Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 15.10.2018

39

Тема номера


Блокування накладних: як виправити помилки у документах

Блокування ПН/РК — справа невесела. Ще гірше стає, коли з певних причин до документів, які подаються фіскалам для запобігання блокуванню або ж для розблокування, закралася помилка, а отже, до податківців потрапила недостовірна інформація.
Чи слід одразу ставити хрест на таких «нещасливих» ПН/РК? Як виправити ситуацію?
На основі останніх роз’яснень податківців спробуємо зарадити цій біді. Почнемо розмову.

Статтi

Звичайні ціни: коли застосовувати (c. 6)

У статті ви знайдете інформацію про випадки, коли доведеться зіткнутися з використанням звичайних цін, дізнаєтеся про можливі варіанти їх визначення, а також про те, як убезпечити себе від «прискіпувань» контролюючих органів. Одразу зауважимо, що питання звичайних цін у контрольованих операціях сьогодні опустимо, а докладніше розглянемо «незвичайні» ситуації застосування звичайних цін.

Олександра Паненко, Євгенія Нікітіна
Блокування накладних: як виправити помилки у документах (c. 11)

Блокування ПН/РК — справа невесела. Ще гірше стає, коли з певних причин до документів, які подаються фіскалам для запобігання блокуванню або ж для розблокування, закралася помилка, а отже, до податківців потрапила недостовірна інформація.
Чи слід одразу ставити хрест на таких «нещасливих» ПН/РК? Як виправити ситуацію?
На основі останніх роз’яснень податківців спробуємо зарадити цій біді. Почнемо розмову.

Анна Хомюк
Перевірка Фонду соціального страхування: оформлення та виправлення порушень (c. 14)

Фонд соціального страхування (далі — ФСС) здійснює контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами страхових коштів. За виявлені в результаті перевірки помилки загрожує чималий штраф.
У статті поговоримо про повноваження ФСС та можливості виправлення помилок.

Ірина Долга
РРО при інтернет-торгівлі: посібник для єдинників (c. 17)

Питанню, як «прилаштувати» реальний РРО до віртуальних розрахунків в Інтернеті, невдовзі виповниться чотири роки. Але конкретної відповіді на нього від законодавця інтернет-торговці так і не отримали. Тож кожен намагається по-своєму вирішити, чи потрібний йому РРО при такій діяльності. Адже, приміром, багатьом ФОП-єдинникам він узагалі ні до чого... А якщо касовий апарат усе-таки потрібний, то хотілося б чітко знати, коли пробивати на ньому фіскальний чек і як організувати видачу чека віддаленому покупцеві?
У цій статті ми узагальнили численні роз’яснення податківців, а також навели власні рекомендації щодо цього. Вважаємо, що сумнівів, кому варто вірити, у вас немає!

Олена Лозова

Зворотний зв'язок

З кого утримати неправомірно використані страхові суми, виявлені Фондом при перевірці (c. 22)

У результаті позапланової перевірки підприємства ФСС у вересні 2018 року не прийняті до заліку: за листком непрацездатності (далі — ЛН) № 1 (причина — загальне захворювання, період — з 16.11.2017 р. по 25.11.2017 р., сума лікарняних за рахунок роботодавця — 780,00 грн, за рахунок ФСС — 780,00 грн) — уся сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (за 5 к. дн. — з 21.11.2017 р. по 25.11.2017 р. — 780,00 грн), оскільки назва підприємства в ЛН зазначена неправильно; за ЛН № 2 (причина — догляд за хворою дитиною до 14 років) — частина суми допомоги по тимчасовій непрацездатності (за 7 к. дн. — з 10.08.2018 р. по 16.08.2018 р. — 80,50 грн), оскільки припустилися помилки при розрахунку середньоденної зарплати.
Чи можна не прийняті до заліку суми утримати із зарплати працівників?
Як здійснити перерахунок за цими лікарняними?
Як відобразити у Звіті з ЄСВ за формою № Д4?

Ірина Долга
Розрахунок з працівником в одному місяці, звільнення — в іншому: заповнюємо форми № 1ДФ і № Д4 (c. 25)

Працівник 07.09.2018 р. подав заяву про надання відпустки з 16.09.2018 р. і в тій же заяві написав, що хоче звільнитися останнім днем заробленої відпустки, що припадає на 3 жовтня. Відпускні й решту було виплачено йому 12 вересня.
Як у такому разі заповнити форми № Д4 і № 1ДФ?

Жанна Семенченко

Довідник бухгалтера та ФОП

Заповнюємо видатковий касовий ордер: видача коштів під звіт (c. 27)

У зв’язку із фіскальним креативом щодо кредитового підзвіту ребром стає питання щодо видачі працівникам авансу для придбання товарів для господарських потреб.
Як оформити видатковий касовий ордер (далі — ВКО) в такій ситуації, дізнайтеся з матеріалу.

Євгенія Волох
«Очевидне неймовірне»: неймовірне фіскальне бачення очевидних норм законодавства щодо нарахування пені (c. 29)

Приводом для написання матеріалу стала чергова порція фіскального креативу. Ми вже давно звикли, що норми податкового законодавства, які, здавалося б, викладені чітко та ясно, в устах фіскалів набувають дивних форм. Іноді здається, що податківці бачать те, що написано у ПКУ, через криве дзеркало, адже сумлінно цитують певні норми, але роблять при цьому кардинально протилежні висновки. Скажене прагнення фіскалів поповнити бюджет штовхає їх не лише до «оригінального» трактування норм законодавства, але ж і до їх відвертого пересмикування. Наразі «під прицілом» правила нарахування пені при самостійному визначенні платником податків (податковим агентом) податкового зобов’язання. Давайте ж разом виплутуватися з липкого павутиння фіскального креативу.

Євгенія Нікітіна
Індексація зарплати за жовтень та листопад 2018 року (c. 31)
Алла Головко
Компенсація за затримку виплати зарплати у жовтні 2018 року (c. 32)
Валентина Борисенко

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 33)
Щодо зазначення одиниць виміру під час складання податкових накладних (c. 34)

Головне управління ДФС в Житомирській області
Індивідуальна податкова консультація від 25.09.2018 р. № 4139/ІПК/06-30-12-01-19

Документ до матеріалу:

Головне управління Державної фіскальної служби в Житомирській області
Про позапланові перевірки в закладах охорони здоров’я, в яких розпочато процедуру реорганізації (c. 35)

Фонд соціального страхування України
Лист від 17.07.2018 р. № 2.4-15-2341

Фонд соціального страхування України
Щодо заповнення графи 4 податкової накладної (c. 36)

Чи може у графі 4 податкової накладної зазначатися інша одиниця виміру, ніж була зазначена у податковій накладній при придбанні товару (наприклад, при придбанні зазначена одиниця виміру «кг», а при постачанні «шт.» з відповідним кодом згідно з КСПОВО)?
(категорія 101.16 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо ПДВ на дебіторську заборгованість за оплаченими, але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ (c. 37)

Чи нараховуються податкові зобов’язання на дебіторську заборгованість за оплаченими але не отриманими товарами/послугами, необоротними активами на момент анулювання реєстрації особи як платника ПДВ?
(категорія 101.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ЮО — платника ЄП третьої групи в разі безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) (c. 38)

Як визначається ЮО — платником ЄП третьої групи дохід при безоплатному отриманні товарів (робіт, послуг)?
(категорія 108.01.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо доходу ФОП — платника ЄП у разі безоплатного отримання товарів (робіт, послуг) (c. 39)

Як визначається вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) для визначення доходу ФОП — платника ЄП?
(категорія 107.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо можливості виправити помилки в таблиці даних платника податку (c. 40)

Чи передбачено виправлення помилок в таблиці даних платника податку?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання документів після надання пояснень, які підтверджують інформацію, зазначену в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено (c. 41)

Яким чином платник податку має право подати документи, у разі їх неподання до пояснень, що подаються для підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо виправлення помилки, допущеної під час заповнення скарги на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 42)

Який порядок виправлення помилки, допущеної при заповненні скарги на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Коли ФОП — платники ЄП застосовують РРО? (c. 43)

У яких випадках ФОП — платники ЄП застосовують РРО?
(категорія 109.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо права не застосовувати РРО ФОП — платникам ЄП другої – четвертої груп, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили обсяг доходу розміром 1000000 грн, а потім повторно зареєструвалися платникам (c. 44)

Чи мають право не застосовувати РРО ФОП — платники ЄП другої — четвертої груп, які до припинення підприємницької діяльності (переходу на сплату інших податків та зборів) перевищили обсяг доходу 1000000 грн, а потім повторно зареєструвались платниками ЄП?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування РРО ФОП — платниками єдиного податку в разі продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації (c. 45)

Чи необхідно застосовувати РРО ФОП — платнику єдиного податку при продажу вживаних технічно складних побутових товарів, у яких закінчився гарантійний строк експлуатації?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування РРО ФОП — платниками єдиного податку, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (c. 46)

Чи застосовують РРО ФОП — платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту?
(категорія 109.03 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування РРО в разі реалізації товарів (послуг), плату за які СГ здійснював за допомогою сервісу «інтернет-банкінг» (c. 47)

Чи необхідно СГ застосовувати РРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалась за допомогою сервісу «інтернет-банкінг»?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо застосування РРО суб’єктом господарювання, який приймає готівку через платіжні термінали для подальшого переказу на рахунки отримувачів (c. 48)

Чи необхідно застосовувати РРО СГ, що здійснює приймання готівки через платіжні термінали для подальшого переказу на рахунки отримувачів?
(категорія 109.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ якщо у кварталі звільнення працівнику не нараховувався та не виплачувався дохід (c. 49)

Чи потрібно подавати податковий розрахунок за ф. 1ДФ та заповнювати гр. 7 «Дата звільнення з роботи», у разі, якщо у кварталі звільнення працівнику не нараховувався та не виплачувався дохід?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ф. № 1ДФ по найманим працівникам, якщо доходи на користь даних працівників протягом звітного податкового кварталу не нараховувались та не виплачувались (c. 50)

Чи необхідно заповнювати в податковому розрахунку ф. 1ДФ відомості по найманим працівникам, якщо доходи на користь даних працівників протягом звітного податкового кварталу не нараховувались та не виплачувались?
(категорія 103.25 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нумерації сторінок у касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів у зв’язку із закінченням або зміною форми (c. 51)

Який порядок нумерації сторінок в касовій книзі, книзі обліку прибуткових та видаткових касових ордерів в зв’язку із закінченням або зміною форми?
(категорія 109.10 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо нарахування пені на занижену суму податкового зобов’язання в разі самостійного виправлення помилок в уточнюючій декларації (c. 52)

Чи необхідно нараховувати пеню на занижену суму податкового зобов’язання при самостійному виправленні помилок у разі подання уточнюючої декларації (розрахунку) або уточнень у складі звітної (нової звітної) декларації (розрахунку), якщо у платника податку з відповідного платежу є переплата?
(категорія 138.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку