Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 10.09.2018
34

Тема номера


Договір ЦПХ з фізособою-нерезидентом: валютне регулювання та облік

Іноді суб’єкти господарювання укладають договори на виконання робіт (надання послуг) з фізичними особами — нерезидентами. У таких ситуаціях слід бути особливо уважними, оскільки необхідно враховувати нюанси, пов’язані з валютним регулюванням та оподаткуванням.
Про них розповімо в статті.

Статтi

«А якщо..?»: ПДВ-коригування на різні випадки життя (c. 9)

Досвідчені платники ПДВ знають, що коригування податкових зобов’язань та кредиту — не така вже легка справа. А якщо ситуація «із зірочкою», то питань виникає більше, ніж у ПКУ відповідей. На додаток фіскали час від часу вносять свої порції «креативу».
Дізнаймося про нюанси здійснення коригувань у цікавих ситуаціях з оглядкою на законодавчі норми, здоровий глузд та фіскальні примхи.

Договір ЦПХ з фізособою-нерезидентом: валютне регулювання та облік (c. 13)

Іноді суб’єкти господарювання укладають договори на виконання робіт (надання послуг) з фізичними особами — нерезидентами. У таких ситуаціях слід бути особливо уважними, оскільки необхідно враховувати нюанси, пов’язані з валютним регулюванням та оподаткуванням.
Про них розповімо в статті.

Класифікатор професій: правильні назви посад — це просто! (c. 18)

Щодо Класифікатора професій зараз точаться розмови буквально в кожній бухгалтерії (відділі кадрів)... Не те, щоб раніше цей документ був нікому не потрібний: і в трудовій книжці, і у штатному розписі посади, назви професій мають бути вказані точно відповідно до цього Класифікатора. Але актуальність цього питання значно зросла через те, що, починаючи зі звіту за серпень, у таблиці 5 форми № Д4 потрібно наводити дані про професійну назву роботи з кодами з Класифікатора.
У цій статті розглянемо, як працювати з Класифікатором, що робити, коли ви не знайшли відповідну посаду, та інші питання.

Зворотний зв'язок

Відрядження й доплата до МЗП (c. 24)

Працівник підприємства з 27 по 30 серпня 2018 року був у відрядженні. За час відрядження оплату виконано за середнім заробітком.
Як у серпні 2018 року провести доплату до МЗП?

Обмін електронними документами: якщо контрагент — «звичайна» фізособа (c. 26)

У попередньому номері прочитали вашу статтю про електронний документообіг та зацікавилися: чи можемо ми за допомогою ЕЦП підписувати договори, акти з нашими контрагентами, які є «звичайними» фізичними особами (не ФОП)?

Довідник бухгалтера та ФОП

Таблиця 5 звіту з ЄСВ у запитаннях-відповідях (c. 29)

Нещодавно до Звіту за формою № Д4 були внесені істотні зміни (див. «Зміни у звітності з ЄСВ» // «ПЄП», № 27/2018, с. 4).
Уперше за оновленою формою звітуємо вже за серпень 2018 року (категорія 301.06 ЗІР), у зв’язку з чим ми зібрали найбільш поширені запитання наших читачів про нововведення таблиці 5.

Податкова накладна: експертиза на придатність та варіанти виправлення (c. 31)

Від правильного заповнення податкової накладної залежить право покупця на податковий кредит.
Із нашого довідника ви дізнаєтеся, які помилки в реквізитах ПН краще виправити та як це зробити.

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо найменування посад (професій) працівників (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.03.2016 р. № 106/13/116-16

Щодо анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП у разі наявності податкового боргу з податків (c. 35)

Чи є підставою для анулювання реєстрації платника ЄП — ФОП наявність податкового боргу з податків, за якими контролюючий орган визначив податкові зобов’язання такій особі як не СГ?
(категорія 107.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо ПДВ за операціями з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються / не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів (c. 36)

Як в податковому обліку з ПДВ продавця/покупця відображається операція з повернення покупцем частини товарів, кошти за які залишаються у продавця та зараховуються/не зараховуються в рахунок оплати за іншою поставкою товарів?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення табличної частини розрахунку коригування, який продавець складає у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / повернення йому товарів (c. 37)

Який порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування, що складається продавцем у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу) / поверненні йому товарів?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг (c. 38)

На яку дату та яким чином складаються розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо дій постачальника — платника ПДВ, якщо було складено податкову накладну на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі, а потім внесли зміни до умов договору (c. 39)

Які дії в обліку з ПДВ повинен здійснити постачальник — платник ПДВ, якщо на дату отримання передоплати (авансу) у повному обсязі була складена податкова накладна, потім були внесені зміни до умов договору в частині збільшення ціни товару/послуги та покупець здійснив доплату?
(категорія 101.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо утримування резидентом — ЮО податку на доходи нерезидента в разі виплати доходів із джерелом походження з України на користь нерезидента-ФО (c. 40)

Чи повинен резидент — ЮО при виплаті доходів з джерелом походження з України на користь нерезидента — ФО утримувати податок на доходи нерезидента?
(категорія 102.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо бази для нарахування ПДФО, якщо ЮО-резидент нараховує та виплачує заробітну плату в іноземній валюті найманому працівнику-нерезиденту (c. 41)

Яким чином буде визначатися база для нарахування ПДФО, якщо ЮО-резидентом нараховується та виплачується заробітна плата в іноземній валюті найманому працівнику- нерезиденту, а саме за валютним курсом НБУ, що діє на момент нарахування заробітної плати чи її виплати?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо нарахування ПДФО на дохід ФО-нерезидента, одержаний у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру (c. 42)

Як оподатковується ПДФО дохід ФО — нерезидента, одержаний у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру?
(категорія 103.18 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо бази нарахування ЄСВ з суми виплаченої винагороди за цивільно-правовим договором, укладеним між ЮО та ФО, у т. ч. іноземцем (c. 43)

Чи є базою нарахування ЄВ сума виплаченої винагороди за цивільно-правовим договором, укладеним між ЮО та ФО, у т. ч. іноземцем?
(категорія 301.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Про подання оновленого звіту щодо сум нарахованого ЄСВ (c. 44)

За який період необхідно вперше подавати звіт щодо сум нарахованого ЄВ за оновленою формою з урахуванням змін, передбачених наказом МФУ від 15.05.2018 № 511?
(категорія 301.06 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо помилок у податковій накладній (c. 45)

Чи вважається податкова накладна заповненою з порушенням, якщо в ній обов’язкові реквізити, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній в статутних документах таких осіб, але розмір літер (великі/малі) такої назви не співпадає?
(категорія 101.14 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо виправлення помилок у заголовній частині розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (c. 46)

Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилок у заголовній частині?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» під час складання податкової накладної (c. 47)

Чи зазначаються при складанні податкової накладної, в якій рядок «Індивідуальний податковий номер» отримувача (покупця) є 10-значним, нулі та чи є помилкою відсутністність/наявність нулів перед таким 10-значним номером?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН (c. 48)

Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер», а також в умовному ІПН?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за серпень 2020 року (гірничі підприємства)

30.09.20

Звіт про контрольовані операції за 2019 рік

ПДВ за серпень 2020 року

Акцизний податок за серпень 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за серпень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку