Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 07.10.2019

37

Тема номера


Робота осіб з інвалідністю: огляд офіційних роз’яснень

Сьогодні ми проаналізуємо низку офіційних роз’яснень ГУ Держпраці в Харківській області та Фонду соцзахисту інвалідів, які надані на наші запити.
Присвячені ці роз’яснення питанням роботи осіб з інвалідністю, оскільки останнім часом з’явилися плітки як щодо прийняття їх на роботу, так і щодо обліку їх в «інвалідному» нормативі.

Статтi

Робота осіб з інвалідністю: огляд офіційних роз’яснень (c. 9)

Сьогодні ми проаналізуємо низку офіційних роз’яснень ГУ Держпраці в Харківській області та Фонду соцзахисту інвалідів, які надані на наші запити.
Присвячені ці роз’яснення питанням роботи осіб з інвалідністю, оскільки останнім часом з’явилися плітки як щодо прийняття їх на роботу, так і щодо обліку їх в «інвалідному» нормативі.

Жанна Семенченко
ФОП-єдинник і робота з РРО: важливі моменти для новачків (c. 13)

На сьогодні більшість ФОП-єдинників звільнено від застосування РРО, але є й ті, хто цим правом не може скористатися або ось-ось втратить. Таким суб’єктам доведеться розпочати приймання оплати через РРО, отже, буде корисно ознайомитися зі своєрідним вступним курсом — цією статтею. Крім того, днями Верховною Радою було прийнято два закони (на момент підготовки номера готуються на підпис Президенту), які оновлюють правила застосування РРО, у т. ч. значно звужують коло єдинників, які можуть обійтися без нього.

Ірина Шевчук
Реалізація власної сільгосппродукції: як визначити звичайну ціну (c. 18)

Погодьтеся, постійно дорожчати може тільки бензин. А ось ціна на сільгосппродукцію має властивість то знижуватися, то зростати. Причини таких коливань криються зазвичай у непостійності попиту на продукцію протягом року через сезонність виробництва та в її «зрілості».
Наприклад, найкращі місяці для реалізації врожаю зернових і олійних культур — середина зими і рання весна. У цей період ціни досягають свого піку. А от у перший місяць збору урожаю вони стрімко падають через насиченість ринку.
Ці коливання впливають не тільки на економічний результат діяльності сільгоспника. Одним з перших у бухгалтера виникає запитання: як визначити податкові зобов’язання з ПДВ? Зараз дамо відповідь.

Микола Проценко

Зворотний зв'язок

Несвоєчасне перерахування коштів до бюджету сталося не з вини платника. Хто відповідатиме? (c. 23)

Підприємство (платник ПДВ, звітний період — місяць) 30 серпня надало банківській установі платіжне доручення на переказ коштів на електронний ПДВ-рахунок. Проте фактично перерахування відбулось тільки 2 вересня. Затримка призвела до того, що коштів на електронному ПДВ-рахунку не вистачило для своєчасного списання до бюджету податкових зобов’язань, самостійно визначених в декларації з ПДВ за липень поточного року. Крім того, відбулась затримка збільшення реєстраційного ліміту, внаслідок чого ми зареєстрували ПН, складені у першій половині серпня, лише 2 вересня.
Чи загрожують в такому випадку штрафні санкції?

Світлана Куртенок
Компенсація за невикористану відпустку в разі звільнення працівниці відразу після декрету (c. 26)

Підкажіть, як правильно розрахувати кількість днів невикористаної відпустки у разі звільнення працівниці? Який період потрібно брати для розрахунку за таких даних: жінка була прийнята на роботу 01.10.2015 р., з 22.05.2017 р. по 24.09.2017 р. перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а з 25.09.2017 р. і до сьогодні — у відпустці для догляду за дитиною до 3 років.
За весь час роботи їй були надані щорічні відпустки тривалістю:

  • 10 к. дн. (12.07.2016 р. — 21.07.2016 р.);
  • 14 к. дн. (29.03.2017 р. — 11.04.2017 р.);
  • 14 к. дн. (01.05.2017 р. — 14.05.2017 р.).
Вероніка Чернишова
Смерть директора ТОВ, що працює за модельним статутом (c. 27)

Директор нашого підприємства помер унаслідок нещасного випадку. ТОВ працює за модельним статутом, де прописано алгоритм дій у таких випадках. Заступника директора немає, а головний бухгалтер не згоден тимчасово виконувати обов’язки директора.
Чи можуть учасники (три фізичні особи) призначити іншу особу такою, що виконує обов’язки директора?

Жанна Семенченко

Довідник бухгалтера та ФОП

Хто може представляти юридичну особу в судових спорах з контролерами? (c. 29)

Підприємствам доволі часто доводиться захищатися від контролюючих органів (податківців, органів Держпраці тощо) в суді. До запровадження адвокатської монополії представляти інтереси юридичної особи могла будь-яка дієздатна повнолітня фізична особа. Але починаючи з 01.01.2019 р. ситуація кардинально змінилася.
З матеріалу ви дізнаєтесь, хто та в яких випадках сьогодні може здійснювати представництво юридичної особи в суді.

Катерина Литвиненко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної при передачі майна у фінансовий лізинг, при перерахунку вартості об’єкта лізингу у зв’язку із коливанням курсу валют (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 02.08.2019 р. № 3633/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Про розгляд листа (c. 34)

Національний банк України
Лист від 11.09.2019 р. № 57-0007/46774

Додаток до матеріалів:

Національний банк України
Щодо обов’язку особи з інвалідністю подавати індивідуальну програму реабілітації (c. 35)

Державна служба україни з питань праці
Лист від 28.08.2019 р. № К-919/12-08/10885

Додаток до матеріалів:

Державна служба України з питань праці
Щодо застосування праці осіб з інвалідністю (c. 36)

Державна служба україни з питань праці
Лист від 03.09.2019 р. № К-945/02.04/12-08/10253

Додаток до матеріалів:

Державна служба України з питань праці
Щодо застосування норм законодавства у разі працевлаштування осіб з інвалідністю (c. 38)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 23.10.2018 р. № 20396/0/2-18/29
Додаток до матеріалу:

Міністерство соціальної політики України
У разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг розрахунок коригування складається на дату доплати/повернення коштів (c. 39)

Якою датою складається розрахунок коригування до податкової накладної у випадку, коли відбувається наступний за постачанням перегляд цін: на дату здійснення перерахунку ціни чи на дату доплати/повернення коштів?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної під час передачі майна у фінансовий лізинг (c. 40)

Чи потрібно постачальнику складати розрахунок коригування до податкової накладної, складеної при передачі майна у фінансовий лізинг, якщо відбувається зміна його вартості після сплину 1095 днів з дати складання податкової накладної?
(категорія 101.15 ЗІР, відповідь діяла до 12.06.2019 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо випадків, коли ФОП — платники ЄП мають застосовувати РРО (c. 41)

У яких випадках ФОП — платники ЄП застосовують РРО?
(категорія 109.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо строку служби РРО (c. 42)

Який строк служби РРО?
(категорія 109.11 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН (c. 43)

Чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, якщо кошти на електронний рахунок в системі електронного адміністрування несвоєчасно перераховано не з вини платника?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку