Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 06.04.2020

13-14

Тема номера


Карантин у закладах освіти: чи платити стипендію, чи утримувати за харчування?

На період карантину в закладах освіти учні закладів професійно-технічної освіти (далі — ЗПТО) та студенти закладів вищої освіти (далі — ЗВО) переведені на дистанційне навчання. Чи вплине це на порядок виплати стипендії та на утримання із неї за належне учню (студенту) харчування? Про це — далі.

Документи та коментарi

Трудові відносини на карантині: що узаконено, а що заборонено? (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 р. № 540-IХ)

Людмила Сабадаш
«Переговорка» в режимі надзвичайної ситуації: роз’яснює Мінекономіки (c. 9)

(коментар до листа Мінекономіки від 20.03.2020 р. № 3304-04/20005-06)

Людмила Линник
Карантин та педагоги, тренери: гострі питання (c. 11)

(коментар до листів МОН від 23.03.2020 р. № 1/9-173 та МКМС від 25.03.2020 р. № 4791/4.11.1)

Віта Макаренко

Статтi

«Карантинні» закупівлі: чи все так просто? (c. 13)

З метою запобігання розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) та недопущення її наслідків внесено зміни до низки законодавчих актів. Не стало винятком і закупівельне законодавство. А для закупівель, необхідних для виконання противірусних заходів, взагалі запроваджено окремий порядок. Про новації й їх застосування розкажемо в даній статті.

Людмила Линник
«Коронавірусне» звільнення від земельного податку: як ним скористатися бюджетникам? (c. 16)

Про яке звільнення йдеться? Повірте, це запитання зовсім не пусте. Адже за досить нетривалий час карантину депутати встигли надати аж два звільнення від плати за землю. Та чи поширюється воно взагалі на бюджетні установи? Якщо так, то що і в які строки треба зробити, щоб скористатися чинним наразі звільненням? І як виплутатися із халепи, якщо ви вже встигли приміряти на себе те, що нині скасовано? Відповіді на ці та інші актуальні «земельні» запитання — у нашій статті.

Олена Лозова
Місцевий матрезерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації: створення і використання (c. 21)

Вже не новина, що загроза поширення коронавірусу визначена в Україні як надзвичайна ситуація (далі — НС) державного рівня. Карантин продовжено до 24.04.2020 р., а єдина державна система цивільного захисту переведена в режим НС. На боротьбу з небезпечною хворобою та її наслідками спрямовані сили не лише держави, — роботи в цьому напрямі ведуться і на місцях. Тож саме зараз час подбати про утворення відповідного матрезерву, його поповнення або використання.

Людмила Линник

Зворотний зв'язок

Спирт → деззасіб: як обліковувати передану на переробку сировину (c. 24)

Установа передає підприємству власний етиловий спирт для виготовлення дезінфікуючого засобу (облікова вартість переданого спирту 5000,00 грн). Підприємство додатково витрачає на виготовлення свої матеріали (гліцерин, перекис водню тощо). Вартість додаткових матеріалів та вартість робіт із переробки становить 7500,00 грн. За доставку деззасобу заплатили 200,00 грн. Спирт у процесі виробництва деззасобу використано повністю. Як установі обліковувати передачу спирту і як оприбуткувати деззасіб?

Любов Крута
Плата за послуги з навчання в умовах карантину: як піти на мирову? (c. 28)

У період карантину діти не можуть відвідувати заняття в музичних школах, інших закладах позашкільної освіти. На практиці заклади пішли шляхом переведення, по можливості, всіх занять в онлайн-формат. Деякі батьки погоджуються, але є й ті, кого такий формат занять не влаштовує. Чи є підстави стягувати плату з усіх (нараховувати заборгованість навіть тим, хто не погоджується з новим форматом навчання)?

Любов Крута
Оплата лікарняного: простій та неоплачувана «карантинна» відпустка (c. 29)

Чи оплачувати працівникові дні хвороби, що прийшлися на період простою чи неоплачуваної відпустки, яку надано на період карантину?

Віктор Шевченко

Довідкова інформація

Карантин у закладах освіти: чи платити стипендію, чи утримувати за харчування? (c. 31)

На період карантину в закладах освіти учні закладів професійно-технічної освіти (далі — ЗПТО) та студенти закладів вищої освіти (далі — ЗВО) переведені на дистанційне навчання. Чи вплине це на порядок виплати стипендії та на утримання із неї за належне учню (студенту) харчування? Про це — далі.

Віта Макаренко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку