Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 08.02.2016

6

Тема номера


Нова декларація з ПДВ: основні правила

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 28.01.2016 р. № 21)

Документи та коментарi

Новації в порядку реєстрації зобов’язань: вивчаємо разом (c. 4)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України» від 22.12.2015 р. № 1161)

Оксана Верхогляд
Нова декларація з ПДВ: основні правила (c. 6)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 28.01.2016 р. № 21)

Влада Карпова

Статтi

Звіт з ЄСВ за січень 2016 року: стикуємо нові правила і стару форму (c. 9)

Професійне життя бухгалтера — це постійне подолання складнощів, значну частину яких створює наше законодавство. Але в 2016 році законодавці порадували, спростивши порядок оподаткування зарплати. Так, з 01.01.2016 р. встановили єдину ставку ЄСВ — 22 % і скасували ЄСВ у частині утримання. І зі «знижуючим» коефіцієнтом мороки більше немає. Проте ЄСВ-революція вимагає оновлення підзаконних нормативних документів, для чого відведено 2 місяці. Робота в цьому напрямі проводиться, але на сьогодні, за фактом, нова звітність знаходиться на етапі узгодження. У результаті за січень 2016 року треба старий Звіт за формою № Д4 пристосувати під нові правила. Як це зробити? Зараз ми розповімо.

(лист ДФСУ від 28.01.2016 р. № 2844/7/99-99-17-03-01-17)

Світлана Кепіна, Валентина Боршовська

Зворотний зв'язок

Що таке ProZorro і як з ним працювати (c. 14)

Нещодавно ми дізналися про те, що закупівлі за державні кошти слід проводити на сайті «ProZorro». Що це за сайт і чи насправді слід проводити держзакупівлі тільки на ньому?

Лариса Лузінська
«Запізніла» зарплата: утримуємо ЄСВ та заповнюємо форму № Д4 (c. 19)

До нашої бюджетної установи 28.12.2015 р. прийнято на основне місце роботи нового працівника. Однак у зв'язку з тим, що наказ про прийняття на роботу вчасно не надійшов у бухгалтерію, йому не нарахували заробітну плату за відпрацьовані дні грудня. Як нараховувати ЄСВ на зарплату за грудень 2015 року, нараховану фактично в січні 2016 року? У таблиці 5 форми № Д4 ми внесли рядок про прийняття працівника на основне місце роботи.

Валентина Боршовська
За дні хвороби нарахували зарплату: відображаємо коригування в Звіті з ЄСВ (c. 20)

Працівнику установи в грудні 2015 року за всі робочі дні грудня нарахована зарплата, але згодом з’ясувалося, що він хворів з 28.12.2015 р. по 03.01.2016 р. Як показати коригування у Звіті за формою № Д4?

Валентина Боршовська
«Запізніла» зарплата: утримуємо ПДФО і ВЗ (c. 22)

Наша установа 28.12.2015 р. прийняла на роботу нового працівника. Проте у зв’язку з тим, що наказ про прийняття на роботу вчасно не надійшов у бухгалтерію, йому не нарахували заробітну плату за відпрацьовані дні грудня. Як утримувати ПДФО і військовий збір із зарплати за грудень 2015 року, нарахованою в січні 2016 року?

Надія Філіпповських
Земельний податок — 2016: коли звітувати та сплачувати? (c. 23)

Чи треба у 2016 році подавати звітність із земельного податку, якщо установа має пільгу зі сплати цього податку? Як бути у тому разі, коли установа надає свої приміщення в оренду суб’єктам підприємницької діяльності?

Олена Лозова
Списуємо непридатні електроконвектори (c. 26)

Як правильно списати електричний конвектор, якщо він був у експлуатації 2 місяці та згорів?

Ганна Даниленко

Довідкова інформація

Педнавантаження керівника секції (c. 29)

Яке має бути педагогічне навантаження керівника секції позашкільного навчального закладу: 24 години або 18 годин?

Світлана Меренкова
Як працювати на порталі «Є-Дата»: відповіді на запитання з вебінару (c. 29)

Ще восени запрацював Закон про публічні кошти, норми якого зобов’язали усіх бюджетників оприлюднювати інформацію щодо витрачання бюджетних коштів. Інструментом для виконання законодавчих положень є офіційний портал публічних фінансів України «Є-Дата» (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 36/2015, с. 9 та № 42/2015, с. 23). Про правила та особливості роботи на цьому порталі ми говорили на вебінарі, запис якого ви знайдете на сайті www.buhbudget.com.ua, а тут розміщуємо запитання, що поставили читачі під час проведення вебінару, а також відповіді на них.

Олександр Щелоков, Анастасія Розлуцька

Документи напохваті

Форми реєстрів бюджетних зобов’язань та порядки (c. 15)

Порядок заповнення Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку