Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 26.12.2018
48

Тема номера


Податковий кодекс-2019: чого очікувати?

За традицією на порозі нового року законотворці перекроюють Податковий кодекс. Але приємно, що цьогоріч Закон № 2628, який змінює податковий талмуд, хоч не під ялинку поклали. Тож маємо змогу ще до бою курантів вивчити прийдешні зміни.

Статтi

Податковий кодекс-2019: чого очікувати? (c. 4)

За традицією на порозі нового року законотворці перекроюють Податковий кодекс. Але приємно, що цьогоріч Закон № 2628, який змінює податковий талмуд, хоч не під ялинку поклали. Тож маємо змогу ще до бою курантів вивчити прийдешні зміни.

Бюджетний процес: що запланували законодавці? (c. 8)

У 2019 році, звісно, не обійдеться без внесення змін до Бюджетного кодексу України та інших документів, які впливають на бюджетний процес. Зазначимо, що здебільшого зміни поки що не оприлюднені. Але, як то кажуть, хто попереджений — той озброєний. Тож давайте розглянемо ці зміни.

Передноворічні каруселі із закупівлею електроенергії на 2019 рік: в результаті пощастило не всім… (c. 11)

У 2018 році законодавці поставили бюджетників в скрутне становище. Так, придумавши реформування ринку електричної енергії, ніхто не квапився прийняти відповідну законодавчу базу, яка б вирішувала усі питання. І тільки в останні дні 2018 року, як то кажуть, «заворушилися». Але чи стало зрозумілим, як закуповувати електроенергію? Не зовсім… але як же закуповувати її на 2019 рік? Подробиці — в статті.

Зарплатний гороскоп на 2019 рік: соціальні показники, оклади, податки... (c. 15)

1 січня нового календарного року — нульова миля для бюджетних установ. З цієї дати не тільки розпочинається новий бюджетний рік, але і набувають чинності багато законодавчих новацій. У вирі будівництва планів на прийдешній рік доволі легко заплутатися, в тому числі і в зарплатних перипетіях. Скажемо відразу: зарплатні зміни постукають у двері бюджетників! До кого — стовідсотково, а до кого — ні, підкаже наш гороскоп. Він точніший за астрологічний, тому що ґрунтується на законодавстві ​.

Податковий кредит «подвійного призначення»: нелегкий шлях від первинного обліку до річного перерахунку (c. 23)

Ніхто не сперечатиметься, що ПДВ — не «найлегший в користуванні» податок. Безліч нюансів обліку, 
нескінченні зміни у формах та правилах складання ПН/РК та податкової декларації тощо. Але чи не найбільшого клопоту зазнають платники-пільговики, адже на їхню долю випав облік ПДВ «підвищеної складності». Навіть досвідченим ПДВ-шникам тут доволі нелегко, що вже казати про новачків. Давайте шлях від отримання права на ПК до його розподілу та подальшого річного перерахунку пройдемо разом.

Зворотний зв'язок

Послуги від нерезидента: підводні камені ПДВ-обліку (c. 28)

Наша установа є платником ПДВ. Ми придбаваємо послуги у нерезидента за рахунок коштів загального фонду. Місцем постачання цих послуг є митна територія України. Чи правильно ми робимо:

1) виписуємо податкову накладну з типом причини «14» та показуємо податкові зобов’язання в декларації з ПДВ;

2) оскільки придбання відбувалося за рахунок коштів з загального фонду, до податкового кредиту такі послуги не включаємо?

Зменшення педнавантаження з причини непроведення навчальних занять (c. 29)

Як бути, якщо графіком навчального процесу навчального закладу для студентів у зимові канікули заплановані заняття, але не проводяться з поважних причин?

Індексація не обов’язкова?! Якщо так вважаєте, то чекайте на інспектора праці або скарги працівників до суду (c. 30)

Чи правда, що індексація не є обов’язковою, наприклад, у разі, якщо ми не закладали такі суми до кошторису? Що буде, якщо ми не платимо індексацію?

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку