Журнали

Бухгалтерія: бюджет 09 жовтня, 2023
38
Щ

Щодо відшкодування суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Державна податкова служба України
ІПК від 19.09.2023 № 3063/ІПК/99-00-04-01-04-05
​Додаток до матеріалу:

-A
A+

<...> щодо <...> питання відшкодування суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — Податок), керуючись статтею 52 Податкового кодексу України <...>

Комісія повідомила, що є бюджетною установою, яка утримується за рахунок Державного бюджету, та орендує нежитлове приміщення у власника нерухомості — приватного акціонерного товариства.

Комісія, посилаючись на положення Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», просить надати роз’яснення чи зобов’язане відшкодовувати Податок власнику орендованого нежитлового приміщення у сумі орендної плати за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 року.

Податковий кодекс України (далі — Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки тощо та не регулює відносини між суб’єктами господарювання при здійсненні ними господарської діяльності.

Порядок справляння Податку визначено статтею 266 розділу ХІІ Кодексу та підпунктом 69.22 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу

Відповідно до підпункту 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу платниками Податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

База оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

Оскільки платниками Податку за об’єкти оподаткування є юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, у Комісії відсутні підстави для справляння Податку.

<...>

№ 38, 2023  (с. 27)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку