Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 20.06.2022
23

Тема номера


Прийняття на роботу студента: чи можливо? як оформити? що врахувати?

Оскільки багато громадян з початку війни виїхало за кордон, наразі в певних сферах діяльності бюджетних установ може простежуватися дефіцит кадрів. Він спонукає до прийняття на роботу працівників, які ще тільки здобувають освіту — студентів, аспірантів. Чи мають право бюджетні установи приймати їх на роботу? Чи є якісь особливості організації їх праці? У цьому матеріалі розберемося з цими та іншими питаннями. Відразу попередимо — говорити будемо про повнолітніх осіб (які досягли 18 років).
(лист МОН від 19.10.2021 р. № 4.5/3126-21 (витяг))

Статтi

Ремонти приміщень в умовах воєнного стану: що можна? де взяти гроші? як обліковувати? (c. 15)

Чи можна в умовах воєнного стану провести ремонт будівлі закладу, пошкодженої внаслідок стихійного лиха (пожежі)? Які документи для цього потрібно? Такі питання почастішали в нашій пошті. Одразу зазначимо, що ремонти в умовах воєнного стану — річ не популярна, якщо, звісно, не йдеться про ремонт житлового фонду, комунікацій чи будівель і споруд установ, без якого вони не зможуть нормально функціонувати та виконувати свої завдання, а також про усунення руйнувань, спричинених аваріями. Така ситуація зумовлена доцільністю в умовах бойових дій, а також першочерговістю видатків на заходи національної безпеки і оборони. Тож, які ремонти дозволено, як їх обґрунтувати та оплатити — розкажемо далі.
(лист Держказначейства від 15.06.2022 р. № 15-12-12/7160)

Людмила Линник, Любов Крута
Прийняття на роботу студента: чи можливо? як оформити? що врахувати? (c. 24)

Оскільки багато громадян з початку війни виїхало за кордон, наразі в певних сферах діяльності бюджетних установ може простежуватися дефіцит кадрів. Він спонукає до прийняття на роботу працівників, які ще тільки здобувають освіту — студентів, аспірантів. Чи мають право бюджетні установи приймати їх на роботу? Чи є якісь особливості організації їх праці? У цьому матеріалі розберемося з цими та іншими питаннями. Відразу попередимо — говорити будемо про повнолітніх осіб (які досягли 18 років).
(лист МОН від 19.10.2021 р. № 4.5/3126-21 (витяг))

Алла Головко, Наталія Алєйнікова

Зворотний зв'язок

Педагог вже використав 24 к. дн.: що робити в канікулярний період? (c. 30)

З початку воєнного стану педагогічний працівник закладу освіти вже використав 24 календарні дні щорічної основної відпустки. Зараз починаються літні канікули. Як оформити та оплатити цей період?

Наталія Алейнікова
Відпустка за роботу на територіях радіоактивного забруднення: нюанси надання в період воєнного стану (c. 31)

Працівник за робочий рік з 01.06.2021 р. по 31.05.2022 р. має право на відпустку за роботу в зоні гарантованого добровільного відселення тривалістю 13 к. дн. Окрім цього, йому належить 24 к. дн. щорічної основної відпустки. Чи поширюється на цю ситуацію ч. 1 ст. 12 Закону № 21361, якою встановлено обмеження тривалості щорічної основної відпустки до 24 к. дн. у період воєнного стану?

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ.
Олена Усенко

Додатковi матерiали

Щодо зарахування до стажу державної служби періоду простою державного службовця та/або періоду перебування у відпустці без збереження заробітної плати (c. 6)

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
Роз’яснення від 07.06.2022 р. № 153-р/з
Додаток до матеріалу:

Національне агенство України з питань державної служби
Щодо деяких питань трудового законодавства (c. 12)

Міністерство економіки України
Лист від 28.12.2021 р. № 4712-06/61078-09 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Міністерство економіки України
Щодо оплати праці фахівців інклюзивно-ресурсного центру (c. 14)

Міністерство освіти і науки України
Лист від 15.11.2021 р. № 1/19745-21 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України
Щодо здійснення видатків в період воєнного стану (c. 23)

Державна казначейська служба України
Лист від 15.06.2022 р. № 15-12-12/7160
​Додаток до матеріалу:

Державна казначейська служба України
Щодо права студента викладати навчальні дисципліни у закладі загальної середньої освіти (c. 29)

Міністерство освіти і науки України
Лист від 19.10.2021 р. № 4.5/3126-21 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку