Платник єдиного податку
Платник єдиного податку 23.10.2017
40

Тема номера


Договірна ціна більша 50 тис. грн: як розрахуватися

Ми уклали договір із фізособою на суму 100 тис. грн.
Чи може така фізособа розрахуватися готівкою в межах граничного обсягу, а іншу частину перерахувати на наш поточний рахунок?

Статтi

Єдинники та ПДВ: міфи та реальність (c. 6)

Про єдинників та ПДВ існує багато міфів. Причинами цьому є і суперечності в законодавстві, і неправильне тлумачення норм ПКУ, і навіть проста неуважність.
У матеріалі ми розвінчаємо популярні міфи щодо сплати та нарахування ПДВ єдинниками.

Відправляємо працівника у відрядження: як оформити, що врахувати (c. 9)

Сьогодні ми поговоримо про, можливо, прості та всім знайомі, але все-таки досить важливі для бухгалтерів і кадровиків відряджувальні питання. Не секрет, що ця ділянка обліку — ласий шматок для перевіряючих, тому важливо знати, як правильно оформити відрядження, видати аванс, про що потрібно попередити працівника в плані витрачання підзвітних сум і, власне, як «закрити» відрядження, не припустившись помилки.
Отже, зараз поговоримо про те, як правильно відправити працівника у відрядження.

Міжнародна технічна допомога: як скористатися ПДВ-пільгою (c. 16)

Натхнення для написання матеріалу нам подарувала читачка, котра здійснює роботи в межах реалізації проектів міжнародної технічної допомоги. Особливість такої діяльності у тому, що товари/послуги, придбання яких фінансується за рахунок коштів іноземних донорів, звільняються в Україні від оподаткування ПДВ. Цікаво, чи не так?
З матеріалу ви дізнаєтеся, хто та за яких умов може скористатися ПДВ-пільгою.

Соціальні та ЄСВ-зміни до закону про пенсійну реформу (c. 20)

У попередньому номері нашої газети ми вже інформували вас, що законодавці ухвалили закон щодо підвищення пенсій. Але паралельно цим документом вноситься низка інших важливих для роботодавця змін.
Про це ми й поговоримо сьогодні докладніше.

Соціальні та ЄСВ-зміни для самозайнятих осіб (c. 25)

У цьому матеріалі ми продовжуємо аналізувати зміни, які приніс Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII.
Зараз ми поговоримо про нововведення, які стосуються власне самозайнятих осіб (про сплату ЄСВ «за себе», про отримання допомог «на себе»).

Зворотний зв'язок

Виручка комісіонера-єдинника досягла мільйона, а винагорода — ні. Чи потрібний РРО? (c. 28)

ФОП на єдиному податку (група 3, ставка 5 %) — комісіонер за договором комісії на продаж товарів продає отримані від комітента товари за готівку. При цьому він не застосовує РРО за п. 296.10 ПКУ. З початку року отримана комісіонером за рік від покупців виручка за реалізовані комісійні товари досягла 1 млн грн, а сума комісійної винагороди — ні.
Чи потрібно підприємцеві застосовувати РРО?

Курсові різниці на дату балансу: як визначити курс у вихідний день (c. 29)

Підприємство 29 вересня 2017 року отримало товари від нерезидента на суму $5000 (курс НБУ на цю дату — 26,521094 грн/$). Дата балансу — 30 вересня — припадає на вихідний день (суботу).
Як визначити курс та розрахувати курсові різниці?

Договірна ціна більша 50 тис. грн: як розрахуватися (c. 30)

Ми уклали договір із фізособою на суму 100 тис. грн.
Чи може така фізособа розрахуватися готівкою в межах граничного обсягу, а іншу частину перерахувати на наш поточний рахунок?

Додатковi матерiали

Про доповнення до Заявки на доопрацювання програмного забезпечення щодо функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (c. 33)

Державна фіскальна служба України
Лист від 19.09.2017 р. № 1365/99-99-15-03-01-18

Щодо питань нормування витрат палива і мастильних матеріалів (c. 34)

Міністерство інфраструктури України
Лист від 14.09.2017 р. № 9080/25/10-17

Коментар до документу:

Щодо застосування положень законодавчих актів суб’єктами господарювання в разі оформлення відрядження (c. 35)

Міністерство юстиції України
Лист від 13.02.2012 р. № 54-0-2-12/7.2

Щодо практичного застосування норм податкового законодавства (c. 36)

Державна фіскальна служба України
Лист від 20.04.2017 р. № 8401/6/99-99-13-02-03-15

Про службові відрядження (c. 37)

Міністерство фінансів України
Лист від 13.11.2013 р. № 31-07230-16/23-3767/2/3430

Щодо граничної суми готівкових розрахунків під час погашення заборгованості перед фізичною особою за придбані товарно-матеріальні цінності для потреб фірми за власні кошти (c. 38)

Національний банк України
Лист від 30.01.2014 р. № 27-011/3958

Про порядок направлення у відрядження та відшкодування витрат (c. 39)

Міністерство фінансів України
Лист від 03.06.2011 р. № 31-07230-16-25/13720 (витяг)

Щодо оплати за місцем роботи за сумісництвом у разі перебування працівника у відрядженні з основного місця роботи (c. 40)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 23.04.2013 р. № 146/13/133-13

Щодо направлення працівників у відрядження (c. 41)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 14.12.2011 р. № 350/06/186-11

Про надання роз’яснень (c. 42)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
Лист від 01.03.2011 р. № 01-16-345

Щодо відповідальності за невиконання квоти (c. 43)

Міністерство соціальної політики України
Лист від 07.10.2013 р. № 176/021/150-13

Щодо застосування РРО фізичними особами — підприємцями на спрощеній системі оподаткування, які здійснюють діяльність за договорами комісії (c. 44)

Державна фіскальна служба України
Індивідуальна податкова консультація від 16.08.2017 р. № 1633/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК

СГ може подати до контролюючих органів в електронному вигляді Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту і знаходяться за межами України (c. 45)

Чи може СГ подати до контролюючого органу в електронному вигляді Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами?
(категорія 114.04 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оскарження в одній скарзі декількох рішень комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної (c. 46)

Чи може платник податків оскаржити в одній скарзі декілька рішень комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних?
(категорія 133.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Суб’єкти господарювання — платники єдиного податку, не зареєстровані як платники ПДВ, повинні сплачувати ПДВ в разі ввезення (імпорту) товарів (c. 47)

Чи зобов’язані СГ — платники ЄП, не зареєстровані як платники ПДВ, сплачувати ПДВ та реєструватися платниками ПДВ при ввезенні (імпорті) товарів на митну територію України?
(категорія 101.01 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо оподаткування доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи (c. 48)

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Щодо оподаткування вартості проживання та проїзду найманих працівників у зв’язку із роз’їзним характером робіт (c. 49)

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО вартість проживання та проїзду найманих працівників у зв’язку із роз’їзним характером робіт?
(категорія 103.02 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Про обмеження щодо граничної суми розрахунків у разі застосування електронних платіжних засобів (платіжних карток) (c. 50)

Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток)?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Про готівкові розрахунки працівника в іноземній валюті за придбані ТМЦ за кордоном (c. 51)

Чи має право працівник підприємства під час відрядження за кордон здійснювати готівкові розрахунки у іноземній валюті за придбані ТМЦ для господарських потреб підприємства?
(категорія 109.13 ЗІР)

Додаток до матеріалу:

Якщо з початку звітного року платник податків не користувався пільгами, то звіту про суми податкових пільг він не подає (c. 52)

Чи повинен платник ПДВ подавати звіт про суми податкових пільг, якщо у попередньому податковому періоді такий платник користувався пільгами в оподаткуванні, а у наступних звітних періодах ні?
(категорія 101.26 ЗІР)

Додаток до матеріалів:

Щодо адміністративної відповідальності у разі порушення проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) (c. 53)

В які строки СГ може бути притягнутий до адміністративної відповідальності у разі порушення проведення готівкових розрахунків за товари (послуги)?
(категорія 109.21)

Додаток до матеріалів: 

Документи та скорочення номера (c. 54)

Архiв номерiв

Календар
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за листопад 2018 року

Декларація з акцизного податку за листопад 2018 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за листопад 2018 року

Податкова декларація з плати за землю за листопад 2018 року

Податкова декларація з рентної плати за листопад 2018 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за листопад 2018 року

Авансовий внесок з ЄП за грудень 2018 року (єдинниками груп 1 та 2)

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку