Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 12.09.2022
34

Тема номера


Аспірант достроково закінчує навчання за власним бажанням: чи повинен він відшкодувати вартість навчання?

Аспірант навчається за державним замовленням та відраховується за власним бажанням, не закінчивши навчання. Чи повинен він відшкодовувати кошти, які були витрачені на його підготовку?
​Відповідь на це запитання залежить і від року вступу аспіранта до навчального закладу, і від положень договору, укладеного між аспірантом та закладом вищої освіти. Пояснимо.

Статтi

Запити (адвокатські, депутатські, про публічну інформацію тощо): відповідаємо правильно (c. 14)

Інформація — цінний ресурс, необхідність в якому була завжди. Комусь вона потрібна для роботи, комусь для захисту своїх прав, комусь для здійснення громадського контролю, а комусь просто із цікавості. Особливо, якщо йдеться про використання коштів платників податків чи благополуччя населення. Тож недивно, що бюджетні установи в усіх сферах діяльності хоч один раз та стикнулися з необхідністю відповідати на запит про отримання інформації. При цьому це може бути як запит на публічну інформацію, так і запити від депутатів різних рівнів та навіть адвокатів. Чим вони відрізняються, коли і як на них відповідати, у тому числі в умовах воєнного стану, — розкажемо в цій статті.

Людмила Линник
Постачання товарів та послуг захисникам країни в контексті ПДВ (c. 22)

На жаль, війна й досі триває, а значить, кожен на своєму місці намагається чим може підтримати воєнну потужність країни. Однак для платників ПДВ важливо розуміти, як певні операції з постачання товарів та послуг нашим захисникам впливатимуть на ПДВ-облік. Розберемося!

Світлана Куртенок

Зворотний зв'язок

Аспірант достроково закінчує навчання за власним бажанням: чи повинен він відшкодувати вартість навчання? (c. 26)

Аспірант навчається за державним замовленням та відраховується за власним бажанням, не закінчивши навчання. Чи повинен він відшкодовувати кошти, які були витрачені на його підготовку?
​Відповідь на це запитання залежить і від року вступу аспіранта до навчального закладу, і від положень договору, укладеного між аспірантом та закладом вищої освіти. Пояснимо.

Людмила Линник
Період відсторонення та відпустки без збереження зарплати: чи зараховувати до стажу для виплати надбавки за вислугу років педагогу? (c. 27)

Педагогічний працівник має такі періоди роботи:

  •  період відсторонення у зв’язку з відсутністю вакцинації від COVID-19;
  •  період перебування у відпустці без збереження зарплати (на період воєнного стану на підставі ч. 3 ст. 12 Закону № 21361, а також як внутрішньо переміщена особа на підставі ч. 4 ст. 12 Закону № 2136).
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX.

Чи враховувати ці періоди до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років?

Олена Макарук

Довідкова інформація

Пріоритетність здійснення видатків органами Казначейства: є зміни (c. 28)

Постановою № 978 внесено чергові зміни до п. 19 Порядку № 590що розширюють видатки, які здійснюються в другу чергу. Актуальну редакцію документа див. нижче.

Алла Головко

Додатковi матерiали

​Щодо змін, внесених до Порядку № 4 (c. 5)

Державна податкова служба України
Лист від 19.08.2022 р. № 9372/7/99-00-24-03-01-07 (витяг)
​Додаток до матеріалу:

Державна податкова служба України
Щодо можливості виплати стипендії на рахунок, відкритий не в банку — партнері закладу освіти (c. 9)

Міністерство освіти і науки України
Лист від 24.02.2021 р. № 16/39-21
​Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України
Щодо асистента учня (дитини) в закладах освіти (c. 12)

Міністерство освіти і науки України
Лист від 19.08.2022 р. № 1/9540-22
​Додаток до матеріалу:

Міністерство освіти і науки України

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку