(лист МОН)
Тема номера
Новини
(лист Мінсоцполітики від 26.05.2025 № 275/0/98-25/314 (витяг))
Документи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи» від 16.05.2025 № 566)
Статтi
Нещодавно місцеві ради, місцеві фіноргани й місцеві органи управління освітою сколихнув лист Мінфіну «Про підготовку пропозицій до Бюджетної декларації на 2026–2028 роки» від 09.05.2025 № 04110-08-6/13307, у якому МОН запропоновано підготувати та внести зміни до деяких нормативних актів, зокрема до Порядку та мов № 61, у частині заборони фінансування з 1 вересня 2025 року за кошти субвенції усіх закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) з кількістю учнів менше 45 (крім початкових шкіл), включаючи й заклади, які з 1 січня 2025 року стали філіями. Здавалося б, що нового? Про необхідність оптимізації мережі закладів освіти і про припинення фінансування закладів, що налічують меншу чисельність, вже всі обізнані. І навіть встигли здійснити всі необхідні заходи. Однак справа в кінцівці речення — «включаючи і заклади, які з 01 січня 2025 року стали філіями». А наслідки від таких змін за три місяці до контрольної дати неабиякі. Про це і про порядок реорганізації/ліквідації закладів освіти загалом розкажемо в цій статті більш детально.
Зворотний зв'язок
На складі установи обліковувалися придбані раніше деталі: електрична вилка, кабель і розетка. Було вирішено власними силами виготовити з цих матеріалів електричний подовжувач. Також хочемо виготовити полички для квітів із наявних на складі матеріалів. Як відобразити такі господарські операції в обліку?
Альона КісєльоваЗаклад освіти надає послуги з тимчасового проживання співробітникам закладу, працівникам інших закладів освіти, установ та організацій. Такі послуги є об’єктом оподаткування ПДВ. Для надання таких послуг заклад несе витрати, а саме купує комунальні (електроенергію, опалення, тощо) та інші послуги й товари, причому більшість із цих товарів та послуг придбаваються з ПДВ. Чи потрібно включати ПДВ, сплачений при придбанні товарів та послуг, у собівартість послуг із проживання?
(ІПК ДПСУ)
До закладу освіти надійшов лист від управління Державної служби якості освіти про включення вчителя школи до експертної групи для вивчення досвіду учасників сертифікації. Захід проходитиме через Zoom (тобто онлайн) в робочий час вчителя. Як правильно відобразити в табелі відсутність працівника, адже це не службове відрядження, і чи оплачувати такий період?
(лист Держслужби)
Додатковi матерiали
Міністерство соціальної політики України
Додаток до матеріалу:
Міністерство соціальної політики України
Міністерство освіти і науки України
Додаток до матеріалу:
Національне агентство України з питань державної служби
Додаток до матеріалу:
Національне агенство України з питань державної служби
Міністерство фінансів України
Додаток до матеріалу:
Державна податкова служба України
Додаток до матеріалу:
Державна податкова служба України
Додаток до матеріалу:
Державна служба якості освіти України
Додаток до матеріалу:
Архiв номерiв
На цьому тижні
подій немає
Під використанням розуміється будь-яке відтворення, опублікування, копіювання, передрук, розповсюдження, переклад, переробка й інші способи, передбачені чинним законодавством України. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, з будь-якою метою можливе тільки за умови дотримання норм чинного законодавства і з дозволу редакції сайту. У разі використання на сторінках інтернет-видань матеріалів з будь-якого розділу сайту обов'язкове пряме гіперпосилання, відкрите для пошукових систем, яка повинна бути розміщена в першому абзаці матеріалу, незалежно від повного або часткового використання матеріалу. Також необхідно вказати автора статті і внизу — посилання на джерело.
Порушення цих умов буде розцінюватися як порушення прав інтелектуальної власності та права на інформацію, які захищені законом.