Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 13.08.2018

30

Тема номера


Реєстрація торгової марки: як відобразити транзитні кошти

Ми — юрособа — єдиноподатник групи 3 з ПДВ. Надаємо послуги посередника з реєстрації торгових марок. Клієнти оплачують нам не лише вартість нашої винагороди, але й суму зборів та мит, яку ми потім перераховуємо до бюджету.
Як правильно відобразити в бухгалтерському й податковому обліку ці операції?

Статтi

Лікарняні й декретні для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ: оформлення (c. 6)

Страхувальники, починаючи з 1 січня 2016 року, на фізичних осіб, що виконують у них роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ, нараховують і сплачують ЄСВ у розмірі 22 %, частина якого перераховується до Фонду з тимчасової втрати працездатності. І тільки з жовтня 2017 року врегульовано оплату лікарняних і декретних для таких фізичних осіб.

Ірина Долга
Лікарняні й декретні для осіб, які виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ: розрахунок і виплата (c. 10)

У попередній статті ми розглянули основні моменти призначення лікарняних і декретних для осіб, що виконують роботи (надають послуги) за договорами ЦПХ, а тепер саме час розповісти про нюанси розрахунку страхових сум для таких осіб.

Ірина Долга
Звільнення працівника в разі тривалої хвороби: як правильно (c. 15)

Багато роботодавців стикалися із ситуацією, коли працівник довго відсутній на роботі через хвороби. І часом обставини спонукають роботодавця прийняти рішення про звільнення такої особи.
З матеріалу ви дізнаєтеся, чи можна звільнити такого працівника з ініціативи роботодавця.

Ірина Долга, Вероніка Чернишова
Роздрібний «алкогольний» акциз: головні моменти для ФОП-єдинників (c. 19)

Розібратися самостійно у нетрях роздрібного «алкогольного» акцизу складно. По-перше, норми ПКУ стосовно акцизу сформульовані вкрай кострубато, оскільки правила адміністрування різних акцизів у ПКУ «звалені до купи». Тому зрозуміти, які саме норми регулюють роздрібний акциз (далі — РА), іноді важко навіть професіоналу. Щоправда, спірні питання намагаються роз’яснити податківці, але в їхніх консультаціях теж можна «заблукати».
Тому сьогодні ми надамо вам усю необхідну інформацію для того, щоб ви легко «подолали» цей податок .

Влада Карпова

Судова практика

Податківці розраховують мінбазу ПДВ за загальними оборотами: суд не згоден (c. 4)

Розрахунок мінімальної бази оподаткування ПДВ за товарами, який проводять згідно з абз. 2 п. 188.1 ПКУ, не перший рік викликає запитання. Донедавна податківці дотримувалися послідовної позиції про те, що мінбазу слід визначати на підставі ціни придбання товару. Між тим судове рішення несподівано показало, що на практиці контролери іноді визначають базу за загальними оборотами рахунків реалізації.
Верховний Суд (далі — ВС) у постанові від 23.05.2018 р. у справі № 822/1571/17 визнав це «ноу-хау» необґрунтованим, про що ми розповімо в статті.

Влада Карпова

Зворотний зв'язок

Реєстрація торгової марки: як відобразити транзитні кошти (c. 25)

Ми — юрособа — єдиноподатник групи 3 з ПДВ. Надаємо послуги посередника з реєстрації торгових марок. Клієнти оплачують нам не лише вартість нашої винагороди, але й суму зборів та мит, яку ми потім перераховуємо до бюджету.
Як правильно відобразити в бухгалтерському й податковому обліку ці операції?

Ольга Булгакова
Некоректно заповнений лікарняний — причина для відмови в оплаті? (c. 27)

Працівник за основним місцем роботи надав листок непрацездатності, заповнений з помилкою.
Чи має право роботодавець відмовити йому в оплаті?

Ірина Долга

Довідник бухгалтера та ФОП

ФОП на ЄП: звіти в разі переходів та припинення (c. 31)

До редакції часто надходять запитання щодо подання звітності у разі переходу єдинників на загальну систему, зміни групи або припинення діяльності. Нами підготовлено довідник, в якому єдинники, які прийняли таке рішення в III кварталі 2018 року, знайдуть відповіді на такі важливі для них запитання. Нагадаємо, що заяву про відмову від спрощеної системи подають не пізніше 10 к. дн. до початку нового календарного кварталу, про вибір групи не пізніше 15 к. дн. (для переходу з 01.10.2018 р. — не пізніше 20.09.2018 р. та 14.09.2018 р. (15.09.2018 р. є вихідним) відповідно). Крім того, якщо ФОП, ставши загальносистемником, зобов’язаний зареєструватися платником ПДВ, то він не пізніше 10-го числа першого календарного місяця подає реєстраційну заяву. Екс-третьогрупник зі ставкою 3 % залишається платником ПДВ (але з місячним періодом) або, якщо він не підлягає обов’язковій реєстрації, може її анулювати. Для припинення підприємницької діяльності подається заява держреєстратору, і це дає старт, зокрема, і процедурі зняття з податкового обліку.

Ірина Шевчук

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо врахування днів огляду у МСЕК під час розрахунку лікарняних та відпускних (c. 34)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 06.09.2016 р. № 293/18/99-16

Міністерство соціальної політики України
Щодо бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (c. 35)

Як визначається база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України, які були попередньо імпортовані (ввезені) платником податку, виходячи із договірної вартості, за ціною не нижче ціни придбання чи не нижче митної вартості?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування акцизним податком операції з роздрібної торгівлі пивом безалкогольним (c. 36)

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з реалізації СГ роздрібної торгівлі пива безалкогольного?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування акцизним податком операції з роздрібної реалізації фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, а також кави, чаю, шоколаду в разі додавання до них алкогольних напоїв (c. 37)

Чи оподатковуються акцизним податком операції з роздрібної реалізації фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, виготовлених із використанням алкогольних напоїв, або при додаванні таких напоїв у каву, чай, шоколад?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо реєстрації суб’єктів господарювання як платників акцизного податку (c. 38)

Як здійснюється реєстрація суб’єктів господарювання як платників акцизного податку?
(категорія 116.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення комісіонера платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів (c. 40)

Хто є платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів — комітент чи комісіонер, якщо продаж підакцизних товарів, які належать комітенту, за договором комісії здійснює комісіонер через власні пункти продажу товарів?
(категорія 116.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо визначення платника ЄП платником акцизного податку (c. 41)

Чи є платником акцизного податку платник ЄП, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами?
(категорія 116.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати акцизного податку, якщо товар зіпсовано, знищено, втрачено або використано для власних потреб (c. 42)

Чи сплачується акцизний податок з реалізації СГ роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (тютюнових виробів), якщо товар зіпсовано, знищено, втрачено або використано для власних потреб?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо сплати акцизного податку, якщо розповсюджують товари безоплатно (під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо) без проведення розрахункової операції (c. 43)

Чи оподатковуються акцизним податком операції з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), якщо такі товари розповсюджуються безоплатно (під час проведення рекламних заходів, презентацій тощо) без проведення розрахункової операції?
(категорія 116.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відображення акцизного податку у фіскальному касовому чеку, якщо він надрукований РРО, що був включений до Держреєстру РРО та комп’ютерних систем до березня 2016 року (c. 44)

Чи зобов’язані СГ відображати акцизний податок (інші податки), у фіскальному касовому чеку, якщо він надрукований РРО, що був включений до Державного реєстру РРО та комп’ютерних систем до 11.03.2016?
(категорія 109.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку відображення в податковій накладній сум податків та зборів, які не включаються до бази оподаткування ПДВ, але включаються до ціни товарів/послуг (c. 45)

Який порядок відображення в податковій накладній сум податків та зборів, які не включаються до бази оподаткування ПДВ, але включаються до ціни товарів/послуг?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення граф 7, 9 розд. 2 КОРО, якщо у фіскальному звітному чеку РРО не відображається сума акцизного податку (c. 47)

Яким чином заповнюються графи 7, 9 розд. 2 КОРО, якщо у фіскальному звітному чеку, надрукованому на РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, не відображається сума акцизного податку?
(категорія 109.09 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення Додатка 6 до Декларації акцизного податку (c. 48)

Як при заповненні Додатка 6 до декларації акцизного податку слід поділяти алкогольні напої на лікеро-горілчану продукцію, виноробну продукцію, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об. одиниць та більше, пиво?
(категорія 116.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення Декларації акцизного податку, якщо протягом звітного періоду платник акцизного податку не провадив господарської діяльності (c. 49)

Яким чином заповнюються показники Декларації акцизного податку у разі, якщо протягом звітного періоду платник акцизного податку не провадив господарську діяльність?
(категорія 116.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП третьої групи в разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами (c. 50)

Що є доходом для ЮО – платника ЄП третьої групи у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ в разі постачання/придбання товарів/послуг згідно з договорами комісії, доручення та іншими цивільно-правовими договорами (c. 51)

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з поставки/придбання товарів/послуг, що здійснюються згідно з договорами комісії, доручення та іншими цивільно-правовими договорами?
(категорія 101.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ліквідаційної звітності в разі припинення підприємницької діяльності ФОП (c. 52)

В який термін та за який звітний період ФО щодо яких після 01.01.2017 в ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОП подають ліквідаційну звітність (крім ЄВ) та в якому вигляді (електронному чи на паперових носіях)?
(категорія 135.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку