Журнали

Документи та коментарi

Підвищення зарплати педагогам: кому, скільки та коли? (c. 3)

(коментар до постанов КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 р. № 22 та «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 11.01.2018 р. № 23)

Алла Головко
Нарешті! Визначено умови оплати праці працівників держорганів у 2018 році (c. 7)

(коментар до постанови КМУ «Про впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2018 році» від 25.01.2018 р. № 24)

Віта Макаренко, Людмила Линник

Статтi

Екологічний податок: як відзвітувати за IV квартал 2017 року (c. 10)

На фоні решти податків, які лихоманить мало не щороку, а часом — і кілька разів на рік, екологічний податок — взірець стабільності для усієї системи оподаткування. На радість платникам, правила його обчислення і декларування залишаються сталими вже четвертий рік поспіль. Щоправда, регулярно збільшуються ставки екоподатку, однак це не примха законодавця, а лише данина річній інфляції. Та ще незначних змін зазнають звітні форми, але це теж суттєво не позначається на порядку їх складання і подання.

Разом з тим, у законсервованому стані залишаються й одвічні проблеми платників екологічного податку, що постають перед ними, тільки-но наближається звітна кампанія. Залишити вас із ними сам на сам було б украй нелюб’язно з нашого боку. Тож давайте згадаємо основні моменти, які знадобляться вам цього разу під час заповнення екоподаткової декларації. Заразом обговоримо шляхи подолання тих проблем, що можуть стати вам на заваді.

Олена Лозова
Форма № 1ДФ: шпаргалка з подання, підказки з заповнення та розбір ситуацій (c. 16)

Наближається граничний строк подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Нагадаємо, що податкові агенти мають відзвітувати протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. А отже, саме час повторити основні правила та розглянути ситуації, які часто виникають при заповненні форми № 1ДФ. Готові? Ми теж!

Валерія Міщенко
Звіт про пільги: і для бюджетників теж (c. 22)

Рівність усіх платників перед законом як один із принципів вітчизняного податкового законодавства (п.п. 4.1.2 ПКУ) не суперечить тому, що під час встановлення певного податку можуть передбачатися податкові пільги та порядок їх застосування (п. 7.2 ПКУ). На практиці пільгуються або окремі операції, або окремі категорії платників. Тож цілком закономірно, що бюджетні установи теж мають право на низку пільг, які дозволяють їм зменшити податкове навантаження з того чи іншого податку.

При написанні цієї статті ми не прагнули перелічити всі існуючі пільги, надані бюджетникам. Наша мета була інша: нагадати вам, шановні читачі, про обов’язок подання спеціальної «пільгової» звітності, а також застерегти від негативних наслідків, що можуть настати у разі її неподання.

Олена Лозова

Зворотний зв'язок

Оклади робітників ОМС та держорганів з 01.01.2018 р.: економте свій час, ми розрахували їх для вас! (c. 24)

Чи зросли з 01.01.2018 р. оклади робітників, зайнятих обслуговуванням ОМС та державних органів, умови оплати праці яких визначено наказом Мінпраці від 02.10.1996 р. № 77?

Віта Макаренко
ЄТС: підвищуємо оклади, окремої постанови на 2018 рік не буде (c. 28)

Чи буде в 2018 році окрема постанова КМУ, яка визначає порядок встановлення окладів за ЄТС? Оклади слід обчислювати, виходячи з 1762 грн?

Алла Головко

Додатковi матерiали

Щодо оплати праці у 2018 році (c. 6)

Міністерство освіти та науки України

Лист від 30.01.2018 р. № 1/9-64 (витяг)

Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку