Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 08.04.2019

14

Тема номера


Додаток ДС9: виправляємо помилки

Від помилок ніхто не застрахований. Тому при заповненні ПДВ-звітності цілком можливо припуститися будь-яких неточностей, у тому числі і в додатку ДС9. Залишати їх без уваги не варто (навіть незважаючи на те, що власне показники такого додатка не впливають на суму ПДВ-зобов’язань, нарахованих у декларації).
Тому сьогодні поговоримо про те, як виправити недоліки у додатку ДС9, і про наслідки такого виправлення. Рушаймо!

Статтi

Страхування орендованого автомобіля: що з витратами? (c. 8)

Приводом для написання статті стало запитання нашого читача: «Підприємство орендує вантажні автомобілі у юрособи та фізосіб. Хто повинен укладати договори страхування? Які податкові наслідки матиме включення до витрат сум виплат на страховий поліс орендованого вантажного транспорту?»
Почнемо розбиратися!

Євгенія Волох
Неплатник ПДВ отримав послуги від нерезидента: як оподаткувати ПДВ (c. 12)

Як не дивно, ПДВ до бюджету сплачують не лише платники ПДВ. Такий обов’язок покладено й на отримувачів послуг від нерезидента, у тому числі й неплатників ПДВ. На щастя, під оподаткування ПДВ підпадають не всі послуги, а лише ті, місцем надання яких вважається Україна.
У цій статті розповімо про те, які саме послуги оподатковують ПДВ і як неплатник ПДВ може виконати «почесний обов’язок» щодо його сплати до бюджету.

Влада Карпова
Додаток ДС9: виправляємо помилки (c. 17)

Від помилок ніхто не застрахований. Тому при заповненні ПДВ-звітності цілком можливо припуститися будь-яких неточностей, у тому числі і в додатку ДС9. Залишати їх без уваги не варто (навіть незважаючи на те, що власне показники такого додатка не впливають на суму ПДВ-зобов’язань, нарахованих у декларації).
Тому сьогодні поговоримо про те, як виправити недоліки у додатку ДС9, і про наслідки такого виправлення. Рушаймо!

Микола Проценко
Держпідтримка для фермерів та сільгоспкооперативів: досконалості немає меж (c. 21)

З 26.02.2019 р. почали діяти чергові зміни, внесені до Порядку № 1061, яким встановлено порядок отримання державної підтримки фермерськими господарствами (далі — ФГ) та обслуговуючими кооперативами. Цього разу не було запроваджено невідомих до сьогодні видів державної підтримки, а лише удосконалено порядок надання вже існуючих, виходячи із закладеного фінансування агросфери на 2019 рік. Про те, що це за нововведення, розповімо в цій статті.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затверджений постановою КМУ від 07.02.2018 р. № 106.
Микола Проценко

Зворотний зв'язок

Помилкові кошти: облік та оподаткування (c. 24)

Наше підприємство отримало на розрахунковий рахунок кошти від контрагента, з яким розірваний договір.
Як відображати таку операцію в бухгалтерському та податковому обліку?

Вікторія Прус, Анна Хомюк

Заповнюємо документи

Послуги від нерезидента: ПДВ-звітність у неплатника (c. 27)

З матеріалу на с. 12 ви вже дізналися, що у разі отримання від нерезидента послуг на митній території України доведеться нарахувати та сплатити ПДВ навіть неплатнику цього податку. Отримувач послуг — неплатник ПДВ має подати до контролюючого органу за місцем свого обліку Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України (далі — Розрахунок).
Як його заповнити, ви зараз дізнаєтеся.

Олександра Паненко

Довідник бухгалтера та ФОП

Посвідчений — значить дійсний: коли договори треба посвідчувати нотаріально? (c. 29)

Повсякденне життя суб’єктів господарювання нерозривно пов’язане з укладанням різноманітних договорів. У більшості випадків для укладення договору сторонам достатньо лише поставити свій підпис (наразі навіть не потрібна печатка). Але в окремих випадках цивільне законодавство висуває вимоги щодо обов’язкового нотаріального посвідчення договорів.
Які це договори, ви дізнаєтесь із нашого матеріалу.

Катерина Литвиненко
Санкції за порушення операцій з готівкою (c. 31)

Коли йдеться про відповідальність, то перше, що хочуть знати суб’єкти господарювання, — види та розміри штрафних санкцій.
За які «гріхи» вас можуть покарати, дізнаєтеся з довідника.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операції з ліквідації (списання) товарно-матеріальних цінностей у зв'язку з їх викраденням (c. 6)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 15.03.2019 р. № 1070/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо подання копії інших документів через Електронний кабінет як Додаток довільного формату платниками податків, які подають податкову звітність засобами електронного зв’язку (c. 33)

Чи можуть платники податків, які подають податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку, надіслати до них копії інших документів через Електронний кабінет як Додаток довільного формату (за ідентифікатором форми J/F13601)?
(категорія 140.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо платників ПДВ — податкових агентів у разі отримання послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ (c. 34)

Чи виступають СГ — ЮО та ФОП з метою нарахування ПДВ податковими агентами при отриманні послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ?
(категорія 101.19 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі надання послуг, які нерезиденти постачають на митній території України, та включення податків (зборів), нарахованих (сплачених) нерезидентом на території своєї країни, до бази оподаткування (c. 35)

Як визначається база оподаткування для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України та чи включаються до бази оподаткування податки (збори), нараховані (сплачені) нерезидентом на території своєї країни?
(категорія 101.19 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ у разі надання послуг, які нерезиденти постачають отримувачу послуг, не зареєстрованому як платник ПДВ (c. 36)

Який порядок подання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України та який порядок сплати таких зобов’язань?
(категорія 101.19 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення резидентом у Декларації з ПДВ послуг, які тримані від нерезидента і місце постачання яких визначається за межами митної території України (c. 37)

Чи відображаються резидентом в декларації з ПДВ отримані від нерезидента послуги, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ визначається за межами митної території України?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилок у розрахунку податкових зобов’язань, які нарахував отримувач послуг, не зареєстрований як платник ПДВ, та які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній те (c. 38)

Який порядок виправлення помилок у розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо бюджетного рахунку, на який особи, не зареєстровані платниками ПДВ, мають сплачувати ПДВ під час отримання послуг від нерезидентів на митній території України (c. 39)

На який бюджетний рахунок має сплачуватися ПДВ особами, не зареєстрованими платниками ПДВ при отриманні послуг від нерезидентів на митній території України?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку виправлення помилок у додатку 9 до Податкової декларації з ПДВ для отримання бюджетної дотації (c. 40)

Який порядок виправлення помилок у додатку 9 до податкової декларації з ПДВ та чи дає право подання виправленого додатку на отримання бюджетної дотації?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо коштів, помилково зарахованих на розрахунковий рахунок ЮО — платника ЄП та повернутих протягом звітного періоду (наступних періодів) (c. 41)

Чи включається до доходу ЮО — платника ЄП сума коштів, яка помилково зарахована установою банку на рахунок такого платника та повернута протягом звітного періоду (наступних періодів)?
(категорія 108.01.02)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображання в податковій декларації платника ЄП третьої групи суми коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги) (c. 42)

Як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору?
(категорія 108.01.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку