Журнали

Бухгалтерія: бюджет 08 липня, 2024
26
П

Про оплату праці на основі ЄТС

Міністерство фінансів України
​Додаток до матеріалу:

-A
A+

Лист від 10.06.2024 № 08040-03-5/17688

Міністерство фінансів України <…> стосовно підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС і повідомляє.

Статтею 51 Бюджетного кодексу України передбачено, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату лише в межах бюджетних асигнувань на заробітну плату, затверджених для бюджетних установ у кошторисах.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про оплату праці» схема посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формується на основі мінімального посадового окладу (тарифної ставки), встановленого Кабінетом Міністрів України, та міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів. Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

На сьогодні приміткою 1 додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2022 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» установлено, що посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються з огляду на розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС 3 195 гривень, що на 5,5 відсотка перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» на 01.01.2024 (3 028 гривень).

Тобто навіть в умовах воєнного стану та першочергового спрямування видатків державного бюджету на потреби Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних та інших державних органів, залучених до виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави або для здійснення згідно із законом заходів загальної мобілізації, Уряд України виконав норми трудового законодавства щодо розміру мінімального посадового окладу працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2024 № 23 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери доручено забезпечити диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Питання подальшого підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС має розглядатись з урахуванням необхідності раціонального й ефективного використання коштів бюджетів усіх рівнів в умовах обмеженості дохідної частини бюджету під час запровадження воєнного стану, необхідності уніфікації підходів до визначення умов оплати праці працівників бюджетної сфери, а також напрацювання пропозицій із упорядкування рішень Уряду, якими встановлено значну кількість надбавок, доплат, підвищень посадових окладів для працівників окремих галузей бюджетної сфери.

Заступник Міністра Роман ЄРМОЛИЧЕВ

№ 26, 2024  (с. 32)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку