Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 12.11.2018
42

Тема номера


Трудові інспектування: стислий посібник

Актуальність теми інспекційних відвідувань продиктована появою розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Поговоримо про підстави та результати таких перевірок.

Статтi

Досконалість не має меж! Зміни до форм податкової накладної, розрахунку коригування та Порядку їх заповнення (c. 9)

Мінфін наказом від 17.09.2018 р. № 763 (далі — наказ № 763) виклав у новій редакції форми ПН, РК та підкоригував Порядок їх складання.
Змін чимало, тож не будемо гаяти час та почнемо знайомство.

Визначаємо ліквідаційну вартість правильно (c. 13)

Сільськогосподарський товаровиробник — платник єдиного податку групи 4 придбав трактор для використання у своїй господарській діяльності. Але користуватись ним аграрій планує всього три роки (строк корисного використання трактора). Після цього він має намір продати трактор і придбати інший.
Чи можливо встановити в цьому випадку нульову ліквідаційну вартість такого активу?

Повернення та обмін товару в роздробі (c. 16)

Випадки повернення товару в роздробі не рідкісні. Іноді якість товару залишає бажати кращого, а буває, що товар покупцеві просто не сподобався. У подібних ситуаціях виникає багато запитань: чи зобов’язаний торговець задовольняти вимоги покупця, як документально оформити таку операцію, як відобразити її в обліку?
Відповімо на ці запитання.

ФОП-єдинник закривається: порядок дій (c. 23)

Останнім часом від читачів дедалі частіше надходять запитання про дії у разі припинення діяльності ФОП, щодо фінальних розрахунків і подання звітності.
Розповімо про це в пропонованій статті.

Зворотний зв'язок

Податкову ще не склали, але вже відкоригували: зведена ПН та повернення товару (c. 26)

Підприємство за умовами укладеного договору здійснювало кілька разів на місяць поставки спецодягу одному покупцю — платнику ПДВ. Наприкінці цього місяця покупець планує повернути частину товару.
Чи може підприємство скласти зведену ПН на такого покупця за цей місяць?
Як правильно заповнити таку ПН та чи необхідно складати РК на суму поверненого спецодягу?

Безоплатна роздача рекламних матеріалів: як вплине на ПДВ-облік (c. 28)

Підприємство здійснює безоплатну роздачу рекламних каталогів своїм клієнтам. Рекламні матеріали виготовляє стороння організація.
Який порядок оподаткування ПДВ?

Довідник бухгалтера та ФОП

Трудові інспектування: стислий посібник (c. 31)

Актуальність теми інспекційних відвідувань продиктована появою розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Поговоримо про підстави та результати таких перевірок.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Про порядок формування податкового кредиту (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 02.10.2018 р. № 4269/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо відповідальності за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій (c. 35)

Державна служба України з питань праці
Лист від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18

Додаток до матеріалу:

Про розгляд звернення (c. 36)

Державна служба України з питань праці
Лист від 11.01.2018 р. № 183/3/4.3-ЗВ-18

Додаток до матеріалу:

Щодо заповнення податкових накладних, якщо повна або скорочена назви продавця та покупця не збігаються (c. 37)

Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/малі) такої назви не співпадає?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо права покупця включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах (c. 38)

Чи має право покупець включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах визначених п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо звітного періоду, в якому покупець має право віднести до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, в обов’язкових реквізитах якої допущено помилки (c. 39)

В якому звітному періоді має право покупець віднести до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, в обов’язкових реквізитах якої допущено помилки, та їх виправлено шляхом складання розрахунку коригування?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо виправлення помилок у заголовній частині розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (c. 40)

Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок у заголовній частині?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ в разі помилкового складання податкової накладної (c. 41)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо повернення коштів за товар (отриману послугу) в іншій господарській одиниці, де не придбавали товар або не отримували кошти за послугу, якщо така господарська одиниця належить тому ж СГ (c. 42)

Чи має право СГ повернути кошти за товар (отриману послугу) в іншій господарській одиниці, де товар не придбавався або не отримувались кошти за послугу, якщо дана господарська одиниця належать тому ж СГ, що і господарська одиниця, в якої був придбаний товар (отримано послугу?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку видачі коштів у разі повернення товару або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку (c. 43)

Який порядок видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку?
(категорія 109.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відповідальності, якщо СГ повернув кошти покупцю та не склав акта про повернення або не зазначив у ньому необхідні відомості (c. 44)

Чи передбачена відповідальність, у разі, якщо СГ повернув кошти покупцю та не склав акт про повернення або не зазначив у ньому необхідні відомості (дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги); відомості про товар (послугу); суму виданих коштів; номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги)?
(категорія 109.20 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оформлення повернення готівки за товар, якщо у скриньці РРО не вистачає готівкових коштів (c. 45)

Як оформити повернення готівки за товар ФО, якщо у скриньці РРО не вистачає готівкових коштів?
(категорія 109.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо права СГ повернути готівку через РРО, якщо товар оплачено в безготівковій формі (із застосуванням POST-термінала) (c. 46)

Чи має право СГ здійснити повернення готівки через РРО, якщо оплата за даний товар була здійснена у безготівковій формі (із застосуванням POST-терміналу)?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо відображання в податковій декларації платника ЄП третьої групи суми коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги) (c. 47)

Як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору?
(категорія 108.01.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій (c. 48)

Які особливості складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій, в тому числі у разі здійснення платником як оподатковуваних ПДВ операцій з постачання товарів/послуг, так і звільнених від оподаткування?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, якщо в день продажу повертають кошти покупцю (кінцевому споживачу) за повернений ним товар (c. 49)

Чи складається розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за щоденним підсумком операцій з поставки товарів за готівку кінцевому споживачеві (неплатнику ПДВ), розрахунки за які проведено через касу/РРО, у разі повернення у день продажу покупцю (кінцевому споживачу) коштів при поверненні ним товару?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо коригування податкових зобов’язань постачальника в разі повернення покупцем (який не є платником податку) товару, реалізованого йому попереднього дня за готівку та відображеного постачальником у податковій накладній (c. 50)

Як здійснити коригування податкових зобов’язань постачальника у разі повернення покупцем (який не є платником податку) товару, який був реалізований йому попереднього дня за готівку та відображений постачальником у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо порядку заповнення розрахунку коригування, який складають з метою скоригувати обсяг постачання, зазначений у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій (c. 51)

Який порядок заповнення розрахунку коригування, що складається з метою коригування обсягу постачання, зазначеного у податковій накладній, складеній за щоденними підсумками операцій?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування ПДФО грошової компенсації вартості товарів, наданої платнику податку в разі їх повернення продавцю (c. 52)

Чи оподатковується ПДФО грошова компенсація вартості товарів, надана платнику податку в разі їх повернення продавцю?
(категорія 103.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо законодавчих підстав для перевірки платників ЄСВ (у тому числі в разі ліквідації) (c. 53)

На підставі яких законодавчих актів здійснюється перевірка платників ЄВ (в тому числі при ліквідації)?
(категорія 301.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування (c. 54)

Чи необхідно ФОП — платнику ЄП при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування та з якого періоду вона не сплачує ЄП?
(категорія 107.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо подання ліквідаційної звітності (c. 55)

В який термін та за який звітний період ФО щодо яких після 01.01.2017 в ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП подають ліквідаційну звітність (крім ЄВ) та в якому вигляді (електронному чи на паперових носіях)?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання декількох зведених податкових накладних у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер (c. 56)

Чи може платник ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду складати декілька зведених податкових накладних?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання зведеної податкової накладної в разі здійснення операцій з безперервного постачання товарів/послуг одному покупцеві в межах двох різних угод (c. 57)

Чи складається зведена податкова накладна у разі здійснення операцій з безперервного постачання товарів/послуг одному покупцеві в межах двох різних угод протягом місяця?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання розрахунку коригування до зведеної податкової накладної, якщо товари (кошти) повернено в тому самому звітному періоді до моменту її складання продавцем (c. 58)

Чи необхідно складати розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, якщо повернення товарів (коштів) здійснено у тому самому звітному періоді до моменту складання продавцем зведеної податкової накладної?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
28.09.20

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку