Журнали

Бухгалтерія: бюджет
Бухгалтерія: бюджет 20.02.2017
7

Тема номера


Виплати працівникам і студентам: вивчаємо нові рахунки на прикладах

​Підвищення мінімального рівня заробітної плати, нове визначення цього поняття, зміни в адмініструванні ПДФО… Ця хвиля нововведень «залила» зарплатний сектор в бюджетних установах, але водночас ще й відбулось запровадження нових рахунків для бухобліку. Відповідно з 01.01.2017 р. слід відображати нарахування зарплати та інших виплат і утримання (відрахування) з них за новим Планом рахунків. Як це зробити правильно, розповімо у матеріалі.

Документи та коментарi

Компенсація за «карантинних» тварин: є уточнений порядок дій (c. 4)

​(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб» від 01.02.2017 р. № 47)

Чи є відповідальність за порушення норм Закону про люстрацію? Відповідає Мін’юст (c. 6)

(коментар до листа Мін’юсту від 24.01.2017 р. № 2557/40495-0-33-16/13)

Статтi

Оновлений План рахунків: доходи, витрати і капітал по-новому (c. 8)

​Підхід до обліку доходів і витрат зі впровадженням відповідних нацстандартів суттєво змінився. У відповідність необхідно було привести і рахунки обліку. Тож кардинальні зміни у класах «Доходи» і «Витрати» — очікуваний крок. Оновлення рахунків капіталу насправді виявилось приведенням у відповідність найменувань, але є і змістовні зміни, на які варто звернути увагу детальніше. Отже, у цьому матеріалі розкладемо по поличкам нововведення у частині капіталу, доходів, витрат та позабалансових рахунків.

Оновлений План рахунків: перезавантаження обліку фінактивів і зобов’язань (c. 12)

​Новий План рахунків докорінно змінив класифікацію облікових рахунків і навіть вніс зміни до структури самого коду бухгалтерського рахунку. Стислий огляд змін ми зробили у газеті «Бухгалтерія: бюджет» № 1/2017, с. 24. Зараз пропонуємо розібратися з фінансовими активами та зобов’язаннями. Увагу звертатимемо на зміни у підходах до розподілу сум за рахунками.

Виплати працівникам і студентам: вивчаємо нові рахунки на прикладах (c. 16)

​Підвищення мінімального рівня заробітної плати, нове визначення цього поняття, зміни в адмініструванні ПДФО… Ця хвиля нововведень «залила» зарплатний сектор в бюджетних установах, але водночас ще й відбулось запровадження нових рахунків для бухобліку. Відповідно з 01.01.2017 р. слід відображати нарахування зарплати та інших виплат і утримання (відрахування) з них за новим Планом рахунків. Як це зробити правильно, розповімо у матеріалі.

Обговорюємо актуальні запитання вебінару (c. 20)

Нещодавно ми провели вебінар, присвячений реформі бюджетного бухобліку та застосуванню нового Плану рахунків. Чимало запитань від вас ми отримали при реєстрації і максимально їх висвітлили в ході вебінару. А ті із запитань, що залишилися «поза кадром», ми розглянемо у цьому матеріалі.

Зворотний зв'язок

Доплати за використання деззасобів та прибирання туалетів: нюанси (c. 23)

​Який порядок нарахування доплати за використання деззасобів? Вона входить до мінзарплати чи її нараховують «зверху»?

Індексація за поточний місяць враховується у «3200» (c. 26)

​Чи треба враховувати суму індексації заробітної плати, нарахованої за поточний місяць, при порівнянні з розміром мінімальної зарплати?

Преміювання голови сільради: нюанси (c. 26)

​Як здійснюється преміювання голови сільської ради? Чи потрібно розмір премії затверджувати щомісячно рішенням ради?

Довідкова інформація

Спецвиплати: нюанси врахування при визначенні доплати до МЗП (c. 27)

​Загальні правила «дотягування» нарахованої зарплати до мінзарплати вже добре відомі всім. Проте і надалі виникають нові запитання, пов’язані із врахуванням/неврахуванням у «тридвісті» виплат, які передбачені окремим категоріям працівників, тобто є специфічними. В цьому матеріалі зосередимося на них окремо.

Донарахування/сторнування: що з доплатою до МЗП? (c. 31)

​Як впливає на визначення розміру доплати до рівня мінзарплати коригування зарплати (донарахування або сторнування)? В матеріалі дамо відповідь на це запитання.

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку