Журнали

Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 18.09.2017
35

Тема номера


Розрахунки з фізичними особами при закупівлях вторсировини та інших товарів

Підприємство, основним видом діяльності якого є торгівля (тобто застосовує РРО на загальних підставах), планує здійснювати закупівлі у звичайних фізичних осіб. Для цієї мети ми хочемо дізнатися про правила закупівель деяких видів вторинної сировини, у тому числі металобрухту, вживаних товарів тощо, як у сторонніх фізичних осіб, так і у працівників підприємства.
Як правильно оформляти видачу готівки? Чи обов’язково при розрахунках за такими операціями застосовувати РРО?

Статтi

Облік гарантій: сьогодні й завтра (c. 10)

Українські головбухи вже звикли до моделі обліку гарантійних зобов’язань. Витрати на виконання таких зобов’язань відповідно до п. 19 П(С)БО 16 «Витрати» відображаються у складі витрат на збут, а згідно з п. 13 П(С)БО 11 «Зобов’язання» оцінка суми гарантійних зобов’язань фіксується за статтею забезпечень. Інструкція про застосування Плану рахунків приписує показувати нарахування гарантійних зобов’язань за кредитом рахунку 473 «Забезпечення інших витрат і платежів».
У принципі, той самий механізм застосовується і в системі МСФЗ. Однак тут слід звернути увагу на один важливий нюанс: договірні й законодавчо обумовлені гарантійні зобов’язання можуть впливати не лише на показники витрат і забезпечень, а і на показник доходу.

Іван Чалий
Звітна нова форма № 1ДФ: правила + розбір ситуацій (c. 14)

Форма № 1ДФ не складна, але підступна: в ній можна припуститися помилки, виправляючи помилку. Так, багато хто з бухгалтерів плутає порядок формування звітної нової форми № 1ДФ і звітної нової форми № Д4. Але ж механізм виправлення в них кардинально відрізняється.
Нагадаємо: звітну нову форму подають, якщо треба виправитись після подання звітності, але до закінчення граничного терміну її подання. Що ж потрібно знати?

Надія Філіпповських, Яна Ярошенко
Розрахунки з фізичними особами при закупівлях вторсировини та інших товарів (c. 17)

Підприємство, основним видом діяльності якого є торгівля (тобто застосовує РРО на загальних підставах), планує здійснювати закупівлі у звичайних фізичних осіб. Для цієї мети ми хочемо дізнатися про правила закупівель деяких видів вторинної сировини, у тому числі металобрухту, вживаних товарів тощо, як у сторонніх фізичних осіб, так і у працівників підприємства.
Як правильно оформляти видачу готівки? Чи обов’язково при розрахунках за такими операціями застосовувати РРО?

Оксана Хмелевська

Зворотний зв'язок

Секрети застосування обмежень при розрахунку декретних (c. 21)

Кілька працівниць нашого підприємства йдуть у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.
Як правильно дотриматися обмежень при розрахунку допомоги по вагітності та пологах?
Чи залежать обмеження від страхового стажу працівниць?

Катерина Скрипкіна
Місяць відпрацьовано не повністю: що з індексацією? (c. 26)

mail Як виплачувати індексацію, якщо працівник повністю не відпрацював робочі дні (відпустка, хвороба тощо)?

Жанна Лаврентьєва ,
Новий працівник: як індексувати його зарплату (c. 28)

У вересні 2017 року на наше підприємство прийнято нового працівника.
Чи має він право на індексацію?

Жанна Лаврентьєва ,
«Перекриваємо» індексацію: яке підвищення зарплати спрацює? (c. 30)

Базовим місяцем для працівників підприємства є січень 2017 року. З урахуванням зростання індексу для проведення індексації ми хочемо у вересні 2017 року підвищити їм зарплату, щоб перекрити індексацію.
На яку суму потрібно підвищити зарплату?

Алла Головко

Додатковi матерiали

Про надання роз’яснень (c. 33)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 25.08.2016 р. № 437/13/116-16

Коментар до документу:

Міністерство соціальної політики України
Щодо відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 20.05.2011 р. № 168/13/116-11

Міністерство соціальної політики України
Щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (c. 35)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 25.05.2016 р. № 5.2-32-813

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Щодо розрахунку допомоги по вагітності та пологах і по тимчасовій непрацездатності (c. 36)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16

Міністерство соціальної політики України
Про обчислення допомоги по вагітності та пологах (c. 37)

Міністерство соціальної політики
Лист від 23.06.2016 р. № 215/18/99-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо застосування обмежень при нарахуванні допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності (c. 38)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 18.05.2017 р. № 254/0/86-17/273

Міністерство соціальної політики України
Щодо застосування норми статті 26 Закону про соцстрахування при наданні допомоги по вагітності та пологах (c. 39)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 22.02.2017 р. № 2.4-17-328

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Інформація про розрахунок допомоги по вагітності та пологах за кошти ФТBП (c. 40)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Додаток до листа від 21.03.2017 р. № 2.4-38-479

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (c. 41)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 07.04.2016 р. № 101/18/99-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо індексації в разі неповного робочого часу (c. 42)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 25.02.2016 р. № 75/10/136-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо індексації заробітної плати (c. 43)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 27.12.2012 р. № 518/10/136-12

Міністерство соціальної політики України
Щодо індексації зарплати новоприйнятих працівників (c. 44)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 14.06. 2016 р. № 263/10/136-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо заповнення реквізитів «Працювало за трудовими договорами» та «Працювало за цивільно-правовими договорами» у ф. № 1ДФ (c. 46)

Чи необхідно СГ заповнювати реквізити «Працювало за трудовими договорами» та «Працювало за цивільно-правовими договорами» і зазначати номер порції при поданні уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилок, допущених у реквізитах податкового розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 47)

Яким чином платник податків може виправити помилку, допущену у реквізитах податкового розрахунку за ф. 1ДФ?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення підсумкового рядка за гр. 3а, гр. 3, гр. 4а та гр. 4 у разі подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. № 1ДФ (c. 48)

Чи необхідно заповнювати підсумковий рядок по гр. 3а, гр. 3, гр. 4а та гр. 4 у разі подання уточнюючого податкового розрахунку за ф. 1ДФ та заповнення рядків на вилучення та введення?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Коли суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО (c. 49)

При здійсненні яких операцій (не пов’язаних з реалізацією товарів) суб’єкт господарювання має право не застосовувати РРО?
(категорія 109.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Розрахунки за прийняту від населення вторинну сировину (крім брухту) можна проводити, не застосовуючи РРО (c. 50)

Чи необхідно СГ (ЮО або ФО на загальній системі оподаткування) при проведенні розрахунків за приймання від населення вторинної сировини, застосовувати РРО?
(категорія 109.05 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо розрахунків у разі закупівлі у населення брухту спеціалізованими підприємствами (c. 51)

Яким чином здійснюються розрахунки при закупівлі у населення металобрухту спеціалізованими підприємствами?
(категорія 109.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо терміну подання авансового звіту про використання коштів (c. 52)

Який термін подання авансового звіту про використання коштів відповідно до ПКУ, якщо працівник проводив готівкові та безготівкові розрахунки із застосуванням корпоративної картки для закупівлі товарів для потреб підприємства?
(категорія 103.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Документи та скорочення номера (c. 53)

Архiв номерiв

Календар бухгал­тера
19.04.21

ЄСВ «за себе» за І квартал 2021 року (ФОП)

20.04.21

Авансовий внесок з ЄП за квітень 2021 року (єдинники групи 2)

ЄСВ із зарплати (доходу) за березень 2021 року

Податкова декларація з рентної плати за березень 2021 року

Податкова декларація з ПДВ за березень 2021 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку