Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 28.01.2019

4

Тема номера


Психологи та соціальні робітники установ соцзахисту отримали право на надбавку за вислугу років: розбираємо нюанси

(коментар до наказу Мінсоцполітики «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення» від 14.12.2018 р. № 1873)

Експрес-відповіді

З позначкою «терміново»: оцінка майна, заповнення ф. № 1ДФ, плата за перереєстрацію транспорту в бухобліку (c. 4)

Нагадуємо, що кожного дня (крім п’ятниці) з 10:00 до 12:00 працює «гаряча» лінія за телефоном 067-574-60-03. В інший час питання приймаються на електронну адресу bb@ibuhgalter.net. А в цій рубриці ми максимально швидко відповідаємо на ті запитання читачів, які потребують не комплексного розгляду проблематики, а тільки точної відповіді.

Документи та коментарi

Надання в оренду приміщень закладів освіти: є певні послаблення, проте з одним «але»… (c. 6)

(коментар до Закону України «Про внесення зміни до ст. 80 Закону України “Про освіту” щодо забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти» від 20.12.2018 р. № 2661-VIII)

Людмила Сабадаш
Психологи та соціальні робітники установ соцзахисту отримали право на надбавку за вислугу років: розбираємо нюанси (c. 9)

(коментар до наказу Мінсоцполітики «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення» від 14.12.2018 р. № 1873)

Віта Макаренко

Статтi

Немає потрібної посади у Класифікаторі професій: що робити? Відповідає Мінсоцполітики (c. 12)

З оновленням в минулому році звіту з ЄСВ бухгалтери по-іншому стали ставитися до Класифікатора професій. Адже при настанні певних подій (звільнення, прийом, переведення) в звіті з ЄСВ слід відображати професійну назву роботи працівника згідно з цим документом.

Іноді пошук потрібної назви триває довго. Тому спеціально для економії вашого часу ми друкували у 2018 році матеріали-шпаргалки за категоріями працівників (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 31/2018, с. 7с. 29№ 33/2018, с. 28№ 36/2018, с. 13№ 46/2018, с. 15№ 47/2018, с. 11). В них ви легко можете знайти потрібну вам посаду та її коди.

Однак, як виявилося, не всі посади можна відшукати у Класифікаторі. Що робити в таких випадках? За роз’ясненнями ми звернулися до Мінсоцполітики і певні рекомендації отримали у листі від 17.12.2018 р. № 24684/0/2-18/28. Далі — докладніше.

(лист Мінсоцполітики від 17.12.2018 р. № 24684/0/2-18/28)

Людмила Сабадаш
Про екоподаток для профі й новачків: звітуємо за IV квартал 2018 року (c. 19)

Ви, певно, помітили, що жодна з податкових реформ останніх кількох років майже не зачіпала правила справляння екоподатку. Тож хто хотів їх досконало вивчити, мав змогу штудіювати ці правила з року в рік і, безумовно, досяг на сьогодні неабияких успіхів. Таким профі, звісно, вже не цікаво вкотре читати прописні для них істини. Однак не варто забувати й про новачків на ниві бухгалтерії, котрим, може, уперше доведеться заповнювати «екоподаткову» звітність. Мета цієї статті — задовольнити потреби і тих, і інших. Наскільки це вдалося, судити вам, шановні читачі.

Олена Лозова
Користуєтесь податковими пільгами? Відзвітуйте вчасно! (c. 25)

Перед законом усі мають бути рівними. І перед законом з питань оподаткування теж. Саме тому ПКУ проголошує забезпечення однакового підходу до всіх платників. А це означає, що бюджетні установи так само, як і решта платників, мають право на низку пільг, які дозволяють їм зменшити податкове навантаження з того чи іншого податку. Водночас, як і на решту, на бюджетників теж покладено обов’язок подавати спеціальну «пільгову» звітність. Причому негативні наслідки, що можуть настати у разі її неподання, на бюджетників також поширюються у повній мірі. Щоб убезпечити вас від можливих неприємностей, згадаємо основні правила заповнення цієї звітності.

Олена Лозова

Зворотний зв'язок

Як не крути, а заборгував — плати: обліковуємо сплачені неустойки за договором (c. 30)

У зв’язку з тим, що кошторис та паспорти бюджетних програм не затвердили заздалегідь, у січні не було змоги погасити заборгованість за договорами з контрагентами. При цьому кредитори нарахували пеню за прострочення сплати зобов’язань. Чи правомірно це? Якщо так, то за яким КЕКВ провести оплату і як відобразити в бухобліку ці операції?

Любов Крута

Додатковi матерiали

Щодо застосування Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (c. 18)

Міністерство соціальної політики України

Лист від 17.12.2018 р. № 24684/0/2-18/28

Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку