Платник єдиного податку 23 жовтня, 2017
40
Д
Договірна ціна більша 50 тис. грн: як розрахуватися

Ми уклали договір із фізособою на суму 100 тис. грн.
Чи може така фізособа розрахуватися готівкою в межах граничного обсягу, а іншу частину перерахувати на наш поточний рахунок?

-A
A+

Таке запитання виникає через встановлену п. 2.3 Положення № 6371 вимогу здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою. Граничні суми розрахунків затверджено постановою № 2102. Наразі встановлено такі граничні суми розрахунків готівкою:

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637.

Постанова Правління НБУ «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» від 06.06.2013 р. № 210.

ДО ВІДОМА. За перевищення граничних сум розрахунків готівкою передбачено адмінштраф за ст. 16315 КпАП. Накладається він на посадових осіб юрособи (керівник, головний бухгалтер) та на ФОП. Сума штрафу становить від 1700,00 до 3400,00 грн (а за повторне протягом року порушення — від 8500,00 до 17000,00 грн). Штраф за цією статтею накладають фіскали (ст. 2342 КпАП). Вони трактують це порушення як разове (категорія 109.21 ЗІР), а отже, штраф можна накласти не пізніше ніж через 2 місяці з моменту його вчинення (ст. 38 КпАП).

Такі роз’яснення розміщено на офіційному сайті Нацбанку («Фінансова грамотність Фінансові питання та поради Актуальні питання та відповіді щодо зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб»).

ВИСНОВОК. Дослухатися чи ні до позиції Нацбанку — справа ваша. Ми вважаємо, що ви маєте повне право поділити суми платежу на готівкову та безготівкову частини або ж отримати платіж покупця двома частинами у різні дні — це не буде порушенням вимог постанови № 210.

Анна Хомюк, бухгалтер-експерт

№ 40, 2017  (с. 30)

Архив номеров

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку