Рубрики
Стрічка новин
Документи i коментарi
Статтi
Судова практика
Зворотнiй зв'язок
Заповнюємо документи
Довідник бухгалтера та ФОП
Документи пiд рукою
Додатковi матерiали
Про журнал
Редакція
Варiанти передплати
Постер Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 01 грудня, 2015
4
Тема номера
|Документи i коментарi
Податкова накладна зареєстрована із запізненням: коли можна відобразити податковий кредит

(коментар до листа ДФСУ від 06.10.2015 р. № 21157/6/99-99-19-03-02-15)

ПДВ з орендної плати: зведену накладну не оформляють

(коментар до листа ДФСУ від 29.10.2015 р. № 23008/6/99-99-19-03-02-15)

|Статтi
Оподатковувані + неоподатковувані операції: родзинки ПДВ-обліку

Платникам, які одночасно проводять оподатковувані і не оподатковувані ПДВ операції, «пощастило» особливо. Адже вони ще повинні пропорційно нараховувати податкові зобов’язання за такими операціями. Причому ця процедура з 01.07.2015 р. істотно змінилася, а «недомовок» вистачає. У зв’язку з цим у статті ми розповімо про усі нюанси ведення «пропорційного» розподілу.

Зберігати власні кошти краще в банках, особливо жерстяних

Часто ФОП-єдинники постають перед необхідністю поповнити поточний рахунок власними коштами, щоб надалі проводити з нього платежі. Здавалося б, нічого неординарного. Але виникає, на перший погляд, дивне запитання: чи не будуть вважатися такі кошти доходом, з якого доведеться сплатити єдиний податок? Ми переконані, що ні. Однак у фіскалів позиція інша. Хто має рацію? На чиєму боці суди? Як зарадити ситуації з найменшими втратами? Розберемося.

«Довга-довга» кредиторка і дохід ФОП-єдиноподатника

Уявімо ситуацію: ФОП-єдиноподатник «забула» розрахуватися з контрагентом або поставити комусь товар. Якийсь час її буде гризти сумління, а через певний час ще гірше — ця подія може відобразитися в податковому обліку. Коли, як і чому — подробиці в статті.

|Судова практика
Практика застосування судами ч. 6 ст. 235 КЗпП у новій редакції з 2015 року

Статтю взято з газети «Зарплата та кадрова справа» 

Всі ми звикли до норми ст. 24 КЗпП, що діяла впродовж багатьох років, згідно з якою трудовий договір вважався укладеним і тоді, коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи. Нещодавно зазначена норма була видалена із законодавства України про працю, оскільки вона суперечить запровадженій вимозі щодо обов’язкового попереднього укладення трудового договору, а сам факт прийняття працівників на роботу без укладення трудового договору визнано порушенням закону, за що роботодавці притягуються до відповідальності, зокрема у вигляді значних штрафів (ст. 265 КЗпП). Проте, це не означає, що трудові відносини в такому випадку не визнаються такими, що мали місце. Суд може винести рішення про оформлення трудових відносин і встановлення періоду роботи. Як відбувається це на практиці, розглянемо детальніше у цій статті.

|Заповнюємо документи
Звіт про відрядження: заповнюємо правильно

Статтю взято з газети «Зарплата та кадрова справа» 

Приклад заповнення Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт

|Довідник бухгалтера та ФОП
Підказки при оплаті листка непрацездатності (хвороба, декрет) — оновлені правила

З 4 липня 2015 року був істотно оновлений Порядок № 1266, що призвело до нових правил оплати ЛН. Сьогодні ми зробили для вас свого роду шпаргалку, з якої ви дізнаєтеся, що потрібно врахувати, щоб правильно нарахувати виплату своєму працівникові.

Свято наближається! Або про що слід пам’ятати напередодні Нового року

На порозі новорічні свята, але у платників ЄП, окрім новорічної метушні, можуть виникнути і додаткові, буденніші справи. Цей матеріал ми б хотіли присвятити тим справам, завершити які єдиноподатнику буде необхідно саме до настання Нового року.

|Додатковi матерiали
Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України
Лист від 6 жовтня 2015 року № 21157/6/99-99-19-03-02-15

Щодо порядку складання податкових накладних при постачанні послуг оренди

Державна фіскальна служба України
Лист від 29 жовтня 2015 року № 23008/6/99-99-19-03-02-15

Щодо застосування терміну позовної давності при визначенні права платника ПДВ декларувати від'ємне значення з ПДВ

Міністерство доходів і зборів України
Лист від 25 червня 2014 року № 11459/6/99-99-19-03-02-15

Щодо обліку операцій зі списання безнадійної дебіторської заборгованості за поставлену електроенергію

Міністерство доходів і зборів України
Лист від 19 вересня 2013 року № 11534/6/99-99-19-04-02-15

Щодо податкових наслідків в частині ПДВ при списанні кредиторської заборгованості за отримані аванси

Міністерство доходів і зборів України
Лист від 23 червня 2014 року № 11237/6/99-99-19-03-02-15

Про працевлаштування інвалідів

Міністерство праці та соціальної політики України
Фонд соціального захисту інвалідів
Лист від 20 серпня 2010 року № 1/0-267/06 (Витяг)

Щодо подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»

Міністерство соціальної політики України
Лист від 21 серпня  2013 року № 9370/0/14-13/026

Щодо застосування пункту 29 Порядку обчислення середньої заробітної плати

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 2 жовтня 2015 року № 5.2-32-1565

Деякі питання обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням

Міністерство соціальної політики України
Лист від 31 липня  2015 року  № 445/18/99-15

Щодо надання роз’яснення

Міністерство соціальної політики України
Лист від 16 вересня 2015 року № 523/18/99-15

Щодо обчислення середньої заробітної плати

Міністерство соціальної політики України
Лист від 16 вересня 2015 року № 528/18/99-15

Компенсація орендарем комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень: що з ПДВ?

Чи є об’єктом оподаткування ПДВ кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря?

Компенсація орендарем податку на нерухоме майно: що з ПДВ?

Чи підлягає оподаткуванню ПДВ компенсація орендарем податку на нерухоме майно?

Компенсація орендарем земельного податку: що з ПДВ?

Чи підлягає оподаткуванню ПДВ компенсація орендарем земельного податку?

Власні кошти ФОП-ЄП, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності: що з доходом?

Чи включаються до доходу ФОП — платника ЄП власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?

Кошти ФОП-ЄП перераховані з одного розрахункового рахунку на інший: що з доходом?

Чи включається до доходу ФОП — платника ЄП сума коштів, отримана від продажу товарів (робіт, послуг), перерахована з одного розрахункового рахунку на інший, які відкриті для здійснення підприємницької діяльності?

Термін сплати суми податкового зобов’язання, донарахованої контролюючим органом фізичній особі

В який термін ФО повинна сплатити суму податкового зобов’язання, донараховану контролюючим органом?

Кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності: чи буде дохід у ФОП–єдиноподатника?

Чи вважаються безоплатно отриманими товари (роботи, послуги) та чи включається їх вартість до доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, якщо за домовленістю сторін кредиторська заборгованість за придбані, але не оплачені товари (роботи, послуги), списана до закінчення терміну позовної давності?

Юрособа — платник ЄП: як визначити дохід при здійсненні операцій з експорту товарів

Як визначається дохід юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи при здійсненні операцій з експорту товарів (робіт, послуг), якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок та підлягають обов’язковому продажу?
УВАГА! Відповідь діє з 04.09.2015 р. до 04.12.2015 р. включно.

Термін подання Звіту про використання коштів, виданих виданих на відрядження або під звіт у разі використання корпоративної платіжної картки

В який термін підзвітна особа надає Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, при виконанні окремої цивільно-правової дії корпоративною платіжною карткою?

Про видання
Редакція
Варiанти передплати
Відгуки

Платник єдиного податку

Інших читають — з нами працюють!

Єдине в Україні професійне видання для бухгалтерів та підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Щотижня:

  • оперативна професійна інформація про всі аспекти діяльності юридичних і фізичних осіб кожної групи єдиного податку;
  • найоперативніші та найактуальніші новини;
  • огляди змін у законодавстві;
  • коментарі експертів;
  • ексклюзивні статті;
  • інтерв'ю з фахівцями;
  • вебінари та майстер-класи;
  • можливість поставити запитання й отримати на них своєчасні відповіді.

Ви не марнуєте час на опрацювання непотрібної інформації та не платите за неї.

Наша команда

Для вас пишуть і вас консультують справжні професіонали, які отримали міжнародні сертифікати CAP, DipIFR; сертифіковані бухгалтери та аудитори; експерти, які мають за плечима сотні публікацій в найрізноманітніших бухгалтерських виданнях; спікери і тренери, які провели сотні семінарів і майстер-класів для бухгалтерів і підприємців.

Інформаційний портал epodatok.com.ua

Прекрасне доповнення до видання. Чітко заточене під специфіку вашої роботи, воно дозволить вам швидко знайти потрібну інформацію та відсіяти ту, що не стосується платників єдиного податку.

Ми гарантуємо отримання якісної та актуальної інформації з перших рук!

Об издании
Платник єдиного податку
139,80 грн/міс.
Платник єдиного податку + Зарплата та кадрова справа
217,00 грн/міс.
Платник єдиного податку (ел. версія)
120,24 грн/міс.
Платник єдиного податку (ел. версія) + Зарплата та кадрова справа (ел. версія)
186,60 грн/міс.
Платник єдиного податку
Замовити зворотній дзвінок
Постер издания
«Бухгалтерія: бюджет»
Постер издания
«Зарплата та кадрова справа»
Постер издания
«Платник єдиного податку»
Постер издания
«Професійний бухгалтер»
Постер издания
«Новий бюджетний облік»
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Вверх
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку