Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 28.01.2019

4

Тема номера


Як ФОП заповнити форму № Д5 з ЄСВ за 2018 рік «за себе»

На початку поточного року ФОП, що є платниками ЄП, подають звіт з ЄСВ «за себе» за формою № Д5.
Поради щодо заповнення зазначеної форми наведемо в пропонованій статті.

Статтi

Резерв відпусток: від створення до відображення в обліку (c. 8)

Створення резерву відпусток — обов’язкова процедура, яку виконують на початку нового року. І хоча бухгалтерам зі стажем вона знайома, є нюанси, які не зашкодить освіжити в пам’яті. Почнемо!

Влада Карпова
Як ФОП заповнити форму № Д5 з ЄСВ за 2018 рік «за себе» (c. 13)

На початку поточного року ФОП, що є платниками ЄП, подають звіт з ЄСВ «за себе» за формою № Д5.
Поради щодо заповнення зазначеної форми наведемо в пропонованій статті.

Анжеліка Роговець
Декларація ФОП-єдинника за 2018 рік (c. 17)

Звітність ФОП-єдинників груп 1–3 не зазнала змін. Проте в розпал звітної кампанії буде не зайвим в зручній формі освіжити в пам'яті основні правила заповнення та подання декларації.

Анна Хомюк

Зворотний зв'язок

ФОП-єдинник групи 2 зареєструвався у 2018 році: коли подавати декларацію про доходи (c. 21)

Фізична особа зареєструвалася як ФОП 29.08.2018 р. і відразу подала заяву про вибір спрощеної системи оподаткування та групи 2. Платником ЄП ФОП став з 01.09.2018 р., а до цієї дати перебував на загальній системі, але не отримував доходів. На підставі п.п. 177.5.2 ПКУ він подав «загальносистемну» декларацію за перший квартал роботи — III квартал.
Чи потрібно йому подавати «загальносистемну» декларацію за рік?

Ірина Шевчук
Втрата зерна при транспортуванні: проблеми обліку та оподаткування (c. 23)

Сільськогосподарський товаровиробник — платник єдиного податку групи 4 протягом 2018 року перевозив власновирощене зерно пшениці зі свого складу на елеватор. Під час транспортування продукції відбулася втрата зерна. При цьому, на думку підприємства, така втрата відбулася в межах норм природних втрат. Тому воно протягом року відносило вартість такого втраченого зерна на вартість продукції, що перевозиться. Водночас під час перевірки податківці почали стверджувати, що все втрачене при транспортуванні зерно є понаднормовим. А тому на вартість втраченого зерна потрібно нараховувати «компенсуючі» ПЗ відповідно до п. 198.5 ПКУ.
Чи правомірні вимоги податківців?

Микола Проценко

Довідник бухгалтера та ФОП

Довідники кваліфікаційних характеристик, які розроблено для різних галузей (c. 25)

Нові вимоги щодо заповнення таблиці 5 звіту з ЄСВ викликають чимало запитань у бухгалтерів в частині правильного вибору назви і коду професії (роботи).
В допомогу наводимо усі галузеві довідники (випуски) кваліфікаційних вимог до працівників. Посилання на номер того чи іншого довідника наведене у графі «ВИПУСК ДКХП» Класифікатора професій ДК 003:2010.

Сергій Кравцов
Місяць за 5 хвилин: січень 2019 року (c. 30)
Анна Хомюк
Календар єдинника на лютий 2019 року (c. 31)
Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо знищення документів, строк зберігання яких відповідно до Податкового кодексу України сплинув (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 04.01.2019 р. № 39/ІПК/12-32-14-09-08

Додаток до матеріалу:

Державна фіскальна служба України
Щодо заповнення та подання уточнюючої податкової декларації платника єдиного податку (c. 35)

Головне управління ДФС у м. Києві
Індивідуальна податкова консультація від 10.01.2018 р. № 88/ІПК/26-15-13-06-12

Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Щодо виконання нормативу (c. 36)

Фонд соціального захисту інвалідів
Лист від 26.05.2016 р. № 1/6-374/02-01

Фонд соціального захисту інвалідів
Щодо терміну проведення остаточного розрахунку ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним (c. 37)

Яким чином та в який термін проводиться остаточний розрахунок ЄВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності — до 10 лютого року, наступного за звітним?
(категорія 301.04.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Про щомісячні авансові внески в податковій декларації платника ЄП — ФОП (c. 38)

Як відображаються щомісячні авансові внески в податковій декларації платника ЄП — ФОП?
(категорія 107.08 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо системи оподаткування, на якій буде перебувати новостворена ФОП до закінчення місяця, в якому вона переходит на спрощену систему оподаткування (c. 39)

На якій системі оподаткування буде перебувати новостворена ФОП, яка до закінчення місяця, в якому відбулась її державна реєстрація, подала заяву про застосування спрощеної системи оподаткування та обрала ставку ЄП, встановлену для першої або другої групи?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо періоду звітності (квартал чи рік) для новоствореної ФОП за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування (c. 40)

Який період є звітним для новоствореної ФОП з метою подання декларації про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування: квартал чи рік?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання звітності ФОП на загальній системі оподаткування, який в IV кварталі звітного року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну (у т.ч. новостворений), якщо протягом звітного періоду дохід не отримував та не мав об’єктів оподаткува (c. 41)

Чи необхідно подавати квартальну (річну) декларацію про майновий стан і доходи ФОП на загальній системі оподаткування, який в IV кварталі звітного року перейшов із спрощеної системи оподаткування на загальну (у т.ч. новостворений), якщо протягом звітного періоду дохід не отримував та не мав об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню?
(категорія 104.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання додатка Ф2 до декларації про майновий стан і доходи, якщо ФОП на загальній системі оподаткування протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримував (c. 42)

Чи заповнює та подає ФОП на загальній системі оподаткування додаток Ф2 до декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного періоду дохід від підприємницької діяльності не отримувався?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ у разі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд (c. 43)

Як в податковому обліку з ПДВ відображається операція зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?
(категорія 101.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (c. 44)

Який термін подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?
(категорія 114.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку