко

Додатковi матерiали

Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (c. 5)

Постанова від 23 листопада 2016 року № 840

Кабінет Міністрів України
Порядок складання типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору (c. 14)

Наказ від 13 вересня 2016 року № 818 (витяг)

Міністерство фінансів України
Щодо доплати за перевірку зошитів (c. 25)

Лист від 10 листопада 2016 року № 1/12-5366

Міністерство освіти і науки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку