Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 25.09.2017

36

Тема номера


Судове оскарження блокування накладних: перший успіх

Зупинення реєстрації ПН/РК можна оскаржити в суді. Таке право платнику ПДВ дає п.п. 201.16.3 ПКУ. Так, до Рівненського окружного адміністративного суду звернувся платник ПДВ із позовом до ДФСУ, у якому попросив суд визнати нечинними рішення комісії ДФСУ про відмову в реєстрації ПН у ЄРПН і зобов’язати провести реєстрацію податкових накладних.
Що ж, проаналізуємо аргументи сторін та подивимося, на чию сторону став суд.

Статтi

Моніторинг податкових накладних: все, що потрібно знати (c. 4)

Механізм блокування ПН/РК працює на повну, але деякі суб’єкти господарювання досі не розібралися, за якими принципами відбувається блокування та що робити після нього. Дякувати слід недосконалості та неузгодженості нормативки.
З матеріалу ви дізнаєтеся, як працює механізм блокування та що робити платнику ПДВ, якщо ПН/РК заблокували.

Анна Хомюк
Таблиця даних платника: інструкція по заповненню (c. 10)

При блокуванні ПН/РК платник ПДВ має право подати Таблицю. Більшість суб’єктів господарювання зіткнулася з проблемами при її заповненні. Дров до багаття додає те, що порядок заповнення Таблиці у нормативці відсутній. Єдине джерело інформації — роз’яснення фіскалів.
У статті ви знайдете основні правила заповнення Таблиці та типові помилки суб’єктів господарювання при її поданні.

Олександра Паненко
«Бедный Йорик…», або Страждання покупця при блокуванні податкових накладних (c. 14)

Вже багато написано про те, які незручності та втрати принесло платникам ПДВ блокування ПН/РК. Проте більшість матеріалів присвячено проблемам продавця. А ось про іншу сторону цієї медалі — покупця — згадують нечасто. І це зрозуміло, адже щодо нього існує безліч запитань, на які доволі важко знайти відповіді у законодавчому просторі. Однак наразі при блокуванні ПН/РК покупець є найбільш постраждалою та безпорадною стороною.
Спробуємо розібратись, з чим може зіткнутись покупець, та надати йому деякі дієві поради.

Світлана Куртенок

Судова практика

Судове оскарження блокування накладних: перший успіх (c. 18)

Зупинення реєстрації ПН/РК можна оскаржити в суді. Таке право платнику ПДВ дає п.п. 201.16.3 ПКУ. Так, до Рівненського окружного адміністративного суду звернувся платник ПДВ із позовом до ДФСУ, у якому попросив суд визнати нечинними рішення комісії ДФСУ про відмову в реєстрації ПН у ЄРПН і зобов’язати провести реєстрацію податкових накладних.
Що ж, проаналізуємо аргументи сторін та подивимося, на чию сторону став суд.

Анна Хомюк

Зворотний зв'язок

Комісія на купівлю обладнання: ризик блокування податкової накладної у комісіонера (c. 21)

Наше підприємство уклало договір комісії на купівлю обладнання, за яким ми є комісіонером та отримуємо від комітента аванс.
Після цього ми перераховуємо аванс продавцеві, отримуємо від нього обладнання й передаємо його комітенту.
Як відобразити таку операцію в обліку з ПДВ і чи є тут якісь ризики?

Влада Карпова
Прикра бездіяльність: як змусити податківців вчасно вирішувати долю заблокованих податкових накладних (c. 22)

Наша компанія займається виробництвом і реалізацією продукції з пластмас для пакування товарів. Специфіка цього виду діяльності полягає в тому, що на «вході» мають місце ТМЦ (сировина) з одними кодами, а на «виході» — готова продукція з іншими. У зв’язку з цим наразі нам заблокували значну кількість ПН. Процедура оскарження йде з великим «скрипом». Так, наприклад, тільки за період з 24 по 26 серпня 2017 року ми направили 12 «виправдувальних» пакетів документів (Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовним НН / РК з копіями первинних та інших документів, Таблиці даних платника податків) за фактами припинення реєстрації податкових накладних. Однак станом на поточну дату ніяких рішень за результатами розгляду наших скарг ми так і не отримали.
Що робити в такій ситуації?

Андрій Тамошюнас
Податкову накладну заблоковано: чи варто рятувати полонянку? (c. 23)

Підприємство здійснило операцію з продажу бавовняної пряжі (код УКТ ЗЕД «5207»), однак при складанні ПН ми припустились помилки та зазначили хибний код УКТ ЗЕД, а саме «5204» (нитки бавовняні швейні). До того ж, реєстрацію ПН зупинено. Наш покупець з огляду на незначну для нього суму ПК не вимагає від нас реєстрації цієї ПН.
Чи варто нам все ж таки здійснювати процедуру розблокування ПН та що нам загрожує у випадку бездіяльності?

Світлана Куртенок
Помилкову накладну заблокували: що робити? (c. 25)

Ми помилково склали ПН на дату «другої події» та відправили для реєстрації в ЄРПН. Нам її заблокували.
Як бути далі? Чи потрібно відображати її в декларації з ПДВ?

Анна Хомюк
«Пастки формули», або Метаморфози реєстраційного ліміту при блокуванні податкових накладних (c. 26)

Наше підприємство у серпні 2017 року за операцією з постачання товару склало ПН, для реєстрації якої ми перерахували відповідну суму на ПДВ-рахунок та, відповідно, збільшили свій реєстраційний ліміт. Проте реєстрацію ПН було зупинено. Ми надали податківцям весь пакет документів, необхідних для прийняття рішення щодо реєстрації ПН у ЄРПН, однак до настання граничного строку подання податкової декларації з ПДВ за серпень 2017 року рішення так і не було прийнято. У декларації ми відобразили ПЗ за цією операцією. Після подання декларації наш реєстраційний ліміт зменшився, хоча ПН так і не була зареєстрована.
Як це сталося? Чи не доведеться нам ще раз поповнювати ПДВ-рахунок, щоб ПН після прийняття рішення про її реєстрацію все ж таки була зареєстрована?

Світлана Куртенок
Заблоковано податкову накладну на поставку дотаційної продукції: додаток ДС9 (c. 28)

Сільськогосподарському підприємству — платнику єдиного податку групи 4 заблоковано серпневу податкову накладну на поставку дотаційних товарів. Але така накладна була складена при здійсненні реальної операції.
Виникає закономірне запитання: чи має право сільгосппідприємство включити по
даткові зобов’язання з такої накладної до таблиці 1 додатка ДС9?

Микола Проценко

Додатковi матерiали

Про систему моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Лист від 06.09.2017 р. № 2723/99-99-07-05-01-18

Державна фіскальна служба України
Про порядок формування податкового кредиту з ПДВ (c. 34)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 07.09.2017 р. № 1860/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо взаємопов’язаних питань практичної реалізації принципу «належної обережності» та/або «розумної обачності» (c. 35)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 31.07.2017 р. № 1435/6/99-99-14-02-02-15-ІПК

Державна фіскальна служба України
Про застосування штрафних санкцій у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (c. 36)

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області
Індивідуальна податкова консультація від 16.08.2017 р. № 1619/ІПК/04-36-12-01-16

Головне управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області
Щодо порядку складання сільгосптоваровиробником податкових накладних і реєстрації їх в ЄРПН та порядку заповнення податкової звітності з ПДВ (c. 37)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація  від 06.06.2017 р. № 476/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України
Щодо порядку заповнення додатка 9 до податкової декларації з ПДВ і порядку визначення суми бюджетної дотації (c. 38)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 24.05.2017 р. № 338/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Коментар до документу:

Державна фіскальна служба України
Щодо подання додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 39)

В яких випадках та яким чином подається додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку заповнення граф 2–4 додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 40)

Який порядок заповнення граф 2–4 додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, платником, який здійснює постачання послуг?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення графи 2 додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 41)

Яким чином заповнювати графу 2 Додатку до критеріїв оцінки ступеня ризиків щодо товарів/послуг, які придбавалися у неплатників ПДВ та/або в період коли коди товарів згідно з УКТ ЗЕД / послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг були не обов’язковими реквізитами?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (c. 42)

Чи підлягає заповненню Додаток до критеріїв оцінки ступеня ризиків, у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови отримання постачальником попередньої оплати за товари, постачання яких ще не відбулося?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо заповнення додатка до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК (c. 43)

Чи потрібно подавати кожного разу при отриманні квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 101.17 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо відповідальності за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (c. 44)

До кого застосовується штраф за порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, якщо розрахунок коригування надіслано постачальником після закінчення граничного терміну його реєстрації?
(категорія 101.27 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з продажу комісіонером товарів (c. 45)

Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу комісіонером товарів покупцю за ціною, що перевищує ціну, за якою товар був поставлений комітентом такому комісіонеру?
(категорія 101.07 ЗІР; відповідь діяла до 01.01.2016 р.)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку відображення податкових зобов’язань у податковій декларації з ПДВ в разі помилкового складання податкової накладної (c. 46)

Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
(категорія 101.23 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо порядку відображення постачальником в обліку з ПДВ операції з постачання товарів/послуг, за якою не складена (але мала бути складена) податкова накладна (c. 47)

Який порядок відображення постачальником в обліку з ПДВ операції з постачання товарів/послуг, за якою не складена (але мала бути складена) податкова накладна та не відображено податкові зобов’язання?
(категорія 101.24 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Документи та скорочення номера (c. 48)
Анна Хомюк

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку