Журнали

Бухгалтерія: бюджет 17 квітня, 2017
15
К

Керівники структурних підрозділів райдержадміністрації: яким має бути оклад?

До якої групи оплати праці належать керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, які не мають статус юридичної особи публічного права та не входять до апарату державної адміністрації (відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, з питань надання адміністративних послуг, державної реєстрації; служба у справах дітей; сектор з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи)?

-A
A+

Перш за все потрібно розібратися зі структурою держадміністрації.

Самостійний підрозділ Відповідно до п. 1 Типового положення № 8871 структурний підрозділ місцевої держадміністрації (далі — структурний підрозділ) утворюється головою місцевої держадміністрації, входить до її складу і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань. Структурний підрозділ підпорядкований голові місцевої держадміністрації, а також підзвітний і підконтрольний відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади. Рекомендаційний перелік структурних підрозділів районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації затверджено додатком 2 до постанови № 6062.

Постанова КМУ «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій» від 18.04.2012 р. № 606.
Типове положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, затверджене постановою КМУ від 26.09.2012 р. № 887.

Вид структурних підрозділів (департамент, управління, відділ, сектор, інший структурний підрозділ, передбачений законом) та їх статус як юридичних осіб публічного права визначаються головою районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації (п. 4Типового положення № 887).

Вид структурного підрозділу та його статус як юридичної особи публічного права залежать від ступеня складності завдань відповідно до постанови № 1793. Згідно з п. 31 цієї постанови у складі місцевих держадміністрацій утворюються такі структурні підрозділи (якщо інше не передбачено законодавчими актами):

Постанова КМУ «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12.03.2005 р. № 179.
  • департамент — структурний підрозділ обласної, Київської та Севастопольської міських держдміністрацій (крім їх апаратів), що утворюється для виконання основних завдань високого ступеня складності (багатогалузевість, багатофункціональність), координації роботи, пов’язаної з виконанням таких завдань, за умови, що в його складі буде не менш як два управління;
  • управління — структурний підрозділ місцевої держадміністрації одногалузевого або однофункціонального спрямування, до складу якого входить не менш як два самостійних відділи;
  • відділ — структурний підрозділ місцевої держадміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої держадміністрації зі штатною чисельністю не менше ніж п’ять одиниць в обласній державній адміністрації та не менше ніж три одиниці у районній державній адміністрації;
  • сектор — структурний підрозділ місцевої держадміністрації, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом діяльності місцевої держадміністрації, функції якого неможливо поєднати з функціями інших структурних підрозділів, зі штатною чисельністю не менше ніж дві одиниці.

Структурні підрозділи, утворені як юридичні особи публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки (п. 15 Типового положення № 887).

Таким чином, структура обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій передбачає (абз. 1 п. 4 постанови № 179):

  • апарат держадміністрації, у складі якого можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відповідно управління, самостійні відділи, відділи та самостійні сектори, сектори у складі управлінь і самостійних відділів;
  • структурні підрозділи, зазначені у п. 31 постанови № 179, а саме департамент, управління, відділ, сектор.

В свою чергу, у складі районних держадміністрацій утворюються (абз. 2 п. 4 постанови № 179):

  • апарат, у складі якого можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи;
  • самостійні управління, відділи та інші структурні підрозділи, в складі яких можуть утворюватися (якщо інше не передбачено актами, що мають вищу юридичну силу) відділи.

Іншого чинним законодавством не передбачено.

У той же час Переліком № 154 передбачено, зокрема, посади керівників, заступників керівників, керівників підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів і їх заступників (управлінь, інспекцій, відділів, відділень, секторів):

Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних груп оплати праці, затверджений постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15.
  • апаратів місцевих держадміністрацій;
  • самостійних структурних підрозділів апарату місцевих держадміністрацій;
  • самостійних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.

Натомість чинним законодавством не передбачено визначення поняття «самостійний структурний підрозділ» держоргану, зокрема, місцевої держадміністрації. Для визначення самостійності структурного підрозділу потрібно керуватися положенням про відповідний структурний підрозділ та зважати на його функції.

У загальному випадку структурний підрозділ вважається самостійним, якщо він підпорядковується безпосередньо голові місцевої держадміністрації та не має проміжної ланки підпорядкування. Тобто самостійними підрозділами можуть вважатися як структурні підрозділи, утворені як юридичні особи публічного права, які мають самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, так і структурні підрозділи, які не входять до апарату держадміністрації та не є юридичними особами публічного права.

До самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій відносяться, наприклад, відділ економіки, відділ з питань житлово-комунального господарства тощо, які безпосередньо підпорядковуються голові місцевої адміністрації (не входять до апарату держадміністрації) та не утворені як особи публічного права.

Відповідно керівники цих відділів для цілей віднесення до відповідної групи оплати праці вважаються керівниками самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, а завідувачі секторів — завідувачами самостійних секторів.

Оплата праці Згідно з Переліком № 15 посади керівників самостійних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій віднесено до групи 4 оплати праці.

Установлення посадових окладів держслужбовцям за прирівняними посадами в межах 4–6 груп оплати праці здійснюється керівником державної служби у відповідному державному органі (прим. 4 до Схеми окладів-20175).

Схема посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2017 році, затверджена постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15.

Відповідно до Схеми окладів-2017 розміри посадових окладів держслужбовців в держорганах з юрисдикцією на території одного або кількох районів, міст обласного значення, в тому числі райдержадміністраціях, становлять, зокрема, для:

  • керівника департаменту, головного управління, служби, керівника апарату місцевої державної адміністрації — 5830 грн;
  • керівника самостійного управління, служби — 5300 грн;
  • керівника самостійного відділу, служби — 5000 грн;
  • завідувача самостійного сектору — 4300 грн.

Оскільки відповідно до Схеми окладів-2017 посадовий оклад начальника служби райдержадміністрації (наприклад, служби у справах дітей) може бути 5800 грн, або 5300 грн, або 5000 грн, керуючись прим. 4 до Схеми окладів-2017 конкретний розмір посадового окладу встановлює голова райдержадміністрації.

Посадовий оклад начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, з питань надання адміністративних послуг становить 5000 грн. В свою чергу посадовий оклад завідувача сектору з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи становить 4300 грн.

Світлана Коновал, 
головний спеціаліст відділу оплати праці в бюджетній сфері Департаменту заробітної плати і умов праці Міністерства соціальної політики України

№ 15, 2017  (с. 31)

Архiв номерiв

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку