Журнали

Бухгалтерія: бюджет

Бухгалтерія: бюджет 14.03.2022

10

Тема номера


Атестація педагогів в умовах воєнного стану: що потрібно врахувати?

Підходять терміни атестації педагогічних працівників закладів освіти. Однак у цьому році вона, на жаль, особлива, адже проходить в умовах воєнного стану. У статті розглянемо нюанси, які потрібно у зв’язку з цим врахувати.

Документи та коментарi

Як ОМС отримати компенсацію за оплату комунальних послуг у будівлях і приміщеннях, де розміщені тимчасово переміщені особи (c. 3)

(коментар до постанови КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану» від 11.03.2022 р. № 261)

Людмила Линник, Любов Крута

Статтi

Заміна технічних рідин в автомобілі: відображаємо в обліку (c. 6)

На балансі багатьох установ є автомобілі. І ці транспортні засоби періодично мають проходити технічне обслуговування. Цей процес, зокрема, включає заміну технічних рідин в автомобілі. Поговоримо про те, як відображати в обліку ці операції, як поводитися із залишками мастил, якщо здійснювати заміну власними силами.

Артем Гусєв, Любов Крута
Атестація педагогів в умовах воєнного стану: що потрібно врахувати? (c. 10)

Підходять терміни атестації педагогічних працівників закладів освіти. Однак у цьому році вона, на жаль, особлива, адже проходить в умовах воєнного стану. У статті розглянемо нюанси, які потрібно у зв’язку з цим врахувати.

Людмила Балла
Облік, звітність, E-data, податки, перевірки, договори: як працює бухгалтерія у воєнний час? (c. 13)

Війна порушила звичний режим життєдіяльності, зокрема і бюджетних установ. Одні установи функціонують вкрай обмежено, а інших уповноважують на виконання нових функцій, пов’язаних з підтримкою силових структур або жителів, що переселились з території бойових дій (це і їх харчування, розміщення тощо). Одночасно з ускладненням умов для роботи майже всі установи стикнулись з кадровим голодом (працівники вступають до ЗСУ, тероборони, від’їжджають до більш мирних регіонів тощо). Тож на підготовку звітності, правильне оформлення документів часу і робочих рук може не вистачати. Що робити? Розглянемо ці питання прямо зараз.
(Інформаційне повідомлення МФУ; лист ТПП України від 28.02.2022 р. № 2024/02.0-7.1)

Любов Крута

Зворотний зв'язок

Мобілізовано машиніста (кочегара) котельні, який працював за строковим трудовим договором: чи треба звільнити після закінчення договору? (c. 17)

У сільській раді працює машиніст котельні за строковим трудовим договором — на період опалювального сезону. Опалювальний сезон закінчується 31.03.2022 р. Цією датою мав бути звільнений працівник. Але його мобілізували ще в лютому 2022 року. Чи можна звільнити працівника 31.03.2022 р.?
(лист Держпраці від 26.11.2015 р. № 4979/0/4.1-06/6/ДП-15)

Наталія Алейнікова
Відпустка без збереження зарплати під час воєнного стану: скільки днів може тривати? (c. 18)

На скільки календарних днів (максимально) працівник під час воєнного стану може написати заяву на відпустку без збереження зарплати?

Наталія Алейнікова

Додатковi матерiали

Інформаційне повідомлення щодо подання та оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни (c. 14)

Міністерство фінансів України
Інформаційне повідомлення щодо подання та оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни
​Додаток до матеріалу:

Міністерство фінансів України
Щодо засвідчення форс-мажорних обставин (c. 14)

Торгово-промислова палата України
Лист від 28.02.2022 р. № 2024/02.0-7.1
​Додаток до матеріалу:

Торгово-промислова палата України
Щодо гарантій мобілізованим працівникам (c. 18)

Державна служба України з питань праці
Лист від 26.11.2015 р. № 4979/0/4.1-06/6/ДП-15
Додаток до матеріалу:

Державна служба України з питань праці

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку