Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 25.01.2016

4

Тема номера


Присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогам: інструкції Кабміну

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» від 23.12.2015 р. № 1109 и листа МОН від 30.12.2015 р. № 1/9-632)

Документи та коментарi

Присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогам: інструкції Кабміну (c. 4)

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядку їх присвоєння» від 23.12.2015 р. № 1109 и листа МОН від 30.12.2015 р. № 1/9-632)

Світлана Меренкова
Зміни у обліку витрат державних коштів: нові права та обов’язки розпорядників (c. 7)

(коментар до наказу ДКСУ «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами» від 10.12.2015 р. № 1125)

Ольга Вітковська
Секретар сільради на момент припинення повноважень несе службу: чи зберігати середній заробіток? (c. 10)

(коментар до листа Мінсоцполітики від 24.12.2015 р. № 532/06/186-15)

Ольга Вітковська

Статтi

Захворів нещодавно демобілізований працівник. Запитували? — Відповідаємо! (c. 12)

Останнім часом стало надходити все більше і більше запитань щодо розрахунку середньої зарплати для оплати днів хвороби нещодавно демобілізованим працівникам. Приводом для написання цієї публікації стало одне з таких запитань.

Світлана Димитренко
За дні хвороби нарахували зарплату: виправляємо ситуацію (c. 18)

У роботі усіх бухгалтерів трапляються ситуації, коли доводиться коригувати зарплату, вже виплачену за попередні місяці, у зв’язку зі знов виявленими обставинами: виявляється, що деякі працівники захворіли після закриття розрахунків за місяць, а лікарняні надають на початку наступного місяця. Найнеприємніше, коли це відбувається на межі двох бюджетних періодів, грудні – січні, адже розрахунки за минулий рік вже завершені. А в 2016 році ситуація ускладнюється ще й тим, що змінився порядок нарахування ЄСВ та ставка ПДФО. Як виправити таку ситуацію, ми розглянемо в статті.

Катерина Скрипкіна, Оксана Верхогляд
Подаємо Звіт про трудову квоту за 2015 рік (c. 23)

Поняття «трудова» квота з’явилося в 2013 році. Вона встановлюється для роботодавців з метою сприяння працевлаштуванню соціально незахищених категорій громадян, і досягти її законодавці вирішили за рахунок роботодавців. За підсумками року усі «квотозобов’язані» звітують про виконання трудової квоти. Усе, що треба знати про таку квоту, ми зараз розповімо.

Катерина Скрипкіна

Зворотний зв'язок

ЄСВ: орієнтир на ставку в місяці нарахування доходу (c. 25)

Яку ставку ЄСВ застосовувати (стару або нову) для перехідних виплат, які нараховані в грудні 2015 року за січень 2016 року (перехідні відпускні) і в січні 2016 року за грудень 2015 року (лікарняні)? Яку ставку ЄСВ і які правила справляння ЄСВ застосовувати при виправленні помилки у базі справляння, допущеній до 2016 року?

Світлана Кепіна
Звітуємо з екоподатку: стисло про найважливіше (c. 26)

Готуємося подавати звітність з екологічного податку за IV квартал 2015 року. Однак непокоїть запитання: як чергова податкова міні-реформа позначилася на правилах його декларування та сплати? Підкажіть, будь ласка, що на нас чекає найближчим часом?

Олена Лозова
Перехідні лікарняні та відпускні 2015–2016 рр.: особливості нарахування ПДФО (c. 28)

За якою ставкою ПДФО оподатковуються суми лікарняних, нарахованих та виплачених в січні 2016 року, але за період 2015 року, та суми відпускних, нарахованих та виплачених угрудні 2015 року за період січня 2016 року?

Довідкова інформація

Визначаємо тарифний розряд директора лабораторії ветмедицини (c. 30)

Чи може бути встановлено 16 тарифний розряд директору регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини?

Світлана Коновал
Визначаємо КЕКВ: таблиця-підказка (c. 30)

Кожен бухгалтер стикається з питанням визначення КЕКВ для планування і здійснення витрат. Помічник йому в цьому питанні — Інструкція № 333, яка детально описує більшість випадків застосування КЕКВ для витрачання бюджетних коштів. Проте передбачити усі нюанси, що виникають у повсякденному житті бюджетників, неможливо. Тому варто запам’ятати головне: показник, за яким визначають код витрат, — це економічна суть придбання.

Далі в таблиці зібрано відповіді на найбільш поширені запитання за видами витрат бюджетних установ і відповідні КЕКВ.

Людмила Паскаренко

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку