Платник єдиного податку 23.09.2019
Тема номера
Документи та коментарi
(коментар до постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21.08.2019 р. № 823)
Катерина ЛитвиненкоСтаттi
У процесі госпдіяльності платники ЄП можуть зіткнутися з тим, що з тих чи інших причин договір з контрагентом розривається, а кошти у вигляді передоплати повертаються продавцеві. На щастя, попри те, що ці суми під час надходження на рахунок або до каси були включені в дохід, у єдинника є право його відкоригувати під час повернення.
Про те, як такі операції відображатимуться в обліку платників ЄП, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Приводом для написання цього матеріалу стало запитання нашого передплатника: «Ресторан уклав генеральний договір з фірмою (неплатником ПДВ) про доставку їжі. У договорі вказано, що клієнт за доставлене замовлення проводить оплату цій фірмі. За надані послуги фірма знімає з нас (ресторану) оплату в розмірі 18 % від суми кожного замовлення, а решту суми перераховує на наш поточний рахунок».
У зв’язку з цим виникла низка запитань щодо оподаткування та відображення в обліку цих операцій.
ФОП — платник ЄП групи 2 відкрив інтернет-магазин з продажу банних текстильних виробів (рушників, халатів тощо). Раніше ФОП торгував такими товарами у стаціонарному магазині, тепер буде реалізовувати їх ще й віртуально. Оскільки це для нього нова справа, то йому потрібно знати: як зазначити місце здійснення діяльності, які допускаються форми розрахунків, чи необхідно ставити РРО та чи є якісь обмеження.
Ірина ШевчукЗворотний зв'язок
У підприємства виник податковий борг з ПДВ через несплату штрафу, нарахованого контролюючим органом за порушення термінів реєстрації ПН.
Наразі коштів для сплати боргу немає.
Які ще існують джерела погашення податкового боргу з ПДВ?
У нас працює працівник, якому встановлено інвалідність ІІ групи (довідка МСЕК від 15.03.2019 р.). Працівник написав заяву про звільнення з 30 вересня.
Як розрахувати кількість календарних днів невикористаної відпустки для виплати грошової компенсації під час звільнення (відпустка має бути надана за період з 01.12.2018 р. по 30.09.2019 р.)?
Заповнюємо документи
Зі статті "Повернення передоплати в обліку єдинника" цього номера ви дізналися про те, які наслідки в обліку платників ЄП спричинює повернення передоплати (авансу). Так, продавцям (виконавцям послуг) надано право не включати повернену суму в дохід згідно з п.п. 5 п. 292.11 ПКУ, навіть якщо отримання та повернення відбулися в різних звітних періодах. У цілому зробити це можливо одним із двох способів: відкоригувати дохід поточного періоду або «виправитися» за п. 50.1 ПКУ. Але податківці настійно рекомендують юрособам-єдинникам користуватися іншим методом.
Покажемо на прикладі, як його реалізувати, та заповнимо уточнюючу декларацію.
Додатковi матерiали
Який номер рахунку зазначається в перехідний період запровадження банківського рахунку за стандартом IBAN в додатку 4 до податкової декларації з ПДВ (Д4) при заявлені суми від’ємного значення до бюджетного відшкодування на поточний рахунок (рядок 20.2.1)?
(категорія 101.25 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Який рахунок вказувати у разі заявлення відшкодування ПДВ" // «ПЄП», 2019, № 36
Як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору?
(категорія 108.01.05 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Повернення передоплати в обліку єдинника" // «ПЄП», 2019, № 36
Як заповнюється книга обліку доходів/книга обліку доходів і витрат у разі повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) при розірванні договору, якщо їх отримання і повернення відбувається в різних податкових періодах, роках?
(категорія 107.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Повернення передоплати в обліку єдинника" // «ПЄП», 2019, № 36
Як ФОП — платник ЄП у податковій декларації відображає повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцю за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору (у тому числі якщо їх отримання і повернення відбувається в різних податкових періодах)?
(категорія 107.08 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Повернення передоплати в обліку єдинника" // «ПЄП», 2019, № 36
Чи можуть платники ЄП вказувати відомості з від’ємним значенням у графах 4 та 6 книги обліку доходів?
(категорія 107.07 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Повернення передоплати в обліку єдинника" // «ПЄП», 2019, № 36
Яка відповідальність передбачена за порушення правил сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов’язань?
(категорія 138.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Альтернативні шляхи погашення податкового боргу з ПДВ" // «ПЄП», 2019, № 36
Чи підлягає зменшенню сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН, на суму від’ємного значення, задекларовану в рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ для зарахування у зменшення суми податкового боргу з ПДВ?
(категорія 101.17 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Альтернативні шляхи погашення податкового боргу з ПДВ" // «ПЄП», 2019, № 36
Яким чином та протягом якого терміну відбувається зарахування суми, яка була вказана у рядку 20.1 податкової декларації з ПДВ у зменшення податкового боргу з ПДВ у ІКП податку?
(категорія 101.23 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Альтернативні шляхи погашення податкового боргу з ПДВ" // «ПЄП», 2019, № 36
Що зазначається у рядку 7 «Місце провадження господарської діяльності» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП – платник ЄП здійснює діяльність з надання послуг у заздалегідь не визначених місцях?
(категорія 107.01 ЗІР)
Додаток до матеріалів:
- "Інтернет-магазин у ФОП групи 2: обминаємо підводні камені" // «ПЄП», 2019, № 36