Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 28.11.2016
44

Тема номера


Списання комунального майна: застосовуємо місцеві порядки

Для комунальних установ Порядок № 1314 не указ. При списанні майна такі установи повинні керуватися порядками списання майна, затвердженими їх місцевими радами. Тож проаналізуємо, які особливості можуть передбачатися в порядках списання комунального майна і які при цьому виникають питання.

Статтi

Держвласність: погодження, процедура та облік списання основних засобів (c. 4)

​Списання основних засобів було та залишається головним болем для бухгалтерів. Причиною тому є нормативна зарегулюваність цього процесу. Адже, крім загальних правил, встановлених нацстандартами бухобліку, під час списання держмайна потрібно дотримуватися ще й положень Порядку № 1314. А деякі норми цього документа можна тлумачити по-різному. Тож сьогодні розберемося предметно зі списанням держмайна, а почнемо із загальних питань.

Списання комунального майна: застосовуємо місцеві порядки (c. 21)

Для комунальних установ Порядок № 1314 не указ. При списанні майна такі установи повинні керуватися порядками списання майна, затвердженими їх місцевими радами. Тож проаналізуємо, які особливості можуть передбачатися в порядках списання комунального майна і які при цьому виникають питання.

Списання основних засобів: життєві ситуації (c. 27)

Загальну процедуру списання основних засобів (ОЗ) ми вже висвітлювали не раз, проте численні запитання, що надходять до редакції, підкреслюють необхідність висвітлення окремих деталей. Крім того, на практиці виникають нестандартні ситуації, вирішення яких потребує ретельного аналізу нормативно-правових актів. Саме такі випадки й розглянемо в цій статті у форматі запитання – відповідь.

Зворотний зв'язок

Відображаємо в обліку списання основних засобів (c. 32)

Держзаклад списує медичне ліжко первісною вартістю 10090 грн. Знос нарахований у розмірі 100 %. Після списання оприбуткували металобрухт на суму 136 грн. Пізніше його було реалізовано до пункту приймання вторсировини на суму 136 грн. Як відобразити це в обліку?

Документи напохваті

Списання основних засобів: заповнюємо типові форми (c. 13)

Ви вже знаєте, що наказом № 818 затверджено нові типові форми з обліку та списання основних засобів (ОЗ) (див. «Бухгалтерія: бюджет» № 42/2016, с. 7). При цьому зміни можна назвати радше косметичними, ніж радикальними. Попри це вважаємо, що вони були необхідними й усунули низку невизначеностей, з якими стикалися бухгалтери при оформленні списання ОЗ. Розбиратися з усім будемо по черзі та розглянемо в межах тематичного номера порядок заповнення типових форм зі списання ОЗ.

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
27.01.20

Звіт про обсяги реалізованих послуг (форма № 1-послуги (квартальна)) за ІV квартал 2019 року

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1-опт (квартальна) за ІV кв

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3–торг (квартальна) за ІV квартал 2019 р

28.01.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за грудень 2019 року (гірничими підприємствами)

29.01.20

Транспортний податок за ІV квартал 2019 року

Податок на нерухоме майно за ІV квартал 2019 року

30.01.20

Авансовий внесок з туристичного збору за січень 2020 року (платниками, які сплачують туристичний збі

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку