Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 20.05.2019
19

Тема номера


Звільнення за прогул: зразки документів

Із попередніх матеріалів (на с. 7 та с. 14) ви дізналися, в яких випадках можна звільнити працівника за прогул без поважних причин, за яким алгоритмом діяти, які нюанси врахувати. Наведемо примірні зразки документів, які напрацьовані багаторічною практикою та стануть у пригоді роботодавцям.

Документи та коментарi

Блокувальні тенета: не кожна рибка прослизне (c. 5)

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 117» від 24.04.2019 р. № 391)

Статтi

Звільнення за прогул: коли причина відсутності працівника є неповажною і як це довести (c. 7)

Якщо укладення трудового договору відбувається за угодою сторін, то його припинення можливо за декількома сценаріями. Найбільш неприємним (причому для обох сторін) та найчастіше оскаржуваним варіантом є розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця в разі звільнення за прогул без поважних причин (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП). Цей варіант є досить проблемним з огляду на те, що роботодавець має справу з таким оціночним поняттям, як поважна причина звільнення. Адже саме від правильної оцінки цієї причини залежить обґрунтованість звільнення.
Що треба врахувати та чим керуватися, детально розповімо в нашому матеріалі.

Звільнення за прогул: зафіксували, далі діємо за алгоритмом (c. 14)

У попередній частині нашого матеріалу на с. 7 ми докладно зупинилися на такому неприємному для багатьох роботодавців явищі, як прогул працівника; з’ясували, які причини прогулу вважаються поважними, а які — навпаки; проаналізували судову практику з цього питання. Тепер більш докладно розповімо про те, наскільки важливо правильно зафіксувати прогул і за яким алгоритмом діяти, щоб уникнути в майбутньому довгої судової тяганини та непотрібних витрат.

Товар лицем продають, або Облік вітринних товарів (c. 17)

Вітрина — це фактично обличчя магазину, призначенням якого є привернути увагу та розбурхати інтерес покупця, спокушати та спонукати його до придбання товару саме у цьому місці. Тож не дивно, що оформленню вітрини приділяється так багато уваги. Однак експоновані товари швидко зазнають зовнішніх пошкоджень, втрачають первісний привабливий вигляд, припадають пилом та псуються.
У цій статті пропонуємо поговорити про їх облікову долю.

Оформлення операцій з готівкою ФОП-єдинником (c. 22)

ФОП-єдинник здійснює операції з готівкою. Ідеться не лише про отримання виручки за продані товари, а й про інші надходження або видачу коштів (під звіт тощо).
Як правильно оформляти такі операції ФОП-єдинникам, що не застосовують РРО, розповімо в цій статті.

Судова практика

Є у світі справедливість: суд проти блокування податкових накладних на підставі критеріїв, встановлених листом ДФСУ (c. 26)

Зупинення реєстрації ПН має складну історію. Час від часу «блокувальні» оберти сягають дійсно жахливих масштабів, а платники ПДВ іноді відчувають себе безпорадними перед «системою». З огляду на неоднозначність та нечіткість критеріїв, за якими відбраковуються ПН, до цих жорен часто потрапляють суб’єкти господарювання реального сектора економіки. Верховний Суд (далі — ВС) виклав своє бачення ситуації на сьогодні.

Довідник бухгалтера та ФОП

Звільнення за прогул: зразки документів (c. 28)

Із попередніх матеріалів (на с. 7 та с. 14) ви дізналися, в яких випадках можна звільнити працівника за прогул без поважних причин, за яким алгоритмом діяти, які нюанси врахувати. Наведемо примірні зразки документів, які напрацьовані багаторічною практикою та стануть у пригоді роботодавцям.

Індексація зарплати за травень та червень 2019 року (c. 31)
Компенсація за затримку виплати зарплати у травні 2019 року (c. 32)

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 32)
Щодо порядку оподаткування доходу ФО в разі отримання товару зі знижкою від ЮО (c. 33)

Який порядок оподаткування доходу ФО при отриманні товару зі знижкою від ЮО?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ в разі списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів (c. 34)

Чи нараховуються податкові зобов’язання при здійсненні операцій із списання (ліквідації) малоцінних необоротних матеріальних активів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
30.09.19

Звіт про контрольовані операції за 2018 рік

Плату за землю за серпень 2019 року

Акцизний податок за серпень 2019 року

Рентну плату за користування радіочастотним ресурсом за серпень 2019 року

Рентну плату за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за серпень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку