Журнали

Бухгалтерія: бюджет 21 серпня, 2017
31
Г

Граничні витрати на придбання комп’ютера підвищено. Але є нюанси

(коментар до постанови КМУ від 09.08.2017 р. № 593)

-A
A+

Коментована постанова змінює одну-єдину позицію Граничних витрат1, яка стосується придбання персональних комп’ютерів (ноутбуків) бюджетними установами, що утримуються за рахунок державного бюджету. З набранням нею чинності допустиму суму витрат збільшено майже вдвічі — з 13,0 до 20,5 тис. грн.

Граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, затверджені постановою КМУ від 04.04.2001 р. № 332.

 

ВАЖЛИВО! З 15.08.2017 р. можна придбавати персональні комп’ютери (ноутбуки) вартістю до 20,5 тис. грн.

Немає єдиної думки щодо того, чи включається до граничних витрат ПДВ. На наш погляд, виходячи з бюджетного законодавства, поняття «витрати», на які встановлюється обмеження, відповідає видаткам, які проводяться за рахунок коштів, передбачених у кошторисі установи на придбання необоротних активів. Тому визначення граничної суми залежить від того, за яким КЕКВ розпорядник бюджетних коштів сплачує ПДВ (неплатники ПДВ — за тим же кодом, що й основний платіж, платники ПДВ — за КЕКВ 2800)2. Але здебільшого органи Казначейства вважають граничними витратами загальну вартість основних засобів з урахуванням ПДВ, тому варто звертатися до них у кожному конкретному випадку.

Детальніше про це див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 28/2015, с. 21.

Звісно, це радісна новина для бюджетників, адже нова гранична вартість комплекту комп’ютерної техніки більше відповідає сьогоднішнім ціновим реаліям.

Комплектація комп’ютера Але є один нюанс, який додасть ложку дьогтю.

ВАЖЛИВО! Відтепер, окрім звичного переліку приладдя, яке входить до комплекту комп’ютерної техніки (системний блок, монітор, клавіатура, маніпулятор «миша»), входить ще й операційна система.

Зважаючи на досить велику ціну ліцензійних операційних систем, збільшення граничної вартості придбання техніки вже не здається таким радісним.

Хто дотримується Граничні витрати, встановлені постановою № 3323, є обов’язковими не для всіх бюджетних установ.

Постанова КМУ «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» від 04.04.2001 р. № 332.

Так, з 26.02.2016 р. завдяки постанові № 1024 дія постанови № 332 не поширюється на установи, які утримуються з місцевих бюджетів (див. газету «Бухгалтерія: бюджет», № 9/2016, с. 8). Тож, ОМС та установи, що утримуються з місцевих бюджетів, Граничні витрати не застосовують. Однак, Кабмін рекомендував ОМС, орієнтуючись на норми постанови № 332, розробити власні документи, які б визначали граничну вартість активів, які можуть придбавати установи, які утримуються з місцевих бюджетів. Тож, якщо такі документи затверджено, ОМС можуть (але не зобов’язані) привести їх у відповідність до коментованої постанови або визначити й інші граничні суми, виходячи з фінансових можливостей.

Постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2001 р. № 332» від 04.02.2016 р. № 102.

А ось для усіх держорганів та установ, які утримуються за рахунок держбюджету, виконання постанови № 332 є обов’язковим, незалежно від того, витрачаються на придбання кошти загального чи спеціального фонду. Це перевіряють органи Казначейства при реєстрації бюджетних зобов’язань.

Але! Як і раніше, обмеження не поширюється на комп’ютерну техніку, що:

  • закуповується МЗС, Міноборони та його розвідувальним органом, МВС, СБУ, Нацгвардією, Нацполіцією, Держприкордонслужбою, Службою зовнішньої розвідки, Держаспецзв’язку, Держспецтранспорту, ДСНС та Управлінням держохорони. Зазначені органи можуть купувати комп’ютери будь-якої вартості в межах затвердженого кошторису;
  • отримана у вигляді благодійної допомоги.

Постанова набрала чинності з 15.08.2017 р.

Оксана Верхогляд,
експерт газети «Бухгалтерія: бюджет»

№ 31, 2017  (с. 8)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку