Журнали

Платник єдиного податку

Платник єдиного податку 25.03.2019

12

Тема номера


ПДВ-пільга під час експорту сої у виробників: нова узагальнююча консультація від Мінфіну

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку» від 11.03.2019 р. № 105)

Документи та коментарi

ПДВ-пільга під час експорту сої у виробників: нова узагальнююча консультація від Мінфіну (c. 5)

(коментар до наказу МФУ «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку» від 11.03.2019 р. № 105)

Микола Проценко

Статтi

Недобудували… Облік вибуття об’єктів незавершеного будівництва (c. 8)

Будівництво — процес непростий, довготривалий та не завжди передбачуваний. Буває так, що суб’єкт господарювання розпочинає будувати щось для власних господарських потреб, але з тих чи інших причин не може завершити будівництво. І тоді перед ним постає запитання: що робити з недобудовою? Можна, звісно, утримувати її, аби згодом продовжити будівництво. Але утримання потребує значних зусиль і чималих витрат. Тож у багатьох випадках економічно доцільніше позбутися того, що вже встигли побудувати. Якщо є можливість — продати, якщо немає — ліквідувати. Отже, масштабний і дещо своєрідний об’єкт та звичайнісінькі господарські операції — цікаве поєднання й не менш цікавий облік.
На останньому й зосередимося в цій статті.

Ірина Назарбаєва
Двигун торгівлі чи тягар комерсанта? Розміщуємо та обліковуємо зовнішню рекламу (c. 12)

Погодьтеся, наразі важко собі уявити пейзаж сучасного міста без таких невід’ємних його частин, як рекламні носії різноманітних форм та розмірів — від малого до великого. До яких тільки хитрощів не вдаються продавці, використовуючи усі можливі прийоми візуального впливу на потенційного покупця, і це зрозуміло, адже лежаний товар не ситить. На перший погляд, достатньо мати бажання і добре розвинену фантазію, правильно обрати місце, виготовити та вдало розмістити рекламну конструкцію — і можна «знімати вершки». Але чи все так легко насправді?
Давайте розбиратися.

Євгенія Волох
Як діяти ФОП-єдиноподатнику в разі зміни адреси (c. 19)

Офіційна зміна місця проживання для ФОП-єдинника груп 1–3 передбачає й наслідки, пов’язані зі статусом платника податків.
Що робити і куди бігти в цьому випадку, ви дізнаєтеся із цієї статті.

Ірина Шевчук

Зворотний зв'язок

Ремонт авто оплачує страхова компанія: що з податковим кредитом у власника? (c. 24)

Підприємству за умовами договору автострахування страхова компанія здійснює страхову виплату за ремонт автомобіля безпосередньо на рахунок СТО.
Чи матиме підприємство право на податковий кредит?

Євгенія Волох

Додатковi матерiали

Документи та скорочення номера (c. 3)
Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку (c. 7)

Міністерство фінансів України
Затверджено наказом від 11.03.2019 р. № 105

Додаток до материіалу:

Міністерство фінансів України
Щодо виконання керівником функцій касира та підписування касових документів окремо як касир та як керівник підприємства (c. 33)

Чи має право керівник виконувати функції касира та підписувати касові документі окремо як касир та як керівник підприємства?
(категорія 109.15 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування ФОП у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 34)

До якого контролюючого органу повинна подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування ФОП у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району?
(категорія 107.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання заяви за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» (c. 35)

До якого контролюючого органу платник ПДВ (ЮО та ФОП) подає реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація», декларацію з ПДВ та сплачує податок у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району?
(категорія 101.02 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо подання ФОП — платником ЄП декларації платника ЄП та сплати ЄП у разі зміни податкової адреси, яка пов’язана зі зміною адміністративного району (c. 36)

До якого контролюючого органу повинна подавати податкову декларацію платника ЄП та сплачувати ЄП ФОП — платник ЄП у разі зміни податкової адреси, яка пов’язана зі зміною адміністративного району?
(категорія 107.12 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо перереєстрації ФОП — платником ЄП книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району (c. 37)

Протягом якого терміну ФОП — платник ЄП повинен зареєструвати книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат) у разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, та чи передбачена відповідальність за несвоєчасну реєстрацію?
(категорія 107.07 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР
Щодо оподаткування ПДВ у разі проведення ремонту автомобіля за рахунок страхових виплат від страхової компанії (c. 38)

Який порядок формування податкового кредиту власником автомобіля у разі проведення його ремонту за рахунок страхових виплат від страхової компанії, що виплачуються страховою компанією безпосередньо на рахунок виконавця ремонтних робіт?
(категорія 101.13 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

За матеріалами ЗІР

Архiв номерiв

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку