Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 20.02.2017

7

Тема номера


Доплати за використання деззасобів та прибирання туалетів: нюанси

​Який порядок нарахування доплати за використання деззасобів? Вона входить до мінзарплати чи її нараховують «зверху»?

Документи та коментарi

Компенсація за «карантинних» тварин: є уточнений порядок дій (c. 4)

​(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб» від 01.02.2017 р. № 47)

Оксана Верхогляд
Чи є відповідальність за порушення норм Закону про люстрацію? Відповідає Мін’юст (c. 6)

(коментар до листа Мін’юсту від 24.01.2017 р. № 2557/40495-0-33-16/13)

Людмила Линник

Статтi

Оновлений План рахунків: доходи, витрати і капітал по-новому (c. 8)

​Підхід до обліку доходів і витрат зі впровадженням відповідних нацстандартів суттєво змінився. У відповідність необхідно було привести і рахунки обліку. Тож кардинальні зміни у класах «Доходи» і «Витрати» — очікуваний крок. Оновлення рахунків капіталу насправді виявилось приведенням у відповідність найменувань, але є і змістовні зміни, на які варто звернути увагу детальніше. Отже, у цьому матеріалі розкладемо по поличкам нововведення у частині капіталу, доходів, витрат та позабалансових рахунків.

Світлана Соколова
Оновлений План рахунків: перезавантаження обліку фінактивів і зобов’язань (c. 12)

​Новий План рахунків докорінно змінив класифікацію облікових рахунків і навіть вніс зміни до структури самого коду бухгалтерського рахунку. Стислий огляд змін ми зробили у газеті «Бухгалтерія: бюджет» № 1/2017, с. 24. Зараз пропонуємо розібратися з фінансовими активами та зобов’язаннями. Увагу звертатимемо на зміни у підходах до розподілу сум за рахунками.

Світлана Соколова
Виплати працівникам і студентам: вивчаємо нові рахунки на прикладах (c. 16)

​Підвищення мінімального рівня заробітної плати, нове визначення цього поняття, зміни в адмініструванні ПДФО… Ця хвиля нововведень «залила» зарплатний сектор в бюджетних установах, але водночас ще й відбулось запровадження нових рахунків для бухобліку. Відповідно з 01.01.2017 р. слід відображати нарахування зарплати та інших виплат і утримання (відрахування) з них за новим Планом рахунків. Як це зробити правильно, розповімо у матеріалі.

Любов Крута
Обговорюємо актуальні запитання вебінару (c. 20)

Нещодавно ми провели вебінар, присвячений реформі бюджетного бухобліку та застосуванню нового Плану рахунків. Чимало запитань від вас ми отримали при реєстрації і максимально їх висвітлили в ході вебінару. А ті із запитань, що залишилися «поза кадром», ми розглянемо у цьому матеріалі.

Любов Крута

Зворотний зв'язок

Доплати за використання деззасобів та прибирання туалетів: нюанси (c. 23)

​Який порядок нарахування доплати за використання деззасобів? Вона входить до мінзарплати чи її нараховують «зверху»?

Ольга Вітковська, Віта Колісник
Індексація за поточний місяць враховується у «3200» (c. 26)

​Чи треба враховувати суму індексації заробітної плати, нарахованої за поточний місяць, при порівнянні з розміром мінімальної зарплати?

Оксана Гузенко
Преміювання голови сільради: нюанси (c. 26)

​Як здійснюється преміювання голови сільської ради? Чи потрібно розмір премії затверджувати щомісячно рішенням ради?

Алла Литвин

Довідкова інформація

Спецвиплати: нюанси врахування при визначенні доплати до МЗП (c. 27)

​Загальні правила «дотягування» нарахованої зарплати до мінзарплати вже добре відомі всім. Проте і надалі виникають нові запитання, пов’язані із врахуванням/неврахуванням у «тридвісті» виплат, які передбачені окремим категоріям працівників, тобто є специфічними. В цьому матеріалі зосередимося на них окремо.

Віта Колісник
Донарахування/сторнування: що з доплатою до МЗП? (c. 31)

​Як впливає на визначення розміру доплати до рівня мінзарплати коригування зарплати (донарахування або сторнування)? В матеріалі дамо відповідь на це запитання.

Алла Головко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку